
Argentinië ontslaat staatssecretaris na oproep excuses Messi
BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse president Javier Milei heeft zijn staatssecretaris van Sport Julio Garro ontslagen. Garro suggereerde dat aanvoerder Lionel Messi zijn excuses zou moeten aanbieden voor een racistisch lied dat spelers van het Argentijnse nationale elftal zongen over Fransen van Afrikaanse afkomst.
Milei's kantoor laat op X weten dat geen enkele regering het Argentijnse nationale team of andere burgers "kan dicteren wat te zeggen, wat te denken of wat te doen". "Om deze reden is Julio Garro niet langer staatssecretaris van Sport."
De Argentijnse voetballer Enzo Fernández deelde beelden van het incident op sociale media. Daarop was te zien dat zowel hij als andere spelers het liedje zongen, nadat zij de finale van de Copa América hadden gewonnen. Het liedje dateert van na de gewonnen WK-finale van 2022 tegen Frankrijk.
Fernández heeft inmiddels zijn excuses aangeboden. Wereldvoetbalbond FIFA doet onderzoek en Chelsea, de club van Fernández, is een interne strafprocedure gestart.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - De Amerikaanse regering is niet blij met de stemming in het Israëlische parlement over de annexatie van de Westelijke Jordaanoever. Vicepresident JD Vance zegt dat het om een politieke stunt gaat, en dat de stemming niet wordt omgezet in beleid. Hij zei zelfs beledigd te zijn.
7 minuten geledenBELFAST (ANP/RTR/AFP) - Een Britse ex-militair is vrijgesproken van twee moorden en vijf pogingen tot moord in Noord-Ierland in 1972. De man was de enige die werd vervolgd voor zijn rol bij het gewelddadige optreden van het Britse leger destijds, in wat ook wel Bloody Sunday wordt genoemd.
51 minuten geledenLONDEN (ANP) - De politie in Londen heeft drie mannen gearresteerd op verdenking van spionage voor Rusland. Dat meldt de dienst in een persbericht. De locaties in het westen en centrum van Londen waar de drie veertigers werden aangehouden, worden doorzocht. Ook op een ander adres in West-Londen wordt een huiszoeking gedaan.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU moet een "voortrekkersrol" blijven spelen tijdens de onderhandelingen op de klimaattop (COP30) eind dit jaar. Dat vinden Europarlementariërs die donderdag een resolutie hebben aangenomen in aanloop naar de top die in november begint in Belém in Brazilië.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Weerbureaus in meerdere Europese landen waarschuwen donderdag voor harde windstoten door storm Benjamin. Het gaat behalve om Nederland ook om onder meer Duitsland, België, Engeland en Frankrijk.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - Het aantal migranten dat dit jaar met een bootje het Verenigd Koninkrijk heeft bereikt, is nu al hoger dan het totale aantal van 2024. Het aantal migranten dat op deze manier aankwam staat nu op 36.954, tegenover 36.816 vorig jaar.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël kan voorlopig buitenlandse journalisten blijven weren uit Gaza. Een organisatie probeerde bij het Israëlische hooggerechtshof af te dwingen dat journalisten moeten worden toegelaten, maar dat hof heeft de zaak uitgesteld. De journalisten zeggen teleurgesteld te zijn.
3 uur geleden