Argentinië opnieuw naar finale Copa América na zege op Canada
NEW JERSEY (ANP) - Argentinië heeft voor de zesde keer in de laatste acht edities de finale van de Copa América bereikt. In de halve finale in New Jersey was de ploeg van bondscoach Lionel Scaloni met 2-0 te sterk voor Canada. Julián Álvarez en Lionel Messi scoorden voor de wereldkampioen.
Het verrassend presterende Canada kreeg de eerste goede kansen op de openingstreffer, maar Jacob Shaffelburg schoot twee keer naast. Op aangeven van Rodrigo De Paul vond City-aanvaller Álvarez halverwege de eerste helft wel het net. Argentinië had vervolgens de overhand, maar moest toch op zijn hoede zijn voor de gelijkmaker. De intikker van Messi, na een schot van Enzo Fernández, gaf de titelverdediger wat lucht.
In de finale is Uruguay of Colombia zondag de tegenstander. Uruguay en Argentinië zijn met vijftien eindoverwinningen samen de best presterende landen van de Copa América.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
55 minuten geledenGUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
8 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
16 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
16 uur geleden