Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië klopt Polen en gaat als groepswinnaar verder op WK

Argentinië klopt Polen en gaat als groepswinnaar verder op WK

DOHA (ANP) - Argentinië heeft vroegtijdige uitschakeling op het WK voorkomen. De Zuid-Amerikanen versloegen Polen met 2-0 en gaan daardoor alsnog als groepswinnaar verder naar de achtste finales. Argentinië neemt het daarin zaterdag op tegen Australië.

Polen en topspits Robert Lewandowski mazzelden. Mexico won in dezelfde poule met 2-1 van Saudi-Arabië en kwam zo net te kort om als tweede te eindigen. Tot diep in blessuretijd leidden de Mexicanen met 2-0, waardoor ze in punten, doelsaldo en onderling resultaat precies gelijk stonden met Polen. Het fairplay-klassement leek daarom de doorslag te moeten geven. Polen kreeg in de groepsfase minder vaak geel dan Mexico, dat daarom op zoek ging naar nog een derde treffer. Het was juist Saudi-Arabië dat toesloeg. Polen treft in de achtste finales regerend wereldkampioen Frankrijk.

Halverwege was het nog 0-0 bij Argentinië tegen Polen. Scheidsrechter Danny Makkelie gaf het elftal van bondscoach Lionel Scaloni kort voor rust een goedkope strafschop, nadat video-arbiter Pol van Boekel hem naar de kant had geroepenvoor een vermeende overtreding van keeper Wojciech Szczesny met zijn vuist op Lionel Messi. De spelmaker, die zijn 22e WK-wedstrijd speelde en daarmee nu Argentijns recordhouder is, zag zijn inzet worden gestopt door Szczesny.

Openingstreffer

Argentinië was ook na rust veel beter en de verdiende openingstreffer viel al in de 46e minuut. Rechtsback Nahuel Molina legde de bal goed terug op Alexis Mac Allister, die via de binnenkant van de paal raak schoot. Na een mooie combinatie verdubbelde Julián Álvarez halverwege de tweede helft de voorsprong.

Polen had geluk dat het bij 2-0 bleef en ook dat Mexico tegen Saudi-Arabië niet vaker dan twee keer scoorde en zelfs nog een doelpunt tegen kreeg.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Resink van FC Groningen meldt kruisbandblessure

GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.

1 uur geleden
Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

4 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

4 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

4 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino wil strengere regels voor bedekken mond

CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.

9 uur geleden
Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

20 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

21 uur geleden