Argentijnen dienen klacht in bij FIFA na turbulente start Spelen
SAINT-ÉTIENNE (ANP/DPA) - De Argentijnse voetbalbond heeft een klacht ingediend bij de FIFA na de turbulente start van de Olympische Spelen. De Zuid-Amerikanen maakten tegen Marokko in de zestiende minuut van de extra tijd gelijk (2-2), waarna Marokkaanse fans het veld bestormden. Het duel lag daarna twee uur stil. Toen beide teams terugkwamen voor de hervatting, liet de scheidsrechter weten dat de gelijkmaker na tussenkomst van de videoscheidsrechter was afgekeurd om buitenspel. Marokko won zo alsnog met 2-1.
De Argentijnen roepen de disciplinaire commissie van de wereldvoetbalbond op actie te ondernemen naar aanleiding van de incidenten. Ze spreken van een "ernstige gebeurtenis".
"Wat er op het veld gebeurde was een schandaal", zei de Argentijnse coach Javier Mascherano. De Argentijnse superster Lionel Messi reageerde via Instagram ook en plaatste een emoji met de ogen wijd open en schreef: "Ongebruikelijk".
De organisatoren van de Spelen zeggen dat ze de oorzaken willen begrijpen en daarna conclusies willen trekken voor het verdere verloop van de Zomerspelen.
Meer uit Voetbal
LENS (ANP) - RC Lens heeft Paris Saint-Germain verslagen in de strijd om de Trophée des Champions, de Franse supercup. De Franse bekerwinnaar won in het eigen stadion met 1-0 van de landskampioen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Robin Veldman was een tevreden trainer na het gelijkspel tegen Ajax (2-2). "We hebben na rust de ArenA stil gekregen", zei hij vlak na de wedstrijd. "Dan weet je dat je goed bezig bent."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez zag dat Ajax energie miste in de tweede helft van het thuisduel met sc Heerenveen (2-2). "Ik weet niet hoe dat komt", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Misschien omdat we de laatste weken veel duels hebben gespeeld. Na rust verloren we de controle over de wedstrijd. We konden geen druk meer zetten en daardoor niet meer goed aanvallen."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een stroef optreden tegen sc Heerenveen afgesloten met puntenverlies (2-2). De club verspeelde een voorsprong van 2-0 in de Johan Cruijff ArenA, het stadion dat deze week de dertigste verjaardag viert.
6 uur geledenCARDIFF (ANP) - Arsenal heeft Manchester City zondag verslagen in de strijd om de Community Shield, de Engelse supercup. De landskampioen was in het Principality Stadium in Cardiff met 3-0 te sterk voor de winnaar van de FA Cup.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst maakt zich zorgen over het feit dat Feyenoord niet negentig minuten het eigen spel weet te spelen. "We moeten hiervan leren en met een frisse blik vooruitkijken", zei Van Bronckhorst tegen ESPN na een 2-2 gelijkspel tegen Go Ahead Eagles. Feyenoord gaat zondag op bezoek bij Cambuur.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft thuis tegen PEC Zwolle de eerste overwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer John van den Brom won met 3-1 en maakte in de tweede helft het verschil.
8 uur geleden