Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië maakt van geboortehuis Maradona nationaal monument

Argentinië maakt van geboortehuis Maradona nationaal monument

VILLA FIORITO (ANP) - De Argentijnse regering heeft de woning waar Diego Maradona is geboren bestempeld tot nationaal monument. De officiële verklaring is gepubliceerd in het staatsblad.

Het eenvoudige huis ligt in de arme wijk Villa Fiorito, ten zuiden van Buenos Aires. De Argentijnse voetballegende, die een jaar geleden op 60-jarige leeftijd overleed, bracht er de eerste jaren van zijn leven door. Tegenwoordig siert een muurschildering met een portret van Maradona de gevel van het huis.

Maradona heeft nooit een geheim gemaakt van zijn eenvoudige afkomst. Hij keerde steeds terug naar Villa Fiorito, waar zijn voetbalcarrière begon op een stoffig voetbalveld. "Dit is de plek waar ik begon te dromen", zei hij ooit in een interview.

Maradona overleed op 25 november vorig jaar aan een hartaanval. Een medisch panel van twintig experts dat zijn dood onderzocht, stelde dat hij ontoereikende medische zorg had ontvangen en langdurig had geleden voordat hij overleed. Het Openbaar Ministerie in Argentinië vervolgt zeven leden van het medisch team van Maradona hiervoor.

Meer uit Voetbal

Feyenoord begint met Borges en Plug tegen FC Twente

ROTTERDAM (ANP) - Gonçalo Borges begint om 14.30 uur met Feyenoord aan het thuisduel met FC Twente. Hij krijgt de voorkeur boven Aymen Sliti, die woensdag niet kon overtuigen in het verloren bekerduel met SC Heerenveen. Jan Plug vervangt linksback Jordan Bos, die niet bij de selectie zit.

14 minuten geleden
Real Sociedad haalt trainer Matarazzo als vervanger van Francisco

SAN SEBASTIÁN (ANP/DPA) - Real Sociedad heeft Pellegrino Matarazzo aangetrokken als nieuwe trainer. De 48-jarige Amerikaan is de opvolger van Sergio Francisco, die een week eerder werd ontslagen.

1 uur geleden
Voetbalbond Azië maakt plannen voor eigen Nations League

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Aziatische voetbalbond komt met een eigen Nations League. De bond wil hiervoor de periodes voor interlands van de FIFA gebruiken, maar kwam nog niet met een datum voor de eerste editie.

2 uur geleden
PSV in uitwedstrijd tegen FC Utrecht nog met Veerman in de basis

UTRECHT (ANP) - Joey Veerman doet zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht nog gewoon mee bij PSV. De middenvelder maakt in de winterstop vermoedelijk de overstap naar Fenerbahçe. Veerman vormt in de Galgenwaard een middenveld met Paul Wanner en Guus Til.

2 uur geleden
Voetballer Simons verontschuldigt zich bij Van Dijk

LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zijn excuses aangeboden na zijn overtreding op Virgil van Dijk in de competitiewedstrijd van Tottenham Hotspur tegen Liverpool. De aanvaller van de Spurs werd van het veld gestuurd in de door Liverpool gewonnen wedstrijd (1-2) na een zware tackle op Van Dijk.

3 uur geleden
Real Madrid boekt tegen Sevilla tweede competitiezege op rij

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.

14 uur geleden
NAC verliest thuis van Telstar en neemt laatste plaats over

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1

14 uur geleden