Argentinie komt betalingsverplichting niet na
BUENOS AIRES (ANP) - Argentinië is vrijdag voor de tweede keer in minder dan twintig jaar in gebreke gebleven bij het betalen van 500 miljoen dollar (ongeveer 460 miljoen euro) aan rente over zijn obligatieschuld. Maar volgens minister Martin Guzman van Financiën is het land in onderhandeling met zijn schuldeisers over herstructurering van de schuld.
"Er moet nog een aanzienlijke afstand worden overbrugd, maar wat belangrijker is dat alle partijen aan tafel blijven om een oplossing te vinden", aldus de minister. Alom werd al verwacht dat Argentinië voor de negende keer in zijn geschiedenis niet aan zijn betalingsverplichtingen zou kunnen voldoen, nadat het ministerie van Economische Zaken donderdag aankondigde dat gesprekken met internationale crediteuren over herstructurering van 66 miljard dollar schuld worden verlengd. De nieuwe deadline is 2 juni.
De regering van president Alberto Fernandez verwacht een akkoord te bereiken voordat Argentinië aan de volledige gevolgen van zijn wanbetaling lijdt.
Het door de crisis geteisterde Zuid-Amerikaanse land, dat al twee jaar in een recessie verkeert, is momenteel 324 miljard dollar verschuldigd, wat neerkomt op ongeveer 90 procent van zijn bruto binnenlands product. De crisis is verergerd toen de economie werd getroffen door de coronaviruspandemie.
Ondanks dat het land een van de wereldleiders is op het gebied van voedselexport, is Argentinië al acht keer eerder in gebreke gebleven. Voor het laatst in 2001 toen het 100 miljard dollar verschuldigd was. Dat veroorzaakte destijds een pijnlijke sociale en economische crisis.
Meer uit Financieel
SUWON (ANP/BLOOMBERG) - Een aantal van Zuid-Korea's grootste bedrijven, waaronder Samsung en Hyundai, hebben toegezegd gezamenlijk ongeveer 550 miljard dollar te investeren in Zuid-Korea in de komende jaren. De aankondiging volgt op een ontmoeting met president Lee Jae-myung, die de economie probeert te versterken na de handelsdeal met de Verenigde Staten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Topman Christophe Fouquet van ASML maakt zich geen zorgen over het conflict tussen de Nederlandse overheid en China over de Nijmeegse chipmaker Nexperia. "We maken ons geen zorgen. Ik denk dat de zaak wel onder controle is", zei de topman van de chipmachinefabrikant uit Veldhoven zondag bij het programma Buitenhof.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne gaat gas importeren uit Griekenland om deze winter in de behoeften te kunnen voorzien. Daarover hebben de twee landen zondag een overeenkomst gesloten. De gasinfrastructuur van Oekraïne is geregeld doelwit van Russische aanvallen.
10 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië spoort de Verenigde Staten aan om alle importheffingen op Australische goederen te schrappen, nadat Donald Trump importheffingen op onder meer rundvlees heeft verlaagd. De Amerikaanse president verlaagde ook tarieven op ruim tweehonderd andere voedingsproducten, waaronder koffie, bananen en tomaten.
12 uur geledenAUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.
1 dag geleden