Argentinië verslaat Italië in eerste editie 'Finalissima'
LONDEN (ANP) - Argentinië mag zich de winnaar noemen van de eerste editie van 'Finalissima', oftewel het duel tussen de kampioenen van Europa en Zuid-Amerika. De winnaar van de laatste editie van de Copa América won op Wembley met 3-0 van regerend Europees kampioen Italië, waar de 37-jarige verdediger Giorgio Chiellini zijn laatste interland speelde.
De UEFA en de Zuid-Amerikaanse bond Conmebol besloten in september vorig jaar een grote finale tussen de twee kampioensploegen te organiseren, kort nadat beide bonden zich krachtig hadden uitgesproken tegen de plannen van wereldvoetbalbond FIFA om het WK eens in de twee jaar te gaan houden in plaats van eens in de vier jaar.
Lionel Messi speelde in Londen een belangrijke rol bij Argentinië. De bijna 35-jarige spelmaker stelde na een klein half uur spelen, met een lage voorzet vanaf links, Lautaro Martínez in staat van dichtbij te scoren.
Aangever
In de blessuretijd van de eerste helft was Martínez juist de aangever. Na een lange trap van doelman Emiliano Martínez nam de speler van Internazionale de bal goed aan en met een versnelling en een uitstekende steekpass stelde hij Ángel Di María in staat te scoren. Di María stiftte de bal in het doel.
Italië, dat in november ontbreekt bij het WK in Qatar, wist na rust de spanning niet meer terug te brengen. Invaller Paulo Dybala nam in blessuretijd de derde treffer van Argentinië voor zijn rekening.
Ajacied Nicolás Tagliafico had een basisplaats bij de Argentijnen, Feyenoorder Marcos Senesi zat niet bij de wedstrijdselectie.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
12 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
15 uur geleden