Argentinië verslaat Ecuador en bereikt halve finale Copa América
HOUSTON (ANP) - Argentinië staat in de halve finale van de Copa América. Het land was na strafschoppen te sterk voor Ecuador, waardoor de Argentijnen nog steeds de titel uit 2021 kunnen prolongeren.
Lisandro Martínez opende na ruim een half uur spelen de score voor de wereldkampioen van 2022. De oud-Ajacied kopte raak vanuit een hoekschop en zette daarmee de ruststand op het bord.
Na rust kreeg Enner Valencia de mogelijkheid om wat terug te doen voor Ecuador, maar hij miste een strafschop. Pas in blessuretijd werd het gelijk. Invaller Kevin Rodríguez kopte de 1-1 achter doelman Emiliano Martínez, waardoor een strafschoppenreeks de beslissing moest brengen.
Félix Sánchez vertrekt
Daarin was Argentinië te sterk, ondanks een misser van sterspeler Lionel Messi. Hij zag zijn 'Panenka' via de lat over het doel gaan. Ecuador miste twee strafschoppen door reddingen van Martínez, waardoor Argentinië doorging.
In de halve finale wacht Venezuela of Canada. Ook Uruguay, Brazilië, Colombia en Panama zitten nog in het toernooi.
Een paar uur na de uitschakeling meldde de Ecuadoraanse voetbalbond dat bondscoach Félix Sánchez vertrekt. Vorig jaar tekende de Spanjaard nog een contract voor vier jaar. Met Qatar won de 48-jarige Sánchez in 2019 de Asian Cup. Daarvoor was hij ook jeugdtrainer bij FC Barcelona.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
13 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
14 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
16 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
17 uur geleden