Argentinië roept Ajax-verdedigers Martínez en Tagliafico op
BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni heeft de verdedigers Lisandro Martínez en Nicolás Tagliafico van Ajax opgeroepen voor de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Uruguay en Brazilië. Beiden behoren al een tijdje tot de vaste selectie van Scaloni. Tagliafico zit weliswaar bij Ajax voornamelijk op de bank, maar mag zich binnenkort toch weer melden bij de nationale ploeg. Aanvoerder Lionel Messi is ook opgeroepen, hoewel de aanvaller van Paris Saint-Germain met een spierblessure kampt.
Argentinië staat in de Zuid-Amerikaanse kwalificatiegroep op de tweede plaats, achter Brazilië. Beide landen zijn nog ongeslagen, maar de Argentijnen speelden al vier keer gelijk en hebben 6 punten minder dan de Brazilianen. De top 4 in Zuid-Amerika plaatst zich voor het WK van volgend jaar in Qatar.
Argentinië speelt op 12 november uit tegen Uruguay en ontvangt vier dagen later Brazilië in San Juan. Ajax-aanvaller Antony behoort tot de Braziliaanse selectie. Begin september werd het eerste duel tussen de twee grootmachten in São Paulo gestaakt. Aan het begin van de wedstrijd kwamen medewerkers van de Braziliaanse gezondheidsdienst het veld op, omdat enkele Argentijnse voetballers zich niet aan de coronaregels zouden hebben gehouden.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
12 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
17 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
1 dag geleden