Argentinië en Frankrijk strijden om derde wereldtitel in finale
LUSAIL (ANP) - Argentinië en Frankrijk strijden om de wereldtitel in de finale van het WK voetbal in Qatar. Beide landen kunnen voor de derde keer wereldkampioen worden. Veel ogen zullen tijdens de eindstrijd in het Lusail-stadion gericht zijn op Lionel Messi. De sterspeler van de Argentijnen wil zijn imponerende erelijst compleet maken met die ene prijs die hij nog niet heeft gewonnen.
De 35-jarige Messi heeft al vijf keer gescoord op het WK, net als de 23-jarige Fransman Kylian Mbappé, die vier jaar geleden in Rusland al wereldkampioen werd. De sterspelers van beide finalisten spelen samen bij Paris Saint-Germain, de club waarvan de eigenaren uit Qatar komen.
Argentinië won de wereldtitel in 1978, na een zege in de verlenging op het Nederlands elftal in de finale (3-1). Diego Maradona leidde de Argentijnen in 1986 naar de eindzege. Frankrijk is de regerend wereldkampioen en won de titel in 1998 voor het eerst. Brazilië was in 1962 het laatste land dat de wereldtitel wist te prolongeren.
De finale van het 22e WK voetbal begint om 16.00 uur (Nederlandse tijd) en staat onder leiding van de Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak, die vorig jaar het EK miste vanwege een hartaandoening.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
5 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
14 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
17 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
17 uur geleden