Argentinië verslaat Ecuador en bereikt halve finale Copa América
HOUSTON (ANP) - Argentinië staat in de halve finale van de Copa América. Het land was na strafschoppen te sterk voor Ecuador, waardoor de Argentijnen nog steeds de titel uit 2021 kunnen prolongeren.
Lisandro Martínez opende na ruim een half uur spelen de score voor de wereldkampioen van 2022. De oud-Ajacied kopte raak vanuit een hoekschop en zette daarmee de ruststand op het bord.
Na rust kreeg Enner Valencia de mogelijkheid om wat terug te doen voor Ecuador, maar hij miste een strafschop. Pas in blessuretijd werd het gelijk. Invaller Kevin Rodríguez kopte de 1-1 achter doelman Emiliano Martínez, waardoor een strafschoppenreeks de beslissing moest brengen.
Félix Sánchez vertrekt
Daarin was Argentinië te sterk, ondanks een misser van sterspeler Lionel Messi. Hij zag zijn 'Panenka' via de lat over het doel gaan. Ecuador miste twee strafschoppen door reddingen van Martínez, waardoor Argentinië doorging.
In de halve finale wacht Venezuela of Canada. Ook Uruguay, Brazilië, Colombia en Panama zitten nog in het toernooi.
Een paar uur na de uitschakeling meldde de Ecuadoraanse voetbalbond dat bondscoach Félix Sánchez vertrekt. Vorig jaar tekende de Spanjaard nog een contract voor vier jaar. Met Qatar won de 48-jarige Sánchez in 2019 de Asian Cup. Daarvoor was hij ook jeugdtrainer bij FC Barcelona.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
5 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
9 uur geleden