Argentijnse voetballer Tévez (38) beëindigt loopbaan
BUENOS AIRES (ANP) - Carlos Tévez heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat maakte de 38-jarige aanvaller bekend in een Argentijnse televisieshow.
Tévez kwam een jaar geleden voor het laatst in actie bij Boca Juniors. Eerder speelde hij onder meer voor West Ham United, Manchester United, Manchester City en Juventus.
Tévez voetbalde 75 wedstrijden voor de nationale ploeg van Argentinië. De spits maakte deel uit van de selectie bij bij de Spelen van 2004 in Athene goud won. Tévez deed ook mee aan het WK van 2010, waar Argentinië in de kwartfinale strandde tegen Duitsland.
Stiefvader
"Ik stop met voetbal omdat ik mijn grootste fan ben kwijtgeraakt", zei Tévez, die daarmee doelde op zijn stiefvader die in februari 2021 overleed aan de gevolgen van een besmetting met het coronavirus. "Als speler heb ik alles gegeven, alles wat ik in mij had."
Tévez legde aanbiedingen uit de Verenigde Staten en Argentinië naast zich neer. Hij wil vanaf nu meer tijd doorbrengen met zijn gezin. In de toekomst hoopt hij aan de slag te gaan als voetbaltrainer.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.
3 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."
9 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
11 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.
12 uur geleden