Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië versoepelt coronamaatregelen, behalve voor hoofdstad

Argentinië versoepelt coronamaatregelen, behalve voor hoofdstad

BUENOS AIRES (ANP) - Argentinië gaat de lockdownmaatregelen die zijn ingevoerd vanwege het coronavirus versoepelen. Alleen in hoofdstad Buenos Aires wordt de lockdown verlengd. Dat maakte president Alberto Fernandez vrijdag bekend. De maatregel zou komende zondag aflopen.

In Buenos Aires geldt de lockdown nu tot 24 mei, zei Fernandez. Volgens de president is de hoofdstad met 86 procent van alle besmettingen de voornaamste infectiehaard in het Zuid-Amerikaanse land. Burgemeester Horacio Rodríguez Larreta zei dat kinderen onder begeleiding van ouders in in het weekend weer naar buiten mogen om te sporten.

De rest van Argentinië kan geleidelijk aan weer opengaan, stelde Fernandez. Het is aan de lokale autoriteiten om vorm te geven aan die versoepeling.

In Argentinië zijn tot dusver 5611 gevallen van het coronavirus bekend en 293 doden te betreuren. De autoriteiten plaatsen het hele land op 20 maart in quarantaine, die tot drie keer toe werd verlengd. Sinds vorige maand mochten Argentijnen dagelijks een wandelingetje maken buitenshuis.

Meer uit Buitenland

Paus brengt eerste staatsbezoek aan Frankrijk in achttien jaar

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.

19 minuten geleden
Hamas-functionaris meldt dood kopstuk na Israëlische aanval

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.

1 uur geleden
Rusland geeft ruim 500 lichamen aan Oekraïne terug

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.

2 uur geleden
Trump: nummer twee Islamitische Staat uitgeschakeld in Nigeria

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

3 uur geleden
Man overleden door haaienbeet voor Australische westkust

PERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.

4 uur geleden
Kremlin: Poetin brengt komende week bezoek aan China

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.

4 uur geleden
Taiwan: wapenleveringen VS zijn hoeksteen van regionale vrede

TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.

6 uur geleden