Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië: hervormingspakket van Milei doorstaat eerste test

Argentinië: hervormingspakket van Milei doorstaat eerste test

BUENOS AIRES (ANP/AFP/DPA) - Een meerderheid van het Argentijnse Lagerhuis heeft na een driedaagse marathonsessie voor een grootschalig hervormingspakket van president Javier Milei gestemd. Volgende week onderzoeken de parlementariërs zijn plannen in detail. De senaat moet het pakket nog goedkeuren.

Na zo'n 30 uur debatteren stemden vrijdag 144 parlementariërs vóór en 109 tegen het initiatief. Het pakket van ongeveer 300 wetten voorziet in de overdracht van een deel van de wetgevende bevoegdheden aan de regering, de privatisering van talrijke staatsbedrijven en wijzigingen in de belasting- en kieswetten.

De Argentijnse president heeft geen meerderheid in het parlement en heeft de afgelopen weken hard moeten onderhandelen om parlementsleden van andere partijen achter zijn project te krijgen.

Na zijn aantreden in december schreef Milei een radicale hervorming van het land voor. Hij wil talloze subsidies afschaffen, de Amerikaanse dollar invoeren en de centrale bank afschaffen. Argentinië bevindt zich in een ernstige economische crisis. Het inflatiecijfer bedraagt ​​ruim 200 procent en ongeveer 40 procent van de mensen leeft onder de armoedegrens.

Meer uit Buitenland

VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

2 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

3 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

3 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

4 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

5 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

5 uur geleden
Rusland wil inzet leger in buitenland bij vervolging Russen

MOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.

5 uur geleden