
Argentinië: hervormingspakket van Milei doorstaat eerste test
BUENOS AIRES (ANP/AFP/DPA) - Een meerderheid van het Argentijnse Lagerhuis heeft na een driedaagse marathonsessie voor een grootschalig hervormingspakket van president Javier Milei gestemd. Volgende week onderzoeken de parlementariërs zijn plannen in detail. De senaat moet het pakket nog goedkeuren.
Na zo'n 30 uur debatteren stemden vrijdag 144 parlementariërs vóór en 109 tegen het initiatief. Het pakket van ongeveer 300 wetten voorziet in de overdracht van een deel van de wetgevende bevoegdheden aan de regering, de privatisering van talrijke staatsbedrijven en wijzigingen in de belasting- en kieswetten.
De Argentijnse president heeft geen meerderheid in het parlement en heeft de afgelopen weken hard moeten onderhandelen om parlementsleden van andere partijen achter zijn project te krijgen.
Na zijn aantreden in december schreef Milei een radicale hervorming van het land voor. Hij wil talloze subsidies afschaffen, de Amerikaanse dollar invoeren en de centrale bank afschaffen. Argentinië bevindt zich in een ernstige economische crisis. Het inflatiecijfer bedraagt ruim 200 procent en ongeveer 40 procent van de mensen leeft onder de armoedegrens.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu bevestigt dat Israël in Gaza-Stad een "intensieve operatie" is begonnen, melden Israëlische media. Internationale media hebben bericht dat Israël daar een grondoffensief is begonnen.
22 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft woedend gereageerd op een VN-onderzoekscommissie die stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. Het onderzoek is "vertekend en onjuist", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken, dat oproept tot de opheffing van de commissie.
26 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. Het land heeft meermaals ontkend zich schuldig te maken aan genocide.
49 minuten geledenGENT (ANP/BELGA) - Een concert met de Israëlische dirigent Lahav Shani op het Gent Festival van Vlaanderen wordt definitief geannuleerd. Dat besloot de raad van bestuur van het festival in de nacht van maandag op dinsdag. Het plan om de dirigent te weren leidde eerder tot kritiek, onder meer van de Belgische premier Bart De Wever.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - "Gaza staat in brand", verklaarde de Israëlische minister van Defensie Israel Katz dinsdag. Hij belooft dat Israël "niet zal opgeven of terugdeinzen voordat de missie is voltooid". Het doel is de vrijlating van gijzelaars en het verslaan van Hamas, aldus Katz.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontmoet volgende week waarschijnlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky, zegt de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Trump hoopt volgens hem nog op een vredesakkoord waarbij ook de Russische president Vladimir Poetin betrokken is.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat Hamas mogelijk nog maar dagen heeft om in te stemmen met een staakt-het-vuren. Zijn uitspraak volgt na nieuwe Israëlische bombardementen op Gaza-Stad.
2 uur geleden