Argentijnse voetballer Tévez (38) beëindigt loopbaan
BUENOS AIRES (ANP) - Carlos Tévez heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat maakte de 38-jarige aanvaller bekend in een Argentijnse televisieshow.
Tévez kwam een jaar geleden voor het laatst in actie bij Boca Juniors. Eerder speelde hij onder meer voor West Ham United, Manchester United, Manchester City en Juventus.
Tévez voetbalde 75 wedstrijden voor de nationale ploeg van Argentinië. De spits maakte deel uit van de selectie bij bij de Spelen van 2004 in Athene goud won. Tévez deed ook mee aan het WK van 2010, waar Argentinië in de kwartfinale strandde tegen Duitsland.
Stiefvader
"Ik stop met voetbal omdat ik mijn grootste fan ben kwijtgeraakt", zei Tévez, die daarmee doelde op zijn stiefvader die in februari 2021 overleed aan de gevolgen van een besmetting met het coronavirus. "Als speler heb ik alles gegeven, alles wat ik in mij had."
Tévez legde aanbiedingen uit de Verenigde Staten en Argentinië naast zich neer. Hij wil vanaf nu meer tijd doorbrengen met zijn gezin. In de toekomst hoopt hij aan de slag te gaan als voetbaltrainer.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP/RTR) - De finale van het wereldkampioenschap voetbal is in 2030 in de buurt van de Marokkaanse stad Casablanca. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van uitspraken van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond.
31 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Hakim Ziyech zet zijn voetballoopbaan voort in Brazilië. De 33-jarige Marokkaanse middenvelder bereikte donderdag een akkoord met Botafogo over een contract tot het einde van 2028.
54 minuten geledenPARIJS (ANP) - Ook de Franse voetbalbond (FFF) heeft openlijk het vertrouwen in FIFA-baas Gianni Infantino opgezegd. De FFF trekt de steun in voor de herverkiezing van Infantino als voorzitter van de mondiale bond. Dat besluit is donderdag genomen tijdens een bijeenkomst van het dagelijks bestuur onder leiding van bondsvoorzitter Philippe Diallo.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetbaltrainer Mauricio Pochettino vindt dat Chelsea de titel in de Premier League van het seizoen 2016/2017 moet worden afgenomen. Tottenham Hotspur, de nummer twee in die jaargang, moet vervolgens de titel worden toegekend. De huidige bondscoach van de Verenigde Staten was in het bewuste seizoen de coach van de Spurs.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle neemt geen extra maatregelen om Feyenoord-supporters te weren in de thuisvakken in de Eredivisiewedstrijd tussen beide clubs van zondag. Dat zei een woordvoerder van PEC donderdag tegen het ANP. Feyenoord besloot na het vuurwerkgeweld in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur in augustus geen uitsupporters mee te nemen naar de wedstrijden tegen NEC en PEC.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Supporters van FC Utrecht zijn zondag welkom bij de uitwedstrijd tegen Excelsior in Rotterdam, maar ze mogen alleen met een supportersbus naar de wedstrijd reizen. Eerder mochten ze ook zelf met de auto naar Rotterdam rijden, maar die autocombi is geschrapt, laat FC Utrecht weten.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League afgesloten met een zege op Atlético Madrid. Op Anfield wonnen de Engelsen van trainer Andoni Iraola met 2-1.
17 uur geleden