Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentijnse zender meldt dood 'verkeerde' William Shakespeare

Argentijnse zender meldt dood 'verkeerde' William Shakespeare

BUENOS AIRES (ANP) - Een Argentijnse nieuwslezeres heeft laten zien dat ze qua cultuurkennis nog wat bijscholing kan gebruiken toen ze donderdagavond het overlijden aankondigde van de eerste Britse man die werd gevaccineerd tegen het coronavirus, William Shakespeare (81). De presentator meldde namelijk de dood van "een van de belangrijkste schrijvers in de Engelse taal", schrijft The Guardian. De William Shakespeare waar de presentatrice het over had, verruilde echter vier eeuwen geleden al het tijdelijke voor het eeuwige.

De hedendaagse William 'Bill' Shakespeare uit Warwickshire was in december vorig jaar de tweede persoon in de wereld die het Pfizer/BioNTech-vaccin tegen het coronavirus kreeg toegediend. De man, die destijds op een afdeling voor kwetsbaren van het academisch ziekenhuis van Coventry lag, overleed deze week aan een beroerte, die overigens geen verband hield met de coronaprik.

Presentatrice Noelia Novillo verkeerde echter in de veronderstelling dat de befaamde toneelschrijver achter klassieke stukken als Macbeth, Hamlet, Romeo and Juliet, Othello en King Lear was gestorven. "We hebben nieuws dat ons allen met stomheid heeft geslagen, gezien de grootsheid van deze man", aldus de nieuwslezeres van de Argentijnse betaalzender Canal 26. "Zoals we allemaal weten, is hij een van de belangrijkste schrijvers in de Engelse taal - voor mij de meester", prees Novillo terwijl er beelden van de hedendaagse Bill Shakespeare werden afgespeeld.

De hilariteit op sociale media liet daarop niet lang op zich wachten. "Er zaten slechts een paar jaar tussen de twee", aldus een twitteraar. "Laten we niet treuren om William Shakespeare", schreef een ander. "Hij heeft zijn leven geleefd en is eeuwen lang liefgehad door de mensen." "Wat een gedoe rond William Shakespeare", aldus een andere reageerder. "Wat ze niet meldden was dat hij er zo slecht aan toe was dat hij al eeuwen geen hit meer had geleverd. Overgewaardeerd."

Meer uit Buitenland

Leger Israël doodt tientallen Palestijnen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlisch vuur en luchtaanvallen hebben zondag minstens 59 Palestijnen in Gaza gedood, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Zeventien van hen bevonden zich in de buurt van twee hulpposten van de door de VS gesteunde Gaza Humanitarian Foundation (GHF).

1 uur geleden
Iran meldt 224 doden door Israëlische aanvallen sinds vrijdag

TEHERAN (ANP/AFP) - Bij de vrijdag begonnen Israëlische aanvallen op Iran zijn in het land minstens 224 mensen gedood en meer dan duizend mensen gewond geraakt. Dat meldt het Iraanse ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden zijn hooggeplaatste militairen en kernwetenschappers, maar vooral veel burgers, aldus Teheran.

1 uur geleden
Israël doodt inlichtingenchef Iraanse Revolutionaire Garde

TEHERAN (ANP/AFP) - Generaal Mohammed Kazemi, het hoofd van de inlichtingendienst van de Iraanse Revolutionaire Garde, een elite-eenheid van het leger, is gedood bij een Israëlische aanval. Twee andere generaals van de Garde kwamen eveneens om het leven. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA.

2 uur geleden
EU-buitenlandchef belegt crisisoverleg over oorlog Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP/DPA) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft een videoconferentie van ministers van Buitenlandse Zaken belegd voor dinsdag, naar aanleiding van de geëscaleerde vijandelijkheden tussen Israël en Iran. In de bijeenkomst komt de "coördinatie van diplomatieke inspanningen ten aanzien van Israël en Iran" aan de orde, aldus een medewerker van Kallas in Brussel. Ook worden mogelijke vervolgstappen besproken.

2 uur geleden
Auto van gezochte schutter Minnesota gevonden

MINNEAPOLIS (ANP) - De autoriteiten in de Amerikaanse staat Minnesota zeggen dat ze een voertuig hebben gevonden dat toebehoorde aan de man die ervan wordt verdacht zaterdag de Democraat Melissa Hortman en haar man te hebben doodgeschoten in hun huis. De auto werd bijna 95 kilometer ten zuiden van de plaats van de schietpartij gevonden, melden Amerikaanse media waaronder CBS News.

3 uur geleden
Luchtalarm in centrum en noorden Israël na Iraanse aanvalsgolf

TEL AVIV/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft zondagavond een nieuwe aanvalsgolf op Israël gelanceerd met raketten, melden de Iraanse staatsmedia. In het centrum en het noorden van Israël is het luchtalarm afgegaan. Onder meer in de steden Jeruzalem en Tel Aviv zijn de sirenes te horen. Israëlische autoriteiten adviseren inwoners een veilige schuilplaats op te zoeken.

4 uur geleden
VS: Trump stopte Israëls plan om Iraanse leider Khamenei te doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een Israëlisch plan tegengehouden om de Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei te vermoorden. Dat zeiden twee anonieme Amerikaanse officials zondag tegen persbureau Reuters.

5 uur geleden