Argentijnse voetballer Tévez (38) beëindigt loopbaan
BUENOS AIRES (ANP) - Carlos Tévez heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat maakte de 38-jarige aanvaller bekend in een Argentijnse televisieshow.
Tévez kwam een jaar geleden voor het laatst in actie bij Boca Juniors. Eerder speelde hij onder meer voor West Ham United, Manchester United, Manchester City en Juventus.
Tévez voetbalde 75 wedstrijden voor de nationale ploeg van Argentinië. De spits maakte deel uit van de selectie bij bij de Spelen van 2004 in Athene goud won. Tévez deed ook mee aan het WK van 2010, waar Argentinië in de kwartfinale strandde tegen Duitsland.
Stiefvader
"Ik stop met voetbal omdat ik mijn grootste fan ben kwijtgeraakt", zei Tévez, die daarmee doelde op zijn stiefvader die in februari 2021 overleed aan de gevolgen van een besmetting met het coronavirus. "Als speler heb ik alles gegeven, alles wat ik in mij had."
Tévez legde aanbiedingen uit de Verenigde Staten en Argentinië naast zich neer. Hij wil vanaf nu meer tijd doorbrengen met zijn gezin. In de toekomst hoopt hij aan de slag te gaan als voetbaltrainer.
Meer uit Voetbal
ZAGREB (ANP/AFP) - De politie in Kroatië heeft 23 supporters van Hajduk Split aangeklaagd, omdat zij voorafgaand aan de wedstrijd vorige week donderdag tegen Ajax nazistische en antisemitische leuzen scandeerden. Leden van de harde kern riepen tijdens een mars op weg naar het stadion leuzen als 'verpletter de Joden' en 'sta op Adolf Hitler'.
54 minuten geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Manchester City moet het acht weken zonder aanvaller Antoine Semenyo stellen. Dat zei Manchester City-trainer Enzo Maresca op een persconferentie in aanloop naar de Champions League-wedstrijd tegen AEK Athene van dinsdag.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Sarina Wiegman blijft langer bondscoach van de Engelse voetbalsters. De 56-jarige Wiegman lag vast tot en met het WK van 2027 en heeft een nieuw contract getekend tot en met het EK van 2029.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de laatste competitiewedstrijd voor de topper van volgende week tegen FC Barcelona gewonnen. Trainer José Mourinho zag zijn elftal in stadion Bernabéu Sevilla met 4-1 verslaan.
19 uur geledenTURIJN (ANP) - Lazio blijft goed presteren in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won de uitwedstrijd tegen Juventus met 3-0. Lazio heeft na zeven speelronden 19 punten en staat daarmee gedeeld aan kop, samen met regerend kampioen Internazionale.
19 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft voor de vierde keer op rij gelijkgespeeld. De formatie van trainer Dick Schreuder moest thuis tegen Fortuna Sittard genoegen nemen met een 2-2-gelijkspel. De laatste drie duels tegen Go Ahead Eagles, Ajax en Levski Sofia eindigden in 1-1.
20 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor het eerst dit seizoen een thuiswedstrijd in de Eredivisie verloren. FC Utrecht was in de Grolsch Veste met 2-1 te sterk. FC Twente was bij een zege naar de gedeelde tweede plaats op de ranglijst geklommen, maar staat nu vijfde met een achterstand van 6 punten op koploper Feyenoord.
20 uur geleden