Argentinië maakt van geboortehuis Maradona nationaal monument
VILLA FIORITO (ANP) - De Argentijnse regering heeft de woning waar Diego Maradona is geboren bestempeld tot nationaal monument. De officiële verklaring is gepubliceerd in het staatsblad.
Het eenvoudige huis ligt in de arme wijk Villa Fiorito, ten zuiden van Buenos Aires. De Argentijnse voetballegende, die een jaar geleden op 60-jarige leeftijd overleed, bracht er de eerste jaren van zijn leven door. Tegenwoordig siert een muurschildering met een portret van Maradona de gevel van het huis.
Maradona heeft nooit een geheim gemaakt van zijn eenvoudige afkomst. Hij keerde steeds terug naar Villa Fiorito, waar zijn voetbalcarrière begon op een stoffig voetbalveld. "Dit is de plek waar ik begon te dromen", zei hij ooit in een interview.
Maradona overleed op 25 november vorig jaar aan een hartaanval. Een medisch panel van twintig experts dat zijn dood onderzocht, stelde dat hij ontoereikende medische zorg had ontvangen en langdurig had geleden voordat hij overleed. Het Openbaar Ministerie in Argentinië vervolgt zeven leden van het medisch team van Maradona hiervoor.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
1 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
1 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
1 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
1 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
5 uur geleden