Argentinië roept Ajax-verdedigers en drie spelers uit Engeland op
BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni heeft de verdedigers Lisandro Martínez en Nicolás Tagliafico van Ajax opgeroepen voor de komende drie WK-kwalificatiewedstrijden. Scaloni nam ook drie spelers uit de Premier League op in zijn selectie van dertig man: keeper Emiliano Martínez (Aston Villa), Giovani Lo Celso en Cristian Romero (beiden Tottenham Hotspur). Argentinië staat nog steeds op de zogeheten 'rode' lijst van de Britse overheid, wat betekent dat reizigers uit dat land tien dagen in quarantaine moeten bij aankomst in Groot-Brittannië.
Argentinië speelt in oktober in de WK-kwalificatie tegen Paraguay, Uruguay en Peru. Begin deze maand werd het duel met Brazilië in São Paulo al na een paar minuten gestaakt. Medewerkers van de Braziliaanse gezondheidsdienst kwamen het veld op omdat enkele spelers van Argentinië zich niet aan de coronaregels wat betreft quarantaine zouden hebben gehouden. Het ging om doelman Martínez, Lo Celso en Romero. De drie spelers uit de Engelse competitie hadden allemaal een basisplaats tegen Brazilië.
De meeste clubs uit de Premier League wilden hun Zuid-Amerikaanse internationals niet vrijgeven voor de recente interlands vanwege de quarantaineplicht. Sommige nationale bonden waren daar zo boos over, dat ze eisten dat de betreffende spelers dan ook niet voor hun clubs zouden mogen spelen. De wereldvoetbalbond FIFA voorkwam dat na een gesprek met de Britse overheid, waarin onder meer werd gesproken over versoepeling van de quarantaineregels voor de volgende interlandperiode.
Scaloni heeft verder onder anderen Lionel Messi, Ángel Di María, Lautaro Martínez en Paulo Dybala opgeroepen. Feyenoord-verdediger Marcos Senesi kreeg geen uitnodiging.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft opgeroepen tot hervormingen binnen de FIFA. Dat blijkt zaterdag uit de reactie van de UEFA op het besluit van de wereldvoetbalbond om het omstreden investeringsplan in te trekken. "Het voorstel is van tafel. De taak om de FIFA opnieuw op te bouwen is pas net begonnen", schrijft de Europese bond in een verklaring.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft zijn vertrouwen in FIFA-voorzitter Gianni Infantino opgezegd vanwege de, inmiddels ingetrokken, investeringsplannen rond het WK voetbal. Dat laat een woordvoerder van de Nederlandse voetbalbond KNVB zaterdag weten aan het ANP.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP) - De voorzitter van de Aziatische voetbalbond AFC, Salman bin Ibrahim Al Khalifa, 'verwelkomt' de terugtrekking van het FIFA-plan om een deel van de commerciële rechten te vermarkten. Dat laat de AFC weten in een reactie op de eigen site. In de nacht van vrijdag op zaterdag trok wereldvoetbalbond FIFA het plan terug, na een boycot vanuit Europa en afwijzing door Noord- en Midden-Amerika en Azië.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA heeft het omstreden plan om een belang in de commerciële rechten van het WK voetbal aan externe investeerders te verkopen laten varen, meldt de New York Post op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is het plan gestrand na felle weerstand vanuit de Europese voetbalwereld en verdeeldheid binnen de top van de wereldvoetbalbond.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van landskampioen PSV hebben de Supercup gewonnen. In het Philips Stadion in Eindhoven was de thuisploeg met 3-0 te sterk voor bekerwinnaar FC Twente.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met middenvelder Julian Brandt. De voormalig Duits international speelde de afgelopen zeven jaar voor Borussia Dortmund en was transfervrij. Brandt heeft voor drie jaar getekend, tot medio 2029.
17 uur geledenZÜRICH (ANP) - Kevin Lamour, de operationeel directeur van wereldvoetbalbond FIFA, heeft zich vrijdag kritisch uitgelaten over voorzitter Gianni Infantino en het omstreden investeringsplan rond het WK. In een brief aan persbureau AP heeft Lamour laten weten dat medewerkers van de FIFA wat hem betreft zijn "misleid" door een gebrek aan transparantie bij Infantino.
19 uur geleden