Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië maakt van geboortehuis Maradona nationaal monument

Argentinië maakt van geboortehuis Maradona nationaal monument

VILLA FIORITO (ANP) - De Argentijnse regering heeft de woning waar Diego Maradona is geboren bestempeld tot nationaal monument. De officiële verklaring is gepubliceerd in het staatsblad.

Het eenvoudige huis ligt in de arme wijk Villa Fiorito, ten zuiden van Buenos Aires. De Argentijnse voetballegende, die een jaar geleden op 60-jarige leeftijd overleed, bracht er de eerste jaren van zijn leven door. Tegenwoordig siert een muurschildering met een portret van Maradona de gevel van het huis.

Maradona heeft nooit een geheim gemaakt van zijn eenvoudige afkomst. Hij keerde steeds terug naar Villa Fiorito, waar zijn voetbalcarrière begon op een stoffig voetbalveld. "Dit is de plek waar ik begon te dromen", zei hij ooit in een interview.

Maradona overleed op 25 november vorig jaar aan een hartaanval. Een medisch panel van twintig experts dat zijn dood onderzocht, stelde dat hij ontoereikende medische zorg had ontvangen en langdurig had geleden voordat hij overleed. Het Openbaar Ministerie in Argentinië vervolgt zeven leden van het medisch team van Maradona hiervoor.

Meer uit Voetbal

Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

9 uur geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

9 uur geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

9 uur geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

9 uur geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

11 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

11 uur geleden
EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

13 uur geleden