Argentinië verliest, Brazilië speelt gelijk in WK-kwalificatie
ASUNCION (ANP) - Argentinië heeft de elfde wedstrijd in de Zuid-Amerikaanse kwalificatiereeks voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet kunnen winnen. De wereldkampioen verloor op bezoek in Asunción met 2-1 van Paraguay.
Lautaro Martínez zette de Argentijnen na ruim tien minuten nog op 0-1, maar Paraguay kwam vrij snel langszij via Antonio Sanabria. In de tweede helft werd Omar Alderete de matchwinner. Lionel Messi speelde de hele wedstrijd voor de Argentijnen. Ook hij kon de derde nederlaag van zijn ploeg niet voorkomen.
Ook Brazilië liet punten liggen door een 1-1-gelijkspel in en tegen Venezuela. Raphinha was trefzeker voor de Brazilianen, Telasco Segovia maakte gelijk namens de Venezolanen. Vlak voor tijd miste Vinícius Júnior nog een penalty namens de bezoekers.
Argentinië blijft ondanks zijn nederlaag aan kop gaan met 22 punten na elf speelronden. Colombia (19 punten uit tien wedstrijden) volgt als tweede, Brazilië (17 punten) staat derde. De top zes plaatst zich rechtstreeks voor het WK. De nummer 7, op een totaal van tien landen, speelt play-offs.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
9 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geleden