Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië en Frankrijk strijden om derde wereldtitel in finale

Argentinië en Frankrijk strijden om derde wereldtitel in finale

LUSAIL (ANP) - Argentinië en Frankrijk strijden om de wereldtitel in de finale van het WK voetbal in Qatar. Beide landen kunnen voor de derde keer wereldkampioen worden. Veel ogen zullen tijdens de eindstrijd in het Lusail-stadion gericht zijn op Lionel Messi. De sterspeler van de Argentijnen wil zijn imponerende erelijst compleet maken met die ene prijs die hij nog niet heeft gewonnen.

De 35-jarige Messi heeft al vijf keer gescoord op het WK, net als de 23-jarige Fransman Kylian Mbappé, die vier jaar geleden in Rusland al wereldkampioen werd. De sterspelers van beide finalisten spelen samen bij Paris Saint-Germain, de club waarvan de eigenaren uit Qatar komen.

Argentinië won de wereldtitel in 1978, na een zege in de verlenging op het Nederlands elftal in de finale (3-1). Diego Maradona leidde de Argentijnen in 1986 naar de eindzege. Frankrijk is de regerend wereldkampioen en won de titel in 1998 voor het eerst. Brazilië was in 1962 het laatste land dat de wereldtitel wist te prolongeren.

De finale van het 22e WK voetbal begint om 16.00 uur (Nederlandse tijd) en staat onder leiding van de Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak, die vorig jaar het EK miste vanwege een hartaandoening.

Meer uit Voetbal

Woordvoerster Witte Huis bevestigt dat Trump bij WK-loting is

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.

8 uur geleden
FIFA verdeelt WK-loting met twee shows over twee dagen

WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.

10 uur geleden
Uitduel van FC Groningen bij Excelsior blijft op vrijdag staan

ZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.

12 uur geleden
Ajax sluit na vuurwerkactie tribune van F-Side tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.

13 uur geleden
Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

15 uur geleden
Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

15 uur geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

17 uur geleden