Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië versoepelt coronamaatregelen, behalve voor hoofdstad

Argentinië versoepelt coronamaatregelen, behalve voor hoofdstad

BUENOS AIRES (ANP) - Argentinië gaat de lockdownmaatregelen die zijn ingevoerd vanwege het coronavirus versoepelen. Alleen in hoofdstad Buenos Aires wordt de lockdown verlengd. Dat maakte president Alberto Fernandez vrijdag bekend. De maatregel zou komende zondag aflopen.

In Buenos Aires geldt de lockdown nu tot 24 mei, zei Fernandez. Volgens de president is de hoofdstad met 86 procent van alle besmettingen de voornaamste infectiehaard in het Zuid-Amerikaanse land. Burgemeester Horacio Rodríguez Larreta zei dat kinderen onder begeleiding van ouders in in het weekend weer naar buiten mogen om te sporten.

De rest van Argentinië kan geleidelijk aan weer opengaan, stelde Fernandez. Het is aan de lokale autoriteiten om vorm te geven aan die versoepeling.

In Argentinië zijn tot dusver 5611 gevallen van het coronavirus bekend en 293 doden te betreuren. De autoriteiten plaatsen het hele land op 20 maart in quarantaine, die tot drie keer toe werd verlengd. Sinds vorige maand mochten Argentijnen dagelijks een wandelingetje maken buitenshuis.

Meer uit Buitenland

Activisten projecteren Epstein-video op kasteel voor bezoek Trump

LONDEN (ANP) - Demonstranten projecteerden dinsdag beelden van Donald Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein op een kasteel in Engeland, waar de Amerikaanse president zal verblijven tijdens zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.

6 uur geleden
Krant: Japan erkent voorlopig geen Palestijnse staat

TOKIO (ANP) - Japan zal voorlopig geen Palestijnse staat erkennen en premier Shigeru Ishiba zal deze maand een relevante vergadering van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties overslaan. Dat meldt de Japanse krant Asahi op basis van regeringsbronnen.

7 uur geleden
Frankrijk wil einde 'destructief' offensief Israël in Gaza-Stad

PARIJS (ANP) - Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de uitbreiding en intensivering van het Israëlische grond-, lucht- en zeeoffensief in Gaza-Stad krachtig veroordeeld. Het ministerie drong er in een verklaring bij Israël op aan te stoppen met zijn "destructieve campagne" in de stad, die het land zegt te willen innemen.

7 uur geleden
Spullen uit Downton Abbey geveild voor ruim 2 miljoen euro

LONDEN (ANP) - Voorwerpen uit de televisieserie Downton Abbey hebben dinsdag bij een veiling in Londen in totaal ruim 2 miljoen euro (1,7 miljoen pond) opgebracht. Dat is zes keer meer dan vooraf werd geschat, maakte veilinghuis Bonhams bekend.

8 uur geleden
Trump geland in VK voor tweede staatsbezoek

LONDEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Londen. Hij is daar voor zijn tweede staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.

10 uur geleden
Spaanse koning ziet 'ondraaglijke humanitaire crisis' in Gaza

CAIRO (ANP) - Tijdens zijn bezoek aan Egypte heeft de Spaanse koning Felipe zich dinsdag uitgelaten over de nijpende humanitaire situatie in de door Israël belegerde Gazastrook. De 57-jarige vorst spreekt van "onbeschrijfelijk lijden" van de bevolking daar, en ziet dat alleen maar erger worden.

11 uur geleden
Nederland mag van VS voor 480 miljoen geavanceerde raketten kopen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop van raketten aan Nederland goedgekeurd, meldt het Pentagon. Met de verkoop is een bedrag van zo'n 570 miljoen dollar (480 miljoen euro) gemoeid.

11 uur geleden