Argentijnse politie zoekt naar versneden coke die 22 levens eiste
BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse politie is in alle haast op zoek naar versneden cocaïne die al 22 levens eiste en ervoor zorgde dat ruim tachtig anderen in het ziekenhuis belandden. De gezondheidsautoriteiten hebben een "epidemiologische waarschuwing" afgekondigd vanwege de omvang van het probleem.
Bewoners van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires worden verzocht recent gekochte cocaïne onmiddellijk weg te gooien en niet te gebruiken omdat die verontreinigd kan zijn. De coke is waarschijnlijk vermengd met opioïden, stelt de provinciale veiligheidschef Sergio Berni. Dat zijn krachtige pijnstillers die hevige stuiptrekkingen en hartaanvallen kunnen veroorzaken.
Harddrugs worden versneden om de kosten te verlagen en de winst op te voeren. "Iedere dealer die cocaïne verkoopt, versnijdt het", vertelt Berni aan het Franse persbureau AFP. "Sommigen doen dat met niet-giftige stoffen zoals zetmeel. Anderen gebruiken hallucinerende middelen. Als er geen controle is, gebeuren dit soort dingen."
De autoriteiten melden dat "een grote hoeveelheid cocaïne" door de politie van Buenos Aires in de afgelopen dagen al van de straat is gehaald. "Deze tragedie had nog ernstiger kunnen zijn", stelt een woordvoerder.
De zaak kwam aan het rollen toen vier mensen in het ziekenhuis arriveerden nadat zij op hetzelfde moment cocaïne hadden gebruikt. Zij kwamen alle vier om het leven. Van de ruim tachtig mensen die momenteel zijn opgenomen in tien verschillende ziekenhuizen, liggen er twintig aan de beademing.
Nooit eerder werd Argentinië, waar de hoeveelheid drugsgebruik sinds de jaren tachtig flink stijgt, volgens openbaar aanklager Marcelo Lapargo getroffen door zo'n grote crisis. Mogelijk is deze het gevolg van een menselijke fout in een laboratorium. Drie leden van een criminele bende zijn gearresteerd. Het belangrijkste is op dit moment volgens Lapargo dat alle verontreinigde cocaïne van straat verdwijnt. "Dit is een zeer uitzonderlijke situatie."
Meer uit Buitenland
KHERSON (ANP/RTR) - Een warmte- en elektriciteitscentrale in de Oekraïense stad Kherson kan geen energie leveren door Russische aanvallen. Daardoor zitten circa 40.500 mensen zonder verwarming, meldt de lokale overheid.
20 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase Sarwagya Singh Kushwaha is met drie jaar, zeven maanden en twintig dagen de jongste schaakspeler ooit om een FIDE-score te krijgen. Die telling geeft de sterkte van schaakspelers aan. Om een score te krijgen, moet een schaakspeler minstens één speler verslaan die al een FIDE-score heeft.
34 minuten geledenNEW DELHI (ANP) - India gaat een Russische kernonderzeeër huren. De opkomende Aziatische grootmacht betaalt omgerekend zo'n 1,7 miljard euro voor de onderzeeboot, waarmee de marine kan oefenen totdat eigen kernonderzeeërs klaar zijn, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
49 minuten geledenMOSKOU/NEW DELHI (ANP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft voor zijn vertrek voor een staatsbezoek aan India gezegd dat het gesprek met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner vruchtbaar was. Hij zei dat de Amerikaanse regering een puntenplan nu heeft verdeeld in vier pakketten die afzonderlijk zullen worden behandeld, meldden Russische media.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/DPA) - In Thailand is het na decennia weer mogelijk om in de middag alcohol te kopen. Sinds 1972 was dat tussen 14.00 en 17.00 uur niet mogelijk, omdat de militaire junta de middagverkoop destijds verbood. In een poging het eindejaarstoerisme een stimulans te geven, begint Thailand nu een proef van een halfjaar. Na afloop van die 180 dagen wordt gekeken naar de effecten van de maatregel.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Israël heeft de stoffelijke resten van de gijzelaar die het woensdag van Hamas heeft ontvangen geïdentificeerd als de Thaise staatsburger Sudthisak Rinthalak, aldus het kantoor van premier Benjamin Netanyahu.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, ontmoeten donderdag in Florida een Oekraïense delegatie die wordt geleid door Roestem Oemjerov, de chef van de veiligheidsraad van Oekraïne. In de gesprekken staat vrede in Oekraïne centraal. De ontmoeting vindt volgens een Amerikaanse functionaris in de omgeving van Miami plaats.
8 uur geleden