Argentinië begint ook met vaccineren
BUENOS AIRES (ANP) - Argentinië is dinsdag begonnen met een inentingscampagne om het gevreesde coronavirus te bestrijden. Onder de eersten die het Russische vaccin Spoetnik V voor het oog van de camera kregen toegediend was de gouverneur van de provincie Buenos Aires, Axel Kicillof. Hij zei tegen plaatselijke media trots te zijn zich voor de vaccinatie in te zetten. De 49-jarige provinciegouverneur behoort niet tot de doelgroep, maar wil de bevolking vertrouwen geven dat er niks mis is met het Russische vaccin van de onderzoekscentrum Gamaleja in Moskou.
Er is veel achterdocht over het middel dat in Rusland relatief snel is goedgekeurd en geregistreerd. Het is ook een relatief goedkoop vaccin. Een prominent lid van de Argentijnse overheidsraad voor wetenschappelijk en technisch onderzoek, Sandra Pitti, heeft in media betoogd dat ze zich beslist niet met Spoetnik V laat injecteren, omdat er veel te weinig over het middel bekend is. Ze heeft de Argentijnse president Alberto Fernández verweten geen flauw benul te hebben waar hij met het Russische spul mee bezig is.
In het buurland Uruguay is in de media een rel ontstaan over het bericht dat Fernández genereus zou hebben aangeboden Uruguay aan het Russische vaccin te helpen. "Wie denkt Fernández wel dat hij is, hebben wij hem iets gevraagd?", vroegen commentatoren zich af. De regering in Montevideo heeft daarom uitdrukkelijk tegengesproken dat ze om dergelijke hulp heeft gevraagd.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De man die wordt verdacht van de aanslag zaterdag bij de Berlijnse Pride zou volgens de krant Bild op die dag opnames hebben gemaakt waarop hij zei trouw aan Islamitische Staat (IS) te zijn.
5 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Bij het bestrijden van de grote natuurbranden in Spanje beginnen brandweerlieden licht aan het einde van de tunnel te zien. Dat heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez gezegd tegen journalisten. "We zijn inderdaad het tij aan het keren."
17 minuten geledenORANGE (ANP) - De politie heeft dinsdag in de Franse stad Orange in een woning van een echtpaar de stoffelijke resten gevonden van vijf pasgeboren baby's. Volgens Franse media zijn ze aangetroffen in kartonnen dozen in de woning van het stel.
1 uur geledenDRAGUIGNAN (ANP) - Een 23-jarige man wordt in Frankrijk vervolgd voor brandstichting in het zuiden van het land. Dat maakte de openbaar aanklager in Draguignan bekend, zo meldt Le Parisien. De feiten werden hem maandag al ten laste gelegd, maar de aanklacht was vooralsnog niet bekendgemaakt. De man zit in voorlopige hechtenis.
1 uur geledenPARENTIS-EN-BORN (ANP/DPA) - De brand bij het toeristische Biscarrosse in Frankrijk is onder controle en 15.000 mensen die waren geëvacueerd kunnen terug. Sinds woensdag zijn 220.000 mensen in opdracht van brandbestrijders geëvacueerd bij de branden bij Biscarrosse en meer dan 40 kilometer noordelijker bij de veel grotere brand bij Bordeaux, de hoofdstad van het departement Gironde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met de aangekondigde evaluatie van hun militaire inzet in Europa. Dat meldt Elbridge Colby, onderminister op Defensie, op X. De VS kondigden de maatregel in juni plots aan bij monde van minister van Defensie Pete Hegseth tijdens een top in Brussel. Naar eigen zeggen was de evaluatie bedoeld om Europa te motiveren voor zijn eigen verdediging te zorgen. Hij voegde eraan toe dat sommige landen voor de evaluatie konden zakken, zinspelend op troepenafbouw.
1 uur geledenKUMAMOTO (ANP/AFP) - Bij de zware aardbeving in het zuiden van Japan zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de Japanse premier Sanae Takaichi. Ook zijn er meldingen van ingestorte gebouwen en branden.
2 uur geleden