Argentinië stopt definitief met staatspersbureau
BUENOS AIRES (ANP) - De regering van de Argentijnse president Javier Milei heeft het staatspersbureau Télam definitief gesloten. In maart schortte Milei de werkzaamheden van de ruim zevenhonderd personeelsleden van het persbureau al op. Milei stelt dat Télam een propagandamachine was voor linkse denkbeelden.
De rechtse Milei heeft in de afgelopen maanden het mes gezet in de publieke sector. Hij wil met zijn "schoktherapie" de Argentijnse economie herstellen en voert radicale bezuinigingen door bij overheidsinstellingen en -diensten. Télam stopt in zijn huidige vorm, maar zal onder de naam APE worden ingezet als "staatsreclameagentschap" en verantwoordelijk zijn voor "de ontwikkeling, productie, marketing en distributie van nationaal en/of internationaal promotiemateriaal."
Télam werd opgericht in 1945 als Telenoticiosa Americana in de tijd van dictator Juan Perón. Het is al vaker onder vuur genomen, onder meer door particuliere media die in 1984 de sluiting eisten. Toenmalig president Carlos Menem zei in 1992 dat het bureau binnen twee jaar dicht zou gaan, maar dat ging uiteindelijk niet door. Zijn opvolger Fernando de la Rúa kondigde eveneens de sluiting van het persbureau aan, maar daar is het ook toen niet van gekomen.
De persvakbond van Buenos Aires noemt het besluit om met Télam te stoppen een aanval op de vrijheid van meningsuiting. In mei beschreef mediawaakhond Reporters Without Borders de beslissing van Milei om de stekker uit Télam te trekken als "zorgwekkend."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
5 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
9 uur geleden