Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië stopt definitief met staatspersbureau

Argentinië stopt definitief met staatspersbureau

BUENOS AIRES (ANP) - De regering van de Argentijnse president Javier Milei heeft het staatspersbureau Télam definitief gesloten. In maart schortte Milei de werkzaamheden van de ruim zevenhonderd personeelsleden van het persbureau al op. Milei stelt dat Télam een propagandamachine was voor linkse denkbeelden.

De rechtse Milei heeft in de afgelopen maanden het mes gezet in de publieke sector. Hij wil met zijn "schoktherapie" de Argentijnse economie herstellen en voert radicale bezuinigingen door bij overheidsinstellingen en -diensten. Télam stopt in zijn huidige vorm, maar zal onder de naam APE worden ingezet als "staatsreclameagentschap" en verantwoordelijk zijn voor "de ontwikkeling, productie, marketing en distributie van nationaal en/of internationaal promotiemateriaal."

Télam werd opgericht in 1945 als Telenoticiosa Americana in de tijd van dictator Juan Perón. Het is al vaker onder vuur genomen, onder meer door particuliere media die in 1984 de sluiting eisten. Toenmalig president Carlos Menem zei in 1992 dat het bureau binnen twee jaar dicht zou gaan, maar dat ging uiteindelijk niet door. Zijn opvolger Fernando de la Rúa kondigde eveneens de sluiting van het persbureau aan, maar daar is het ook toen niet van gekomen.

De persvakbond van Buenos Aires noemt het besluit om met Télam te stoppen een aanval op de vrijheid van meningsuiting. In mei beschreef mediawaakhond Reporters Without Borders de beslissing van Milei om de stekker uit Télam te trekken als "zorgwekkend."

Meer uit Buitenland

Republikein wil afzettingsprocedure tegen Pete Hegseth

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.

3 uur geleden
Hongkongse activist Joshua Wong krijgt nog eens tien jaar cel

HONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.

3 uur geleden
Seoul wil scheepvaart bij Hormuz beschermen met militaire missie

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.

4 uur geleden
Beierse vicepremier Hubert Aiwanger dood aangetroffen in hotel

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.

5 uur geleden
Frans lagerhuis verwerpt begroting voor 2027

PARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.

5 uur geleden
Democraat Jeffries stelt zich kandidaat voor voorzitterschap Huis

WASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.

10 uur geleden
Amerikaanse ruimtetelescoop Swift na 22 jaar vergaan in dampkring

HOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.

11 uur geleden