Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië stopt definitief met staatspersbureau

Argentinië stopt definitief met staatspersbureau

BUENOS AIRES (ANP) - De regering van de Argentijnse president Javier Milei heeft het staatspersbureau Télam definitief gesloten. In maart schortte Milei de werkzaamheden van de ruim zevenhonderd personeelsleden van het persbureau al op. Milei stelt dat Télam een propagandamachine was voor linkse denkbeelden.

De rechtse Milei heeft in de afgelopen maanden het mes gezet in de publieke sector. Hij wil met zijn "schoktherapie" de Argentijnse economie herstellen en voert radicale bezuinigingen door bij overheidsinstellingen en -diensten. Télam stopt in zijn huidige vorm, maar zal onder de naam APE worden ingezet als "staatsreclameagentschap" en verantwoordelijk zijn voor "de ontwikkeling, productie, marketing en distributie van nationaal en/of internationaal promotiemateriaal."

Télam werd opgericht in 1945 als Telenoticiosa Americana in de tijd van dictator Juan Perón. Het is al vaker onder vuur genomen, onder meer door particuliere media die in 1984 de sluiting eisten. Toenmalig president Carlos Menem zei in 1992 dat het bureau binnen twee jaar dicht zou gaan, maar dat ging uiteindelijk niet door. Zijn opvolger Fernando de la Rúa kondigde eveneens de sluiting van het persbureau aan, maar daar is het ook toen niet van gekomen.

De persvakbond van Buenos Aires noemt het besluit om met Télam te stoppen een aanval op de vrijheid van meningsuiting. In mei beschreef mediawaakhond Reporters Without Borders de beslissing van Milei om de stekker uit Télam te trekken als "zorgwekkend."

Meer uit Buitenland

Rubio: VS staan open voor overleg met Iran bij VN

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft gezegd dat de Verenigde Staten openstaan voor een gesprek met Iran tijdens de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, maar dat er momenteel geen ontmoeting gepland staat.

7 minuten geleden
Houthi's melden doden door Saudische aanval op gevangenis

SANAA (ANP/AFP) - Door een aanval op een gevangenis in het noordwesten van Jemen zijn negen gevangenen om het leven gekomen. Dat meldde een functionaris van de Houthi's dinsdag tegen persbureau Saba, dat door de door Iran gesteunde beweging wordt gecontroleerd.

32 minuten geleden
Oekraïne waarschuwt voor honger in door Russen bezette stad

KYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha dreigen de 6000 inwoners van een door Rusland bezette stad om te komen van de honger en de kou. Hij stelt dat de Russen geen humanitaire hulp toelaten in Olesjky, een plaats in de zuidelijke regio Cherson.

1 uur geleden
EU-commissaris: overleg meerjarenbudget voelt als Groundhog Day

BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Piotr Serafin (Begroting) heeft een sterk gevoel van déjà-vu tijdens de onderhandelingen over de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Dat zei hij dinsdag tijdens een overleg van EU-lidstaten, waar ministers van Europese Zaken hun standpunten over dat budget nogmaals uiteenzetten.

1 uur geleden
Iraanse delegatie in New York bereid tot onderhandelingen met VS

NEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie die naar New York is gereisd voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, is bereid tot indirecte onderhandelingen met de Verenigde Staten over de Straat van Hormuz. Iran zou volgens een functionaris de Straat van Hormuz binnen zeven dagen kunnen heropenen als de Amerikanen hun blokkade opheffen en de militaire druk op het land wegnemen.

1 uur geleden
Oekraïens energiebedrijf meldt onherstelbare schade door aanval

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense energiebedrijf Naftogaz zegt dat een olie- en gasinstallatie in de centrale regio Poltava kritieke schade heeft opgelopen door een Russische aanval. Daarbij zouden ballistische raketten zijn ingezet.

1 uur geleden
Kremlin boos over weigeren visum voor onderminister door VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt dat de Verenigde Staten hebben geweigerd om een visum te verlenen aan onderminister van Buitenlandse Zaken Aleksandr Alimov. Hij had de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York willen bijwonen, maar kreeg daar geen toestemming voor. Het Kremlin spreekt van een "onvriendelijke actie".

1 uur geleden