Argentinië ontslaat staatssecretaris na oproep excuses Messi
BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse president Javier Milei heeft zijn staatssecretaris van Sport Julio Garro ontslagen. Garro suggereerde dat aanvoerder Lionel Messi zijn excuses zou moeten aanbieden voor een racistisch lied dat spelers van het Argentijnse nationale elftal zongen over Fransen van Afrikaanse afkomst.
Milei's kantoor laat op X weten dat geen enkele regering het Argentijnse nationale team of andere burgers "kan dicteren wat te zeggen, wat te denken of wat te doen". "Om deze reden is Julio Garro niet langer staatssecretaris van Sport."
De Argentijnse voetballer Enzo Fernández deelde beelden van het incident op sociale media. Daarop was te zien dat zowel hij als andere spelers het liedje zongen, nadat zij de finale van de Copa América hadden gewonnen. Het liedje dateert van na de gewonnen WK-finale van 2022 tegen Frankrijk.
Fernández heeft inmiddels zijn excuses aangeboden. Wereldvoetbalbond FIFA doet onderzoek en Chelsea, de club van Fernández, is een interne strafprocedure gestart.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een "ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
6 uur geleden