Argentinië ontslaat staatssecretaris na oproep excuses Messi
BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse president Javier Milei heeft zijn staatssecretaris van Sport Julio Garro ontslagen. Garro suggereerde dat aanvoerder Lionel Messi zijn excuses zou moeten aanbieden voor een racistisch lied dat spelers van het Argentijnse nationale elftal zongen over Fransen van Afrikaanse afkomst.
Milei's kantoor laat op X weten dat geen enkele regering het Argentijnse nationale team of andere burgers "kan dicteren wat te zeggen, wat te denken of wat te doen". "Om deze reden is Julio Garro niet langer staatssecretaris van Sport."
De Argentijnse voetballer Enzo Fernández deelde beelden van het incident op sociale media. Daarop was te zien dat zowel hij als andere spelers het liedje zongen, nadat zij de finale van de Copa América hadden gewonnen. Het liedje dateert van na de gewonnen WK-finale van 2022 tegen Frankrijk.
Fernández heeft inmiddels zijn excuses aangeboden. Wereldvoetbalbond FIFA doet onderzoek en Chelsea, de club van Fernández, is een interne strafprocedure gestart.
Meer uit Buitenland
SONGKHLA (ANP/AFP/RTR) - Het belangrijkste mortuarium dat de lichamen van slachtoffers van de overstromingen in het zuiden van Thailand ontvangt, is overvol, aldus een vertegenwoordiger van het ziekenhuis in de stad Songkhla. Volgens de autoriteiten zijn er tot nu toe 87 doden gevallen door de overstromingen.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten "migratie uit derdewereldlanden" permanent willen stopzetten. "Ik zal de migratie uit alle derdewereldlanden permanent pauzeren om het Amerikaanse systeem volledig te laten herstellen", schreef Trump op sociale media.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
5 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
5 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
9 uur geleden