Argentinië klopt Polen en gaat als groepswinnaar verder op WK
DOHA (ANP) - Argentinië heeft vroegtijdige uitschakeling op het WK voorkomen. De Zuid-Amerikanen versloegen Polen met 2-0 en gaan daardoor alsnog als groepswinnaar verder naar de achtste finales. Argentinië neemt het daarin zaterdag op tegen Australië.
Polen en topspits Robert Lewandowski mazzelden. Mexico won in dezelfde poule met 2-1 van Saudi-Arabië en kwam zo net te kort om als tweede te eindigen. Tot diep in blessuretijd leidden de Mexicanen met 2-0, waardoor ze in punten, doelsaldo en onderling resultaat precies gelijk stonden met Polen. Het fairplay-klassement leek daarom de doorslag te moeten geven. Polen kreeg in de groepsfase minder vaak geel dan Mexico, dat daarom op zoek ging naar nog een derde treffer. Het was juist Saudi-Arabië dat toesloeg. Polen treft in de achtste finales regerend wereldkampioen Frankrijk.
Halverwege was het nog 0-0 bij Argentinië tegen Polen. Scheidsrechter Danny Makkelie gaf het elftal van bondscoach Lionel Scaloni kort voor rust een goedkope strafschop, nadat video-arbiter Pol van Boekel hem naar de kant had geroepenvoor een vermeende overtreding van keeper Wojciech Szczesny met zijn vuist op Lionel Messi. De spelmaker, die zijn 22e WK-wedstrijd speelde en daarmee nu Argentijns recordhouder is, zag zijn inzet worden gestopt door Szczesny.
Openingstreffer
Argentinië was ook na rust veel beter en de verdiende openingstreffer viel al in de 46e minuut. Rechtsback Nahuel Molina legde de bal goed terug op Alexis Mac Allister, die via de binnenkant van de paal raak schoot. Na een mooie combinatie verdubbelde Julián Álvarez halverwege de tweede helft de voorsprong.
Polen had geluk dat het bij 2-0 bleef en ook dat Mexico tegen Saudi-Arabië niet vaker dan twee keer scoorde en zelfs nog een doelpunt tegen kreeg.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
5 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
17 uur geleden