Argentinië klopt Peru, Brazilië opnieuw gelijk in WK-kwalificatie
BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Wereldkampioen Argentinië heeft zich hersteld van de nederlaag tegen Paraguay in de WK-kwalificatie, De ploeg met Lionel Messi versloeg in Buenos Aires Peru met 1-0 en leidt de Zuid-Amerikaanse groep waarvan de zes beste landen zich rechtstreeks plaatsen voor het WK voetbal van 2026. Brazilië staat na het gelijkspel (1-1) tegen Uruguay vijfde.
Lautaro Martínez maakte tien minuten na rust het enige doelpunt voor de Argentijnen tegen Peru. De aanvaller van Internazionale liep zich eerst goed vrij in het zestienmetergebied en schoot de bal uit een voorzet van Messi vervolgens hard in de rechterhoek. Voor Messi, die zijn laatste wedstrijd van het kalenderjaar speelde, was het assist nummer 58 voor Argentinië. Daarmee kwam hij op gelijke hoogte met de Amerikaanse recordhouder in assists aller tijden Landon Donovan.
Brazilië, dat vorige week al punten liet liggen (1-1) tegen Venezuela, kwam in Salvador tegen Uruguay op achterstand door een doelpunt van Real Madrid-middenvelder Federico Valverde. Gerson maakte na ruim een uur gelijk.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
5 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
13 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
13 uur geleden