Argentinië stopt definitief met staatspersbureau
BUENOS AIRES (ANP) - De regering van de Argentijnse president Javier Milei heeft het staatspersbureau Télam definitief gesloten. In maart schortte Milei de werkzaamheden van de ruim zevenhonderd personeelsleden van het persbureau al op. Milei stelt dat Télam een propagandamachine was voor linkse denkbeelden.
De rechtse Milei heeft in de afgelopen maanden het mes gezet in de publieke sector. Hij wil met zijn "schoktherapie" de Argentijnse economie herstellen en voert radicale bezuinigingen door bij overheidsinstellingen en -diensten. Télam stopt in zijn huidige vorm, maar zal onder de naam APE worden ingezet als "staatsreclameagentschap" en verantwoordelijk zijn voor "de ontwikkeling, productie, marketing en distributie van nationaal en/of internationaal promotiemateriaal."
Télam werd opgericht in 1945 als Telenoticiosa Americana in de tijd van dictator Juan Perón. Het is al vaker onder vuur genomen, onder meer door particuliere media die in 1984 de sluiting eisten. Toenmalig president Carlos Menem zei in 1992 dat het bureau binnen twee jaar dicht zou gaan, maar dat ging uiteindelijk niet door. Zijn opvolger Fernando de la Rúa kondigde eveneens de sluiting van het persbureau aan, maar daar is het ook toen niet van gekomen.
De persvakbond van Buenos Aires noemt het besluit om met Télam te stoppen een aanval op de vrijheid van meningsuiting. In mei beschreef mediawaakhond Reporters Without Borders de beslissing van Milei om de stekker uit Télam te trekken als "zorgwekkend."
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt ziet een groeiende dreiging van droneaanvallen op de Bondsdag. Dat blijkt uit een brief van hem aan de Bondsdagvoorzitter die het Duitse medium Rheinische Post heeft ingezien.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten geven 10 miljard dollar (8,6 miljard euro) aan Iraanse bevroren tegoeden vrij, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De stap valt samen met de aankondiging van een deal tussen Iran en de Verenigde Staten, waarbij ook veel Iraans geld vrij kan komen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne en Moldavië kunnen maandag verder met de onderhandelingen over de toetreding tot de Europese Unie. De EU-leiders besloten eind 2023 al dat die gesprekken geopend zouden worden, maar de onderhandelingen stonden lange tijd stil door verzet van de vorige Hongaarse regering.
8 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Zwitserland heeft aangeboden het gastland te zijn voor de ondertekening van een vredesdeal tussen de Verenigde Staten en Iran. Bemiddelaar Pakistan maakte vrijdag bekend dat de twee landen het eens zijn geworden over de tekst van de overeenkomst.
8 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo heeft hulp van de Spaanse koning Felipe gekregen om naar huis te keren. Het toestel dat hem van Tenerife naar Rome moest vliegen, kampte met een technisch mankement. Hij is onderweg naar huis met een vliegtuig dat is aangeboden door de koning.
8 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Bemiddelaar Pakistan meldt dat Iran en de Verenigde Staten een akkoord hebben bereikt over de tekst van een vredesdeal. Premier Shehbaz Sharif schrijft op X dat nu met beide partijen wordt gewerkt aan de volgende stappen. "Vrede is nog nooit zo dichtbij geweest als nu."
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het Amerikaanse Witte Huis claimt dat Iran akkoord is met het ontmantelen van zijn kernprogramma. Dat lijkt niet overeen te komen met berichten in Iraanse staatsmedia, die stelden dat Iran vasthoudt aan de eis zelf de controle te houden over zijn verrijkte uranium.
12 uur geleden