Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië klopt Australië nipt en is tegenstander Oranje op WK

Argentinië klopt Australië nipt en is tegenstander Oranje op WK

AL RAYYAN (ANP) - Argentinië heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de kwartfinales van het WK, waarin Oranje vrijdag de tegenstander is. Het verdedigend spelende Australië kwam in de tweede helft terug in de wedstrijd, nadat het duel eigenlijk al beslist leek na doelpunten van Lionel Messi en Julián Álvarez. Australië kreeg in de slotfase nog een goede kans op de gelijkmaker, maar de ploeg van bondscoach Lionel Scaloni hield stand: 2-1.

Messi speelde zijn duizendste wedstrijd op het hoogste niveau. In alle voorgaande wedstrijden maakte de 35-jarige aanvaller in totaal 788 doelpunten voor FC Barcelona, Paris Saint-Germain en Argentinië.

Tot aan de openingstreffer van zijn sterspeler had Argentinië het grootste deel van de tijd de bal, maar dat leverde eigenlijk geen kansen op. In de 35e minuut kreeg Messi de bal. De speler van PSG schoot snel voordat een verdediger zijn inzet kon blokkeren. De geplaatste bal verdween laag in de verre hoek achter doelman Mathew Ryan. Het betekende het eerste doelpunt van Messi in de knock-outfase van een WK en zijn negende op een mondiale eindronde. Dat is er één meer dan Diego Maradona.

Doelpoging

Verder kwam Argentinië buiten een hoog schot over van Papu Gómez, de vervanger van Ángel Di María, niet tot een doelpoging in de eerste helft. Kort na rust verliet Gómez het veld voor oud-Ajacied Lisandro Martínez, waarna Manchester City-spits Álvarez even later voor de beslissing leek te zorgen. Hij profiteerde van geklungel van doelman Ryan.

Bondscoach Graham Arnold, oud-speler van Roda JC en NAC Breda, bracht Ajdin Hrustic (ex-FC Groningen) en Craig Goodwin (ex-Sparta Rotterdam) daarna in. Goodwin was belangrijk bij de aansluitingstreffer. Hij haalde ineens hard uit, waarna de bal via Enzo Fernández in het Argentijnse doel belandde. In de slotfase kreeg Australië twee kansen op de gelijkmaker, maar de Argentijnse verdediging en doelman voorkwamen de 2-2.

Zo bereikten de Argentijnen de kwartfinales op het WK. Daarin wacht het Nederlands elftal, een herhaling van de door Argentinië gewonnen halve finale op het WK van 2014 in Brazilië. Argentinië was in Qatar begonnen met een verrassende nederlaag tegen Saudi-Arabië (1-2). Daarna werden Mexico en Polen met 2-0 verslagen.

Meer uit Voetbal

Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

18 minuten geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

44 minuten geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

45 minuten geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

5 uur geleden
Trainer Alonso snapt teleurstelling bij fans van Real Madrid

MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."

13 uur geleden
Real Madrid verliest van Manchester City in Champions League

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.

22 uur geleden
Ajax verslaat Qarabag met veel andere spelers en is van 'nul' af

BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).

1 dag geleden