Argentijnse fans hebben bijna alles over voor wereldtitel Messi
DOHA (ANP) - "Argentina!", schreeuwt een fan van de tweevoudig wereldkampioen terwijl hij hard op een trommel slaat. Op de ene kant van zijn drum staat een afbeelding van Diego Maradona. Aan de andere zijde herkennen we Lionel Messi, die zijn vijfde en laatste mondiale eindronde wil afsluiten met een eerste wereldtitel.
Paulo, zoals de trommelaar blijkt te heten, heeft honderden Argentijnen om zich heen staan. Ze zingen en springen en overal op de terrassen van de Souq Waqif, de oude markt van Doha, doen fans in blauw-witte shirts mee. Al ruim twee weken galmen Argentijnse liederen door Doha, op straat, in metro's en natuurlijk in stadions.
Geen land is met zoveel fans naar Qatar gekomen als Argentinië. Schattingen over de omvang van het supportersleger variëren van ruim 40.000 tot een kleine 50.000. Ze slapen in hotels, bij campings maar ook op het strand. Doha is geen goedkope stad. Paulo kent verhalen van fans die hun auto hebben verkocht of leningen met hoge rentes hebben afgesloten.
Beste voetballer
"Maar de meeste fans sparen hier vier jaar voor", vertelt de trommelaar, die in ruim 20 uur naar Qatar is gevlogen. Alleen een retourtje kostte hem al 400.000 peso, zo'n 2200 euro. "Maar dan ben je er nog niet", zegt Paulo voordat hij weer hard op zijn trommel slaat. Hij en zijn vrienden zien een groep Brazilianen, die nauwelijks omkijken maar wel vijf vingers omhoog steken. Iedere vinger staan voor een wereldtitel.
Het Nederlands elftal speelt vrijdagavond een uitwedstrijd in het Lusail-stadion, waar bijna 90.000 fans welkom zijn. De tribunes zullen tijdens de kwartfinale met Argentinië blauw-wit kleuren, met slechts hier en daar een plukje oranje. In Argentinië is het in de aanloop naar het WK nauwelijks over de mensenrechten in Qatar gegaan, vertelt Paulo. "Er telt maar één ding", zegt hij. "Messi moet wereldkampioen worden. Dan weet iedereen wie de beste voetballer aller tijden is."
Ierland
Waar de Argentijnse competitie voor clubteams regelmatig ontsierd wordt door supportersrellen waarbij zelfs doden vallen, daar gedragen de fans van Argentinië zich vooralsnog voorbeeldig in Doha. Ze doen een beetje denken aan de Ierse supporters op het EK van 1988, waar Oranje de titel won. Ook veel Ieren hadden een extra hypotheek afgesloten voor een trip naar Duitsland. Ze zagen hun favorieten in de laatste groepswedstrijd verliezen van het Nederlands elftal (1-0), door een gelukkige en discutabele treffer van Wim Kieft. De Ierse supporters verwerkten die teleurstelling razendsnel en dronken tot diep in de nacht bier met aanwezige Oranjefans.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende Duitse media waaronder Sky Sport en Bild Zeitung al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP) - De Algerijnse sterspeler Riyad Mahrez stopt als international. Algerije werd in de Nederlandse nacht van donderdag op vrijdag uitgeschakeld op het WK voetbal na een nederlaag tegen Zwitserland (0-2). "Dit was mijn laatste wedstrijd voor Algerije", zei de aanvoerder.
2 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP) - Het is nog onzeker of sterspeler Mohamed Salah van Egypte vrijdagavond aan de aftrap staat voor de wedstrijd in de zestiende finales van het WK voetbal tegen Australië. De 34-jarige aanvaller werd afgelopen weekend tijdens het laatste groepsduel met Iran (1-1) gewisseld met een hamstringprobleem.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann (38) stapt op. Dat melden verschillende Duitse media waaronder Sky Sport en Bild Zeitung op vrijdag. Het vertrek van Nagelsmann komt niet als verrassing, al had hij zelf aanvankelijk aangegeven tot en met het EK van 2028 te willen aanblijven. Duitsland werd in de zestiende finale van het WK voetbal na strafschoppen uitgeschakeld door Paraguay.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Zwitserland staat in de achtste finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Murat Yakin bereikte de laatste zestien in de nacht van donderdag op vrijdag door Algerije in Vancouver met 2-0 te verslaan. De Zwitsers spelen in de strijd om een plaats in de kwartfinales eveneens in BC Place Vancouver tegen de winnaar van het duel tussen Colombia en Ghana.
5 uur geleden