Argentinië klopt Peru, Brazilië opnieuw gelijk in WK-kwalificatie
BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Wereldkampioen Argentinië heeft zich hersteld van de nederlaag tegen Paraguay in de WK-kwalificatie, De ploeg met Lionel Messi versloeg in Buenos Aires Peru met 1-0 en leidt de Zuid-Amerikaanse groep waarvan de zes beste landen zich rechtstreeks plaatsen voor het WK voetbal van 2026. Brazilië staat na het gelijkspel (1-1) tegen Uruguay vijfde.
Lautaro Martínez maakte tien minuten na rust het enige doelpunt voor de Argentijnen tegen Peru. De aanvaller van Internazionale liep zich eerst goed vrij in het zestienmetergebied en schoot de bal uit een voorzet van Messi vervolgens hard in de rechterhoek. Voor Messi, die zijn laatste wedstrijd van het kalenderjaar speelde, was het assist nummer 58 voor Argentinië. Daarmee kwam hij op gelijke hoogte met de Amerikaanse recordhouder in assists aller tijden Landon Donovan.
Brazilië, dat vorige week al punten liet liggen (1-1) tegen Venezuela, kwam in Salvador tegen Uruguay op achterstand door een doelpunt van Real Madrid-middenvelder Federico Valverde. Gerson maakte na ruim een uur gelijk.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
2 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
6 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
10 uur geleden