Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinie komt betalingsverplichting niet na

Argentinie komt betalingsverplichting niet na

BUENOS AIRES (ANP) - Argentinië is vrijdag voor de tweede keer in minder dan twintig jaar in gebreke gebleven bij het betalen van 500 miljoen dollar (ongeveer 460 miljoen euro) aan rente over zijn obligatieschuld. Maar volgens minister Martin Guzman van Financiën is het land in onderhandeling met zijn schuldeisers over herstructurering van de schuld.

"Er moet nog een aanzienlijke afstand worden overbrugd, maar wat belangrijker is dat alle partijen aan tafel blijven om een oplossing te vinden", aldus de minister. Alom werd al verwacht dat Argentinië voor de negende keer in zijn geschiedenis niet aan zijn betalingsverplichtingen zou kunnen voldoen, nadat het ministerie van Economische Zaken donderdag aankondigde dat gesprekken met internationale crediteuren over herstructurering van 66 miljard dollar schuld worden verlengd. De nieuwe deadline is 2 juni.

De regering van president Alberto Fernandez verwacht een akkoord te bereiken voordat Argentinië aan de volledige gevolgen van zijn wanbetaling lijdt.

Het door de crisis geteisterde Zuid-Amerikaanse land, dat al twee jaar in een recessie verkeert, is momenteel 324 miljard dollar verschuldigd, wat neerkomt op ongeveer 90 procent van zijn bruto binnenlands product. De crisis is verergerd toen de economie werd getroffen door de coronaviruspandemie.

Ondanks dat het land een van de wereldleiders is op het gebied van voedselexport, is Argentinië al acht keer eerder in gebreke gebleven. Voor het laatst in 2001 toen het 100 miljard dollar verschuldigd was. Dat veroorzaakte destijds een pijnlijke sociale en economische crisis.

Meer uit Financieel

Boete van 101 miljoen voor Morgan Stanley om ontduiken belasting

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiële concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.

3 minuten geleden
Brussel zet in op bio-economie om import fossiel te verminderen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer inzetten op biologische grondstoffen van eigen bodem om de afhankelijkheid van de import van producten die van fossiele brandstoffen zijn gemaakt te verminderen. Dat stelt de Europese Commissie voor in een plan over de zogenoemde bio-economie dat donderdag is gepresenteerd.

24 minuten geleden
Curator bekijkt overnameopties failliet zonne-energiebedrijf Soly

GRONINGEN (ANP) - Meerdere bedrijven hebben zich bij de curatoren van het failliete Soly gemeld met interesse in het zonne-energiebedrijf. Dat meldt curator Pieter Lettinga, die laat weten dat de curatoren met de zeer geïnteresseerde partijen de komende tijd om tafel gaan. Dan wordt onderzocht wat de mogelijkheden zijn voor een eventuele overname van alle of een deel van de activiteiten van het Groningse bedrijf.

27 minuten geleden
EU wil met nieuwe betaalregels consumenten beter beschermen

BRUSSEL (ANP/DPA) - Consumenten in de Europese Unie worden in de toekomst beter beschermd tegen fraude en verborgen kosten bij betalingen. Onderhandelaars van het Europees Parlement en de EU-landen zijn donderdag overeengekomen de bestaande wetgeving bij te werken en aan te vullen. Beide partijen moeten de overeenkomst nog wel formeel goedkeuren voordat de nieuwe betaalregels in werking treden.

1 uur geleden
Oud-minister Bruins wordt voorzitter uitzendbrancheclub ABU

LIJNDEN (ANP) - De brancheorganisatie voor uitzendbedrijven ABU draagt oud-minister Bruno Bruins voor als nieuwe voorzitter. Het is de bedoeling dat hij die functie vanaf april bekleedt.

1 uur geleden
FNV kritisch op Black Friday: geen feestje voor bezorgers

UTRECHT (ANP) - FNV vraagt aandacht voor bezorgers tijdens Black Friday. Voor duizenden bezorgers en pakketmedewerkers is deze week volgens de vakbond "geen feestje", maar zijn de dagen op en rond het koopjesfestijn juist een periode van "extra zwaar en onveilig werk". De vakbond wil dat de overheid ingrijpt.

1 uur geleden
Sportmerk Puma fors hoger op Duitse beurs door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma werd donderdag bijna 14 procent meer waard op de beurs in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg behoort het Chinese sportkledingbedrijf Anta Sports Products tot de bedrijven die een mogelijke overname van het Duitse sportmerk onderzoeken. Anta is eigenaar van kledingmerken als Fila en Jack Wolfskin. Ook het Chinese kledingbedrijf Li Ning en het Japanse sportmerk Asics zouden mogelijk interesse hebben om Puma te kopen.

3 uur geleden