Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië legaliseert abortus

Argentinië legaliseert abortus

BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse senaat is na 12 uur debatteren akkoord gegaan met de legalisering van abortus tijdens de eerste dertien weken van zwangerschap. Het lagerhuis was eerder al akkoord en daarmee is de zaak voor de wetgevers afgedaan.

Het land worstelt al lang met de legalisering van abortus en heeft nu de knoop doorgehakt door vast te leggen dat er geen speciale noodzaak meer nodig is voor het kunstmatig beëindigen van de zwangerschap tot de veertiende week. Buiten het parlementsgebouw betoogden talrijke mensen voor de legalisering.

Het is volgend jaar 100 jaar geleden dat in Argentinië voor het eerst in de wet werd vastgelegd dat abortus onder bepaalde voorwaarden niet strafbaar was. In vrijwel heel Zuid-Amerika is abortus aan voorwaarden verbonden. Alleen in Argentinië, Guyana, Uruguay en Frans Guyana is abortus zonder noodzakelijke redenen mogelijk.

Meer uit Buitenland

Hongarije legt enige kerncentrale volledig stil om hittegolf

BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - Hongarije heeft zijn enige kerncentrale volledig stilgelegd vanwege de hittegolf in het land waardoor het waterpeil in de Donau sterk is gedaald. Door die extreem lage waterstand van de rivier is er te weinig koelwater voor de PAKS-kerncentrale ten zuiden van hoofdstad Boedapest.

1 uur geleden
Doden bij Oekraïense droneaanvallen op Rusland

SARATOV (ANP/AFP) - Bij een Oekraïense droneaanval op de regio Saratov in het zuidwesten van Rusland zijn twee doden gevallen, meldt de gouverneur van dat gebied. De regio ligt zo'n 750 kilometer van de grens.

1 uur geleden
Trump: aanval op Iran voorlopig afgeblazen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt een geplande aanval op Iran voorlopig af te blazen, omdat Teheran en andere landen in het Midden-Oosten de Verenigde Staten zouden hebben gevraagd daarmee te wachten in afwachting van een akkoord. Dat schrijft Trump op Truth Social.

5 uur geleden
Zeven doden bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag volgens de autoriteiten in Gaza zeker zeven mensen om het leven gekomen. De aanvallen vonden plaats twee dagen nadat Hamas had aangekondigd te hebben ingestemd met een voorstel dat onder meer voorziet in de ontwapening van de beweging en een geleidelijke terugtrekking van Israëlische militairen uit de Gazastrook.

7 uur geleden
Doden na explosie in restaurant in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij een explosie in een restaurant in Moskou zijn zeker drie mensen omgekomen. Dat melden Russische persbureaus op gezag van de politie. Ook raakten zeker 21 mensen gewond. De explosie vond plaats bij het restaurant Balzi Rossi, aan de rand van het centrum van de Russische hoofdstad.

9 uur geleden
Meerdere doden in Peru na crash toeristenvliegtuig

NAZCA (ANP/AFP/RTR) - In Peru is een vliegtuig met toeristen gecrasht. De autoriteiten gaan ervan uit dat alle dertien inzittenden zijn omgekomen. Onder hen waren elf Europese toeristen. Tot nog toe zijn vier lichamen geborgen.

9 uur geleden
Doden na explosie in restaurant in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij een explosie in een restaurant in Moskou zijn zeker drie mensen omgekomen. Dat melden Russische persbureaus op gezag van de politie. Ook raakten zeker 21 mensen gewond. De explosie vond plaats bij het restaurant Balzi Rossi, aan de rand van het centrum van de Russische hoofdstad.

12 uur geleden