Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentijn Pochettino nieuwe trainer Chelsea

Argentijn Pochettino nieuwe trainer Chelsea

LONDEN (ANP) - Mauricio Pochettino gaat aan de slag als trainer van Chelsea. Over zijn aanstelling werd al weken gespeculeerd. Maandag bevestigde de Londense club de komst van de 51-jarige Argentijn, die eerder onder meer coach van Tottenham Hotspur en Paris Saint-Germain was.

Pochettino tekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor nog een jaar bij de club waarvoor onder anderen oud-Ajacied Hakim Ziyech uitkomt. Hij neemt in Londen de plaats in van Frank Lampard, die begin april de ontslagen Graham Potter op interimbasis verving. Die was op zijn beurt in september vorig jaar Thomas Tuchel opgevolgd. Chelsea beleefde een moeilijk seizoen en eindigde slechts op de twaalfde plaats in de Premier League.

In de strijd om de FA Cup en de League Cup strandde de ploeg snel. In de Champions League werd Chelsea in de kwartfinales uitgeschakeld door Real Madrid. Volgend seizoen komt de ploeg met Pochettino niet uit in een van de Europese toernooien.

Premier League

Pochettino was in de Premier League al coach van Southampton (2013-2014) en Tottenham (2014-2019) en zat zonder club sinds zijn ontslag bij Paris Saint-Germain in de zomer van 2022. Met Tottenham bereikte hij in 2019 ten koste van Ajax de finale van de Champions League waarin Liverpool te sterk was.

Op de clubwebsite leggen de directeurs Laurence Stewart en Paul Winstanley uit waarom ze voor Pochettino gekozen hebben. "Zijn werklust, tactische benadering en vastberadenheid maakten van hem een buitengewone kandidaat. We zijn in de wolken dat hij naar onze club komt. Mauricio is een trainer van wereldklasse met een schitterende erelijst."

Andere kandidaten

Onder anderen de voormalige Spaanse bondscoach Luis Enrique en de eerder bij Bayern München ontslagen Julian Nagelsmann waren ook in beeld bij Chelsea.

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

1 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

2 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

2 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

2 uur geleden
Einde seizoen voor geblesseerde Feyenoorder Sauer

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

3 uur geleden
Gattuso weg als bondscoach Italië na mislopen WK voetbal

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.

4 uur geleden
Oranje-international De Jong hervat volgende week groepstraining

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.

4 uur geleden