Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië begint ook met vaccineren

Argentinië begint ook met vaccineren

BUENOS AIRES (ANP) - Argentinië is dinsdag begonnen met een inentingscampagne om het gevreesde coronavirus te bestrijden. Onder de eersten die het Russische vaccin Spoetnik V voor het oog van de camera kregen toegediend was de gouverneur van de provincie Buenos Aires, Axel Kicillof. Hij zei tegen plaatselijke media trots te zijn zich voor de vaccinatie in te zetten. De 49-jarige provinciegouverneur behoort niet tot de doelgroep, maar wil de bevolking vertrouwen geven dat er niks mis is met het Russische vaccin van de onderzoekscentrum Gamaleja in Moskou.

Er is veel achterdocht over het middel dat in Rusland relatief snel is goedgekeurd en geregistreerd. Het is ook een relatief goedkoop vaccin. Een prominent lid van de Argentijnse overheidsraad voor wetenschappelijk en technisch onderzoek, Sandra Pitti, heeft in media betoogd dat ze zich beslist niet met Spoetnik V laat injecteren, omdat er veel te weinig over het middel bekend is. Ze heeft de Argentijnse president Alberto Fernández verweten geen flauw benul te hebben waar hij met het Russische spul mee bezig is.

In het buurland Uruguay is in de media een rel ontstaan over het bericht dat Fernández genereus zou hebben aangeboden Uruguay aan het Russische vaccin te helpen. "Wie denkt Fernández wel dat hij is, hebben wij hem iets gevraagd?", vroegen commentatoren zich af. De regering in Montevideo heeft daarom uitdrukkelijk tegengesproken dat ze om dergelijke hulp heeft gevraagd.

Meer uit Buitenland

Blok Netanyahu blijft na tellen 85 procent van de stemmen aan kop

JERUZALEM (ANP) - Het blok van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaat na het tellen van 84,5 procent van de stemmen nog altijd aan kop, aldus nieuwssite Times of Israel. Maar de regeringspartijen lijken niet af te stevenen op een meerderheid.

4 minuten geleden
Vermoedelijk vliegtuig Bolsonaro verlaat Ecuador na tussenstop

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - Het vliegtuig dat de Braziliaanse senator en oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro en zijn gezin zou vervoeren, heeft een korte tussenstop gemaakt in Guayaquil in Ecuador. De eindbestemming is niet bekend.

26 minuten geleden
Tientallen doden door treinongeluk in Spanje

MADRID (ANP) - Bij een treinongeval in Spanje zijn woensdag tientallen doden gevallen. Het regiobestuur van Castilië-La Mancha zegt dat zeker dertig mensen zijn omgekomen. Verschillende media, waaronder dagblad La Vanguardia en de krant ABC, meldden eerder al zeker 46 doden.

1 uur geleden
Linkse oppositieleider voor samenwerking met Arabische partijen

TEL AVIV (ANP/AFP) - De leider van de grootste linkse partij in Israël, Yair Golan, heeft zijn bondgenoten in het oppositieblok opgeroepen tot samenwerking met Arabische partijen om premier Benjamin Netanyahu af te zetten. De steun van Arabische partijen is mogelijk cruciaal voor de vorming van een regeringscoalitie.

2 uur geleden
Argentinië: Bolsonaro op weg naar Ecuador

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.

3 uur geleden
Verkiezingen Israël: regeringsblok Netanyahu blijft aan kop

JERUZALEM (ANP) - Met meer dan 70 procent van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 54 zetels. Dat meldt The Times of Israel rond 09.00 uur Nederlandse tijd.

4 uur geleden
Trump over verkiezingen: Netanyahu heeft het erg goed gedaan

TEXAS (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu het erg goed gedaan. Dat zei hij tegen verslaggevers nadat hij een bijeenkomst in Texas had bijgewoond, zo bericht The Times of Israel.

5 uur geleden