Argentinië legaliseert abortus
BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse senaat is na 12 uur debatteren akkoord gegaan met de legalisering van abortus tijdens de eerste dertien weken van zwangerschap. Het lagerhuis was eerder al akkoord en daarmee is de zaak voor de wetgevers afgedaan.
Het land worstelt al lang met de legalisering van abortus en heeft nu de knoop doorgehakt door vast te leggen dat er geen speciale noodzaak meer nodig is voor het kunstmatig beëindigen van de zwangerschap tot de veertiende week. Buiten het parlementsgebouw betoogden talrijke mensen voor de legalisering.
Het is volgend jaar 100 jaar geleden dat in Argentinië voor het eerst in de wet werd vastgelegd dat abortus onder bepaalde voorwaarden niet strafbaar was. In vrijwel heel Zuid-Amerika is abortus aan voorwaarden verbonden. Alleen in Argentinië, Guyana, Uruguay en Frans Guyana is abortus zonder noodzakelijke redenen mogelijk.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
10 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
11 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
11 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
12 uur geleden