Argentijnse voetballer Luque (71) overleden
BUENOS AIRES (ANP) - De bekende Argentijnse oud-voetballer Leopoldo Luque is op 71-jarige leeftijd aan de gevolgen van corona overleden. Dat heeft de Argentijnse voetbalbond bekendgemaakt.
Luque was basisspeler van Argentinië tijdens het WK van 1978. De besnorde aanvaller scoorde tijdens de eindronde in eigen land tegen Hongarije (2-1) en trof tweemaal doel tegen Peru (6-0).
Hij verscheen ook aan de aftrap voor de finale tegen het Nederlands elftal. Argentinië won met 3-1, na een gelijke stand na reguliere speeltijd (1-1). Mario Kempes scoorde tweemaal voor de Argentijnen. Dick Nanninga maakte gelijk voor Oranje, dat Rob Rensenbrink vlak daarna nog op de paal zag schieten.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Denzel Dumfries (30) verwacht dat Nederland onder de Spaanse bondscoach Xavi Hernández aantrekkelijk voetbal gaat spelen dat gekoppeld is aan resultaat. "Dat is wel waar we bij Oranje voor gaan", zei de verdediger van Real Madrid zondag tegen het ANP op de Madring, waar hij een bezoek bracht aan Formule 1-coureur Max Verstappen.
28 minuten geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft trainer Eugen Polanski ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit een dag na de nederlaag van 5-0 bij SC Freiburg in de Bundesliga. Borussia Mönchengladbach verloor de eerste drie competitieduels en staat op de laatste plaats.
2 uur geledenMONACO (ANP/DPA) - Voetballer Paris Brunner van AS Monaco heeft zijn excuses aangeboden voor het maken van een moordgebaar richting supporters van Strasbourg. Het duel eindigde zaterdag in 1-1.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder is zaterdag in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur geschrokken van het niveau van zijn elftal. "Ik denk dat dit misschien wel de allerslechtste wedstrijd van mij is als trainer. Het allerslechtste is dat je geen enkele intensiteit en geen enkele wil om te winnen ziet. Dit is niet goed te praten", sprak hij na de nederlaag van 3-0 tegen ESPN.
4 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Jhon van Beukering is niet langer assistent-trainer van GVVV. Het bestuur van de voetbalclub uit Veenendaal besloot de oud-spits van onder meer Feyenoord, NEC en Vitesse te ontslaan na wangedrag tijdens de wedstrijd tegen IJsselmeervogels van zaterdag. Ook zijn broer, hoofdtrainer Dennis van Beukering, is ontslagen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de Spaanse competitie de aansluiting bij koploper FC Barcelona behouden met een eenvoudige 4-1-zege op Rayo Vallecano. Sterspeler Kylian Mbappé scoorde twee keer, waarvan de eerste uit een strafschop. Álvaro Carreras en Jude Bellingham maakten de andere twee doelpunten.
14 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Arsenal heeft zijn perfecte seizoensstart in de Premier League voortgezet met een uitzege van 2-0 op Sunderland. De landskampioen is na vier duels koploper met de maximale 12 punten.
14 uur geleden