Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentijnse politie zoekt naar versneden coke die 22 levens eiste

Argentijnse politie zoekt naar versneden coke die 22 levens eiste

BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse politie is in alle haast op zoek naar versneden cocaïne die al 22 levens eiste en ervoor zorgde dat ruim tachtig anderen in het ziekenhuis belandden. De gezondheidsautoriteiten hebben een "epidemiologische waarschuwing" afgekondigd vanwege de omvang van het probleem.

Bewoners van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires worden verzocht recent gekochte cocaïne onmiddellijk weg te gooien en niet te gebruiken omdat die verontreinigd kan zijn. De coke is waarschijnlijk vermengd met opioïden, stelt de provinciale veiligheidschef Sergio Berni. Dat zijn krachtige pijnstillers die hevige stuiptrekkingen en hartaanvallen kunnen veroorzaken.

Harddrugs worden versneden om de kosten te verlagen en de winst op te voeren. "Iedere dealer die cocaïne verkoopt, versnijdt het", vertelt Berni aan het Franse persbureau AFP. "Sommigen doen dat met niet-giftige stoffen zoals zetmeel. Anderen gebruiken hallucinerende middelen. Als er geen controle is, gebeuren dit soort dingen."

De autoriteiten melden dat "een grote hoeveelheid cocaïne" door de politie van Buenos Aires in de afgelopen dagen al van de straat is gehaald. "Deze tragedie had nog ernstiger kunnen zijn", stelt een woordvoerder.

De zaak kwam aan het rollen toen vier mensen in het ziekenhuis arriveerden nadat zij op hetzelfde moment cocaïne hadden gebruikt. Zij kwamen alle vier om het leven. Van de ruim tachtig mensen die momenteel zijn opgenomen in tien verschillende ziekenhuizen, liggen er twintig aan de beademing.

Nooit eerder werd Argentinië, waar de hoeveelheid drugsgebruik sinds de jaren tachtig flink stijgt, volgens openbaar aanklager Marcelo Lapargo getroffen door zo'n grote crisis. Mogelijk is deze het gevolg van een menselijke fout in een laboratorium. Drie leden van een criminele bende zijn gearresteerd. Het belangrijkste is op dit moment volgens Lapargo dat alle verontreinigde cocaïne van straat verdwijnt. "Dit is een zeer uitzonderlijke situatie."

Meer uit Buitenland

Zelensky wil 'één Europese stem' voor overleg met Rusland

JEREVAN (ANP) - Europa heeft "één stem" nodig om in overleg te treden met Rusland, vindt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We moeten een werkbare opzet vinden" voor besprekingen over het beëindigen van de oorlog, zei hij op de top van de Europese Politieke Gemeenschap in Armenië.

34 minuten geleden
CNN: Kremlin voert beveiliging Poetin op vanwege moordaanslagen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.

1 uur geleden
VS laten opvarenden in beslag genomen Iraans schip vrij

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef verrast door timing terugtrekken VS-troepen

JEREVAN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas was verrast door de timing van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Amerikaanse troepen uit Duitsland weg te halen. "Ik denk dat het aantoont dat we de Europese pijler binnen de NAVO echt moeten versterken en dat we echt meer moeten doen", zei Kallas voorafgaand aan een top van de Europese Politieke Gemeenschap in de Armeense hoofdstad Jerevan.

2 uur geleden
Iran executeert drie mannen om banden met Israël

TEHERAN (ANP) - Iran heeft drie mannen geëxecuteerd die beschuldigd werden van samenwerking met de Israëlische inlichtingendienst Mossad. Al Jazeera meldt dat twee van de mannen betrokken zouden zijn geweest bij de dood van een lid van de Iraanse veiligheidsdiensten.

2 uur geleden
Macron zegt nu niet te willen deelnemen aan nieuwe Hormuz-missie

JEREVAN (ANP) - Frankrijk zal niet deelnemen aan de door de VS geleide Hormuz-missie zolang daaromtrent onduidelijkheid bestaat. Dat zegt president Emmanuel Macron in Jerevan, voorafgaand aan een Europese top in de Armeense hoofdstad.

2 uur geleden
Rutte: Europa heeft boodschap Trump begrepen en regelt legerbases

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De boodschap dat Europese landen de afspraken met de Verenigde Staten over het gebruik van militaire bases moeten nakomen is overgekomen in Europa, zegt NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zorgen er nu voor dat alle bilaterale overeenkomsten worden uitgevoerd" die de VS en Europese bondgenoten daarover hebben gesloten.

2 uur geleden