Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië klopt Australië nipt en is tegenstander Oranje op WK

Argentinië klopt Australië nipt en is tegenstander Oranje op WK

AL RAYYAN (ANP) - Argentinië heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de kwartfinales van het WK, waarin Oranje vrijdag de tegenstander is. Het verdedigend spelende Australië kwam in de tweede helft terug in de wedstrijd, nadat het duel eigenlijk al beslist leek na doelpunten van Lionel Messi en Julián Álvarez. Australië kreeg in de slotfase nog een goede kans op de gelijkmaker, maar de ploeg van bondscoach Lionel Scaloni hield stand: 2-1.

Messi speelde zijn duizendste wedstrijd op het hoogste niveau. In alle voorgaande wedstrijden maakte de 35-jarige aanvaller in totaal 788 doelpunten voor FC Barcelona, Paris Saint-Germain en Argentinië.

Tot aan de openingstreffer van zijn sterspeler had Argentinië het grootste deel van de tijd de bal, maar dat leverde eigenlijk geen kansen op. In de 35e minuut kreeg Messi de bal. De speler van PSG schoot snel voordat een verdediger zijn inzet kon blokkeren. De geplaatste bal verdween laag in de verre hoek achter doelman Mathew Ryan. Het betekende het eerste doelpunt van Messi in de knock-outfase van een WK en zijn negende op een mondiale eindronde. Dat is er één meer dan Diego Maradona.

Doelpoging

Verder kwam Argentinië buiten een hoog schot over van Papu Gómez, de vervanger van Ángel Di María, niet tot een doelpoging in de eerste helft. Kort na rust verliet Gómez het veld voor oud-Ajacied Lisandro Martínez, waarna Manchester City-spits Álvarez even later voor de beslissing leek te zorgen. Hij profiteerde van geklungel van doelman Ryan.

Bondscoach Graham Arnold, oud-speler van Roda JC en NAC Breda, bracht Ajdin Hrustic (ex-FC Groningen) en Craig Goodwin (ex-Sparta Rotterdam) daarna in. Goodwin was belangrijk bij de aansluitingstreffer. Hij haalde ineens hard uit, waarna de bal via Enzo Fernández in het Argentijnse doel belandde. In de slotfase kreeg Australië twee kansen op de gelijkmaker, maar de Argentijnse verdediging en doelman voorkwamen de 2-2.

Zo bereikten de Argentijnen de kwartfinales op het WK. Daarin wacht het Nederlands elftal, een herhaling van de door Argentinië gewonnen halve finale op het WK van 2014 in Brazilië. Argentinië was in Qatar begonnen met een verrassende nederlaag tegen Saudi-Arabië (1-2). Daarna werden Mexico en Polen met 2-0 verslagen.

Meer uit Voetbal

Ajax sluit na vuurwerkactie tribune van F-Side tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.

41 minuten geleden
Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

2 uur geleden
Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

2 uur geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

4 uur geleden
Ajax: mensen zonder kaart in stadion door geforceerde nooduitgang

AMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.

4 uur geleden
Ajax vergoedt supporters na gestaakte wedstrijd tegen Groningen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.

5 uur geleden
Nijhuis leidt ook restant gestaakt duel tussen Ajax en Groningen

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.

5 uur geleden