Argentinië verslaat Italië in eerste editie 'Finalissima'
LONDEN (ANP) - Argentinië mag zich de winnaar noemen van de eerste editie van 'Finalissima', oftewel het duel tussen de kampioenen van Europa en Zuid-Amerika. De winnaar van de laatste editie van de Copa América won op Wembley met 3-0 van regerend Europees kampioen Italië, waar de 37-jarige verdediger Giorgio Chiellini zijn laatste interland speelde.
De UEFA en de Zuid-Amerikaanse bond Conmebol besloten in september vorig jaar een grote finale tussen de twee kampioensploegen te organiseren, kort nadat beide bonden zich krachtig hadden uitgesproken tegen de plannen van wereldvoetbalbond FIFA om het WK eens in de twee jaar te gaan houden in plaats van eens in de vier jaar.
Lionel Messi speelde in Londen een belangrijke rol bij Argentinië. De bijna 35-jarige spelmaker stelde na een klein half uur spelen, met een lage voorzet vanaf links, Lautaro Martínez in staat van dichtbij te scoren.
Aangever
In de blessuretijd van de eerste helft was Martínez juist de aangever. Na een lange trap van doelman Emiliano Martínez nam de speler van Internazionale de bal goed aan en met een versnelling en een uitstekende steekpass stelde hij Ángel Di María in staat te scoren. Di María stiftte de bal in het doel.
Italië, dat in november ontbreekt bij het WK in Qatar, wist na rust de spanning niet meer terug te brengen. Invaller Paulo Dybala nam in blessuretijd de derde treffer van Argentinië voor zijn rekening.
Ajacied Nicolás Tagliafico had een basisplaats bij de Argentijnen, Feyenoorder Marcos Senesi zat niet bij de wedstrijdselectie.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
12 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
20 uur geleden