Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië: hervormingspakket van Milei doorstaat eerste test

Argentinië: hervormingspakket van Milei doorstaat eerste test

BUENOS AIRES (ANP/AFP/DPA) - Een meerderheid van het Argentijnse Lagerhuis heeft na een driedaagse marathonsessie voor een grootschalig hervormingspakket van president Javier Milei gestemd. Volgende week onderzoeken de parlementariërs zijn plannen in detail. De senaat moet het pakket nog goedkeuren.

Na zo'n 30 uur debatteren stemden vrijdag 144 parlementariërs vóór en 109 tegen het initiatief. Het pakket van ongeveer 300 wetten voorziet in de overdracht van een deel van de wetgevende bevoegdheden aan de regering, de privatisering van talrijke staatsbedrijven en wijzigingen in de belasting- en kieswetten.

De Argentijnse president heeft geen meerderheid in het parlement en heeft de afgelopen weken hard moeten onderhandelen om parlementsleden van andere partijen achter zijn project te krijgen.

Na zijn aantreden in december schreef Milei een radicale hervorming van het land voor. Hij wil talloze subsidies afschaffen, de Amerikaanse dollar invoeren en de centrale bank afschaffen. Argentinië bevindt zich in een ernstige economische crisis. Het inflatiecijfer bedraagt ​​ruim 200 procent en ongeveer 40 procent van de mensen leeft onder de armoedegrens.

Meer uit Buitenland

Juridisch directeur Goldman Sachs stapt op om banden met Epstein

NEW YORK (ANP/AFP) - De juridisch directeur van Goldman Sachs, Kathryn Ruemmler, stapt op bij de Amerikaanse zakenbank na ophef over haar nauwe banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat liet topman David Solomon weten.

1 uur geleden
Delcy Rodríguez belooft vrije verkiezingen in Venezuela

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.

5 uur geleden
Energieminister VS: al 1 miljard aan Venezolaanse olie verkocht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.

6 uur geleden
BBC gaat komende jaren honderden miljoenen bezuinigen

LONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.

9 uur geleden
Oppositieleider Hongarije spreekt van lastercampagne door Orbán

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.

9 uur geleden
Noorse oud-premier aangeklaagd wegens grootschalige corruptie

OSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.

9 uur geleden
Nationalisten winnen verkiezingen Bangladesh na vertrek premier

DHAKA (ANP/RTR/AFP) - De Bangladesh Nationalist Party (BNP) heeft de verkiezingen gewonnen. De partij is bij het tellen van de stemmen niet meer in te halen. Het waren de eerste verkiezingen in Bangladesh sinds premier Sheikh Hasina in 2024 vluchtte na grootschalige protesten in het land.

9 uur geleden