Argentinië klopt Polen en gaat als groepswinnaar verder op WK
DOHA (ANP) - Argentinië heeft vroegtijdige uitschakeling op het WK voorkomen. De Zuid-Amerikanen versloegen Polen met 2-0 en gaan daardoor alsnog als groepswinnaar verder naar de achtste finales. Argentinië neemt het daarin zaterdag op tegen Australië.
Polen en topspits Robert Lewandowski mazzelden. Mexico won in dezelfde poule met 2-1 van Saudi-Arabië en kwam zo net te kort om als tweede te eindigen. Tot diep in blessuretijd leidden de Mexicanen met 2-0, waardoor ze in punten, doelsaldo en onderling resultaat precies gelijk stonden met Polen. Het fairplay-klassement leek daarom de doorslag te moeten geven. Polen kreeg in de groepsfase minder vaak geel dan Mexico, dat daarom op zoek ging naar nog een derde treffer. Het was juist Saudi-Arabië dat toesloeg. Polen treft in de achtste finales regerend wereldkampioen Frankrijk.
Halverwege was het nog 0-0 bij Argentinië tegen Polen. Scheidsrechter Danny Makkelie gaf het elftal van bondscoach Lionel Scaloni kort voor rust een goedkope strafschop, nadat video-arbiter Pol van Boekel hem naar de kant had geroepenvoor een vermeende overtreding van keeper Wojciech Szczesny met zijn vuist op Lionel Messi. De spelmaker, die zijn 22e WK-wedstrijd speelde en daarmee nu Argentijns recordhouder is, zag zijn inzet worden gestopt door Szczesny.
Openingstreffer
Argentinië was ook na rust veel beter en de verdiende openingstreffer viel al in de 46e minuut. Rechtsback Nahuel Molina legde de bal goed terug op Alexis Mac Allister, die via de binnenkant van de paal raak schoot. Na een mooie combinatie verdubbelde Julián Álvarez halverwege de tweede helft de voorsprong.
Polen had geluk dat het bij 2-0 bleef en ook dat Mexico tegen Saudi-Arabië niet vaker dan twee keer scoorde en zelfs nog een doelpunt tegen kreeg.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
37 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
52 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
16 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geleden