Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië, Chili, Paraguay en Uruguay willen samen WK 2030

Argentinië, Chili, Paraguay en Uruguay willen samen WK 2030

MONTEVIDEO (ANP) - Argentinië, Chili, Paraguay en Uruguay willen gezamenlijk het wereldkampioenschap voetbal van 2030 organiseren. De landen hebben hun zogenoemde 'bid' gelanceerd. In 2030 is het honderd jaar geleden dat het eerste WK plaatsvond in Uruguay. Alle duels werden destijds gespeeld in hoofdstad Montevideo.

"Wij weten zeker dat de FIFA rekening houdt met dat verleden. Het zou prachtig zijn als de geschiedenis wordt geëerd en dat het evenement na al die tijd in dezelfde regio wordt gehouden", zo zeiden de kandidaten in een gezamenlijke verklaring. De FIFA beslist in 2024 over de toewijzing.

Ook Spanje, Portugal en Oekraïne zijn in beeld om het evenement gezamenlijk te organiseren. Deze landen hebben de steun van de UEFA, de overkoepelende Europese voetbalinstantie. De algemene verwachting is dat ook Saudi-Arabië zich kandidaat stelt, in samenwerking met Griekenland en Egypte.

In 2026 vindt het WK plaats in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

Meer uit Voetbal

Slechte generale Paris Saint-Germain met nederlaag bij Paris FC

PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.

5 uur geleden
Eintracht Frankfurt neemt afscheid van coach Riera

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.

6 uur geleden
Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

7 uur geleden
West Ham na nederlaag bij Newcastle dicht bij degradatie

NEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.

7 uur geleden
Neymar bij Santos gewisseld door fout vierde official

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.

8 uur geleden
Vertrekkend AZ-directeur Huiberts ereburger gemeente Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.

8 uur geleden
Elversberg promoveert en speelt voor het eerst in de Bundesliga

SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.

9 uur geleden