Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië klopt Polen en gaat als groepswinnaar verder op WK

Argentinië klopt Polen en gaat als groepswinnaar verder op WK

DOHA (ANP) - Argentinië heeft vroegtijdige uitschakeling op het WK voorkomen. De Zuid-Amerikanen versloegen Polen met 2-0 en gaan daardoor alsnog als groepswinnaar verder naar de achtste finales. Argentinië neemt het daarin zaterdag op tegen Australië.

Polen en topspits Robert Lewandowski mazzelden. Mexico won in dezelfde poule met 2-1 van Saudi-Arabië en kwam zo net te kort om als tweede te eindigen. Tot diep in blessuretijd leidden de Mexicanen met 2-0, waardoor ze in punten, doelsaldo en onderling resultaat precies gelijk stonden met Polen. Het fairplay-klassement leek daarom de doorslag te moeten geven. Polen kreeg in de groepsfase minder vaak geel dan Mexico, dat daarom op zoek ging naar nog een derde treffer. Het was juist Saudi-Arabië dat toesloeg. Polen treft in de achtste finales regerend wereldkampioen Frankrijk.

Halverwege was het nog 0-0 bij Argentinië tegen Polen. Scheidsrechter Danny Makkelie gaf het elftal van bondscoach Lionel Scaloni kort voor rust een goedkope strafschop, nadat video-arbiter Pol van Boekel hem naar de kant had geroepenvoor een vermeende overtreding van keeper Wojciech Szczesny met zijn vuist op Lionel Messi. De spelmaker, die zijn 22e WK-wedstrijd speelde en daarmee nu Argentijns recordhouder is, zag zijn inzet worden gestopt door Szczesny.

Openingstreffer

Argentinië was ook na rust veel beter en de verdiende openingstreffer viel al in de 46e minuut. Rechtsback Nahuel Molina legde de bal goed terug op Alexis Mac Allister, die via de binnenkant van de paal raak schoot. Na een mooie combinatie verdubbelde Julián Álvarez halverwege de tweede helft de voorsprong.

Polen had geluk dat het bij 2-0 bleef en ook dat Mexico tegen Saudi-Arabië niet vaker dan twee keer scoorde en zelfs nog een doelpunt tegen kreeg.

Meer uit Voetbal

PSG vergroot druk op Liverpool en Slot met eenvoudige zege in CL

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.

1 uur geleden
Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC blijft geldig

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.

2 uur geleden
James en Margaret weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.

3 uur geleden
Vente weer speelgerechtigd bij sc Heerenveen na paspoortkwestie

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.

4 uur geleden
Ajax gaat samenwerken met Oostenrijkse voetbalclub LASK

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.

7 uur geleden
AZ zonder Clasie naar uitduel met Sjachtar in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.

8 uur geleden
KNVB gaat PEC helpen met opsporen probleemsupporters IJsselderby

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.

12 uur geleden