Argentinië verlaat Wereldgezondheidsorganisatie
BUENOS AIRES (ANP/RTR/AFP) - Argentinië verlaat de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Een woordvoerder van president Javier Milei zegt dat het besluit samenhangt met grote onenigheid over de wijze waarop de coronapandemie is aangepakt. Argentinië zou niet willen toestaan dat "een internationale organisatie zich bemoeit met onze soevereiniteit".
Het Zuid-Amerikaanse land volgt nu het voorbeeld van de Verenigde Staten. Onlangs besloot de Amerikaanse president Donald Trump al zijn land terug te trekken uit de internationale gezondheidsorganisatie. Trump verweet de WHO eveneens fouten te hebben gemaakt bij de aanpak van de coronapandemie en zei in een decreet dat ook andere gezondheidscrises slecht zijn aangepakt. Hij gaf ook aan dat de VS in zijn ogen financieel veel te veel moesten bijdragen.
Argentinië wordt bestuurd door president Javier Milei, een zelfbenoemde anarchokapitalist die wordt gezien als bondgenoot van Trump. Die zou de Argentijn eerder zijn "favoriete president" hebben genoemd. Milei woonde ook de beëdiging bij van zijn Amerikaanse ambtsgenoot. Nieuwssite Buenos Aires Herald bericht dat de Argentijnse regering kijkt naar een vertrek uit tal van internationale instellingen. Lidmaatschap zou het land miljoenen kosten en te weinig voordelen opleveren, zo zou worden beredeneerd.
Meer uit Gezond
ALPE D'HUEZ (ANP) - Sportevenement Alpe d'HuZes heeft dit jaar iets meer dan 25 miljoen euro opgeleverd, een recordbedrag. Dat laat de organisatie weten. Die belooft dat al het geld wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek naar kanker.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Om de zorg verder te verduurzamen, zijn nieuwe afspraken nodig waar ook de overheid aan meewerkt. Daarvoor pleiten voormalig gezondheidsminister Ernst Kuipers, voorzitter van het Nationaal Klimaat Platform Kees Vendrik en speciaal regeringsvertegenwoordiger Circulaire Economie Steven van Eijck. Ze roepen alle betrokken bewindslieden op om "voluit door te gaan" met het ondersteunen van de verduurzaming van de sector.
5 dagen geledenLEIDEN (ANP) - Een onderzoek naar een nieuwe anticonceptiepil is vroegtijdig stopgezet doordat te veel vrouwen zwanger raakten. Het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) meldt dat vooral het aantal buitenbaarmoederlijke zwangerschappen reden was tot zorg.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Spoedeisende hulpen (SEH) krijgen vanaf volgend jaar deels een vast budget van ongeveer 4,6 miljoen euro. Dit komt voor een deel in de plaats van de huidige bekostiging, die vooral gebaseerd is op hoeveel mensen worden geholpen.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren die stoppen met eten en drinken om op die manier een einde aan hun eigen leven te maken, moeten niet in een hospice terechtkomen. Volgens minister Mirjam Sterk (Jeugd) moet er eerder passende zorg komen voor de jongeren, waardoor het niet zover hoeft te komen.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De alternatieve behandelmethode wet cupping, waarbij sneetjes of prikjes in de huid worden aangebracht, is niet zonder risico en degenen die het aanbieden zijn daarvoor vaak ook niet bevoegd. Met die waarschuwing komt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ).
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jack Mikkers van Den Bosch wist al kort na de eerste coronabesmetting in Nederland dat het ondoenlijk zou worden de virusuitbraak met alleen isolatie en bron- en contactonderzoek beheersbaar te houden. Hij concludeerde dat na een bezoek aan de GGD op 6 maart 2020, zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
6 dagen geleden