Argentinië verslaat Ecuador en bereikt halve finale Copa América
HOUSTON (ANP) - Argentinië staat in de halve finale van de Copa América. Het land was na strafschoppen te sterk voor Ecuador, waardoor de Argentijnen nog steeds de titel uit 2021 kunnen prolongeren.
Lisandro Martínez opende na ruim een half uur spelen de score voor de wereldkampioen van 2022. De oud-Ajacied kopte raak vanuit een hoekschop en zette daarmee de ruststand op het bord.
Na rust kreeg Enner Valencia de mogelijkheid om wat terug te doen voor Ecuador, maar hij miste een strafschop. Pas in blessuretijd werd het gelijk. Invaller Kevin Rodríguez kopte de 1-1 achter doelman Emiliano Martínez, waardoor een strafschoppenreeks de beslissing moest brengen.
Félix Sánchez vertrekt
Daarin was Argentinië te sterk, ondanks een misser van sterspeler Lionel Messi. Hij zag zijn 'Panenka' via de lat over het doel gaan. Ecuador miste twee strafschoppen door reddingen van Martínez, waardoor Argentinië doorging.
In de halve finale wacht Venezuela of Canada. Ook Uruguay, Brazilië, Colombia en Panama zitten nog in het toernooi.
Een paar uur na de uitschakeling meldde de Ecuadoraanse voetbalbond dat bondscoach Félix Sánchez vertrekt. Vorig jaar tekende de Spanjaard nog een contract voor vier jaar. Met Qatar won de 48-jarige Sánchez in 2019 de Asian Cup. Daarvoor was hij ook jeugdtrainer bij FC Barcelona.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
2 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
8 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
23 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
23 uur geleden