Argentinië verlaat Wereldgezondheidsorganisatie
BUENOS AIRES (ANP/RTR/AFP) - Argentinië verlaat de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Een woordvoerder van president Javier Milei zegt dat het besluit samenhangt met grote onenigheid over de wijze waarop de coronapandemie is aangepakt. Argentinië zou niet willen toestaan dat "een internationale organisatie zich bemoeit met onze soevereiniteit".
Het Zuid-Amerikaanse land volgt nu het voorbeeld van de Verenigde Staten. Onlangs besloot de Amerikaanse president Donald Trump al zijn land terug te trekken uit de internationale gezondheidsorganisatie. Trump verweet de WHO eveneens fouten te hebben gemaakt bij de aanpak van de coronapandemie en zei in een decreet dat ook andere gezondheidscrises slecht zijn aangepakt. Hij gaf ook aan dat de VS in zijn ogen financieel veel te veel moesten bijdragen.
Argentinië wordt bestuurd door president Javier Milei, een zelfbenoemde anarchokapitalist die wordt gezien als bondgenoot van Trump. Die zou de Argentijn eerder zijn "favoriete president" hebben genoemd. Milei woonde ook de beëdiging bij van zijn Amerikaanse ambtsgenoot. Nieuwssite Buenos Aires Herald bericht dat de Argentijnse regering kijkt naar een vertrek uit tal van internationale instellingen. Lidmaatschap zou het land miljoenen kosten en te weinig voordelen opleveren, zo zou worden beredeneerd.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Nederland, Caribisch Nederland voorop, zijn onvoldoende beschermd tegen de gezondheidsrisico's die klimaatverandering met zich meebrengt. De Gezondheidsraad (GR) en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) maken dat duidelijk in een gezamenlijk advies. Groepen die het hardst worden geraakt, moeten als eerste worden geholpen, vinden ze.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis zegt dringend meer middelen nodig te hebben voor de bestrijding van de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo en buurlanden. Daarom is de hulporganisatie een inzameling begonnen via gironummer 7244.
3 dagen geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) haalt 3,4 miljoen dollar (ruim 2,9 miljoen euro) uit haar noodfonds om de uitbraak van het ebolavirus tegen te gaan. Het aantal besmettingen is verder opgelopen en zal naar verwachting blijven oplopen, aldus topman Tedros Adhanom Ghebreyesus.
4 dagen geledenGENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.
1 week geledenGENÈVE (ANP) - Het risico op hantavirus voor de wereldbevolking blijft laag. Dat laat topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) vrijdagavond op X weten.
1 week geledenGENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.
1 week geledenBILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
1 week geleden