Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië plaatst schip in quarantaine om mogelijk mpox-geval

Argentinië plaatst schip in quarantaine om mogelijk mpox-geval

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Argentijnse autoriteiten hebben een vrachtschip in quarantaine geplaatst in de Paraná-rivier, nabij de binnenlandse graanhaven van Rosario. Aanleiding voor die stap is een vermoedelijk geval van mpox aan boord. Dat zei Fernando Morales, voorzitter van de brancheorganisatie Argentine Naval League.

Het onder Liberiaanse vlag varende schip, dat een sojalading zou ophalen, ligt verplicht voor anker in de rivier, waar gezondheidsautoriteiten het schip bewaken. "Een bemanningslid met koorts is naar een ziekenhuis in San Nicolas gebracht. Daar voerden ze wat tests uit," aldus Morales. 'Ze zeggen dat het mpox kan zijn, maar die diagnose is nog niet bevestigd."

De Wereldgezondheidsorganisatie verklaarde mpox vorige week voor de tweede keer in twee jaar tot een wereldwijde noodsituatie voor de volksgezondheid, omdat een nieuwe variant van het virus zich snel verspreidt in Afrika. Een dag later werd in Zweden een geval van de clade 1b-variant bevestigd, het eerste teken van verspreiding buiten Afrika.

Mpox is een virale ziekte die van dieren op mensen kan worden overgedragen, maar ook via nauw fysiek contact wordt verspreid. De ziekte veroorzaakt koorts, spierpijn en huiduitslag. De clade 1b-variant heeft tot bezorgdheid geleid, omdat deze zich gemakkelijker lijkt te verspreiden via routinematig nauw contact.

Meer uit Buitenland

Duitsland meet met 41,3 graden zijn hoogste temperatuur ooit

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.

8 minuten geleden
Dodental Venezuela meer dan verdubbeld

CARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.

3 uur geleden
Israël geeft evacuatiebevel voor plaats in het zuiden van Libanon

EL MANSOURI (ANP) - Het Israëlische leger heeft met drones flyers verspreid boven de plaats El Mansouri in het zuiden van Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Het is de eerste keer dat Israël op deze manier een evacuatiebevel geeft sinds vorige week een nieuw bestand werd gesloten tussen Israël en Hezbollah.

4 uur geleden
Reddingswerk Venezuela komt moeizaam op gang

LA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.

4 uur geleden
Noodtoestand op door Oekraïne bestookte Krim

SIMFEROPOL (ANP/RTR/AFP) - Op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim is de noodtoestand uitgeroepen. Dat gebeurde vanwege economische problemen, zegt regionale leider Sergej Aksonjov op sociale media.

5 uur geleden
Scheepvaartbedrijf bevestigt aanval in Straat van Hormuz

TAIPEI (ANP/AFP) - Een Taiwanees scheepvaartbedrijf heeft bevestigd dat een containerschip in de Straat van Hormuz is geraakt door een "onbekend object". Het gaat goed met de bemanning, de lading en het schip zelf, stelt containerrederij Evergreen Marine Corp.

6 uur geleden
Europol: ruim 700 criminele netwerken actief in de EU

BRUSSEL (ANP) - In de EU zijn ruim 700 criminele netwerken actief, meldt EU-politiedienst Europol. De criminele netwerken houden zich bezig met drugssmokkel, cybercriminaliteit, mensensmokkel, fraude en witwassen. Naar schatting zijn zo'n 400.000 mensen actief binnen die netwerken uit 118 verschillende landen.

6 uur geleden