Argentinië wil ambassade van Tel Aviv naar Jeruzalem verplaatsen
TEL AVIV (ANP/AFP) - Argentinië is van plan de ambassade in Israël te verplaatsen van Tel Aviv naar Jeruzalem. De Argentijnse president Javier Milei zei dit kort nadat hij zijn vliegtuig was uitgestapt tegen de Israëlische buitenlandminister. De stap is controversieel, omdat Jeruzalem door zowel de Palestijnen als Israël wordt geclaimd.
Hamas zegt het plan "ten sterkste te verwerpen". De Palestijnse militante beweging noemt het een "inbreuk op de rechten van onze Palestijnse mensen en hun land".
Door de omstreden status van Jeruzalem hebben de meeste landen een ambassade in Tel Aviv. In 2018 werd de Amerikaanse ambassade onder president Donald Trump verplaatst van Tel Aviv naar Jeruzalem. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties verwierp toen de door Israël geclaimde status als Israëlische hoofdstad.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
7 uur geleden