Argentinië klopt Australië nipt en is tegenstander Oranje op WK
AL RAYYAN (ANP) - Argentinië heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de kwartfinales van het WK, waarin Oranje vrijdag de tegenstander is. Het verdedigend spelende Australië kwam in de tweede helft terug in de wedstrijd, nadat het duel eigenlijk al beslist leek na doelpunten van Lionel Messi en Julián Álvarez. Australië kreeg in de slotfase nog een goede kans op de gelijkmaker, maar de ploeg van bondscoach Lionel Scaloni hield stand: 2-1.
Messi speelde zijn duizendste wedstrijd op het hoogste niveau. In alle voorgaande wedstrijden maakte de 35-jarige aanvaller in totaal 788 doelpunten voor FC Barcelona, Paris Saint-Germain en Argentinië.
Tot aan de openingstreffer van zijn sterspeler had Argentinië het grootste deel van de tijd de bal, maar dat leverde eigenlijk geen kansen op. In de 35e minuut kreeg Messi de bal. De speler van PSG schoot snel voordat een verdediger zijn inzet kon blokkeren. De geplaatste bal verdween laag in de verre hoek achter doelman Mathew Ryan. Het betekende het eerste doelpunt van Messi in de knock-outfase van een WK en zijn negende op een mondiale eindronde. Dat is er één meer dan Diego Maradona.
Doelpoging
Verder kwam Argentinië buiten een hoog schot over van Papu Gómez, de vervanger van Ángel Di María, niet tot een doelpoging in de eerste helft. Kort na rust verliet Gómez het veld voor oud-Ajacied Lisandro Martínez, waarna Manchester City-spits Álvarez even later voor de beslissing leek te zorgen. Hij profiteerde van geklungel van doelman Ryan.
Bondscoach Graham Arnold, oud-speler van Roda JC en NAC Breda, bracht Ajdin Hrustic (ex-FC Groningen) en Craig Goodwin (ex-Sparta Rotterdam) daarna in. Goodwin was belangrijk bij de aansluitingstreffer. Hij haalde ineens hard uit, waarna de bal via Enzo Fernández in het Argentijnse doel belandde. In de slotfase kreeg Australië twee kansen op de gelijkmaker, maar de Argentijnse verdediging en doelman voorkwamen de 2-2.
Zo bereikten de Argentijnen de kwartfinales op het WK. Daarin wacht het Nederlands elftal, een herhaling van de door Argentinië gewonnen halve finale op het WK van 2014 in Brazilië. Argentinië was in Qatar begonnen met een verrassende nederlaag tegen Saudi-Arabië (1-2). Daarna werden Mexico en Polen met 2-0 verslagen.
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
1 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
4 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
11 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
17 uur geleden