Argentinië verslaat Italië in eerste editie 'Finalissima'
LONDEN (ANP) - Argentinië mag zich de winnaar noemen van de eerste editie van 'Finalissima', oftewel het duel tussen de kampioenen van Europa en Zuid-Amerika. De winnaar van de laatste editie van de Copa América won op Wembley met 3-0 van regerend Europees kampioen Italië, waar de 37-jarige verdediger Giorgio Chiellini zijn laatste interland speelde.
De UEFA en de Zuid-Amerikaanse bond Conmebol besloten in september vorig jaar een grote finale tussen de twee kampioensploegen te organiseren, kort nadat beide bonden zich krachtig hadden uitgesproken tegen de plannen van wereldvoetbalbond FIFA om het WK eens in de twee jaar te gaan houden in plaats van eens in de vier jaar.
Lionel Messi speelde in Londen een belangrijke rol bij Argentinië. De bijna 35-jarige spelmaker stelde na een klein half uur spelen, met een lage voorzet vanaf links, Lautaro Martínez in staat van dichtbij te scoren.
Aangever
In de blessuretijd van de eerste helft was Martínez juist de aangever. Na een lange trap van doelman Emiliano Martínez nam de speler van Internazionale de bal goed aan en met een versnelling en een uitstekende steekpass stelde hij Ángel Di María in staat te scoren. Di María stiftte de bal in het doel.
Italië, dat in november ontbreekt bij het WK in Qatar, wist na rust de spanning niet meer terug te brengen. Invaller Paulo Dybala nam in blessuretijd de derde treffer van Argentinië voor zijn rekening.
Ajacied Nicolás Tagliafico had een basisplaats bij de Argentijnen, Feyenoorder Marcos Senesi zat niet bij de wedstrijdselectie.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geleden