Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentijn Pochettino nieuwe trainer Chelsea

Argentijn Pochettino nieuwe trainer Chelsea

LONDEN (ANP) - Mauricio Pochettino gaat aan de slag als trainer van Chelsea. Over zijn aanstelling werd al weken gespeculeerd. Maandag bevestigde de Londense club de komst van de 51-jarige Argentijn, die eerder onder meer coach van Tottenham Hotspur en Paris Saint-Germain was.

Pochettino tekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor nog een jaar bij de club waarvoor onder anderen oud-Ajacied Hakim Ziyech uitkomt. Hij neemt in Londen de plaats in van Frank Lampard, die begin april de ontslagen Graham Potter op interimbasis verving. Die was op zijn beurt in september vorig jaar Thomas Tuchel opgevolgd. Chelsea beleefde een moeilijk seizoen en eindigde slechts op de twaalfde plaats in de Premier League.

In de strijd om de FA Cup en de League Cup strandde de ploeg snel. In de Champions League werd Chelsea in de kwartfinales uitgeschakeld door Real Madrid. Volgend seizoen komt de ploeg met Pochettino niet uit in een van de Europese toernooien.

Premier League

Pochettino was in de Premier League al coach van Southampton (2013-2014) en Tottenham (2014-2019) en zat zonder club sinds zijn ontslag bij Paris Saint-Germain in de zomer van 2022. Met Tottenham bereikte hij in 2019 ten koste van Ajax de finale van de Champions League waarin Liverpool te sterk was.

Op de clubwebsite leggen de directeurs Laurence Stewart en Paul Winstanley uit waarom ze voor Pochettino gekozen hebben. "Zijn werklust, tactische benadering en vastberadenheid maakten van hem een buitengewone kandidaat. We zijn in de wolken dat hij naar onze club komt. Mauricio is een trainer van wereldklasse met een schitterende erelijst."

Andere kandidaten

Onder anderen de voormalige Spaanse bondscoach Luis Enrique en de eerder bij Bayern München ontslagen Julian Nagelsmann waren ook in beeld bij Chelsea.

Meer uit Voetbal

Bayern zeker van achtste finale CL na zege op Union Sint-Gillis

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.

9 uur geleden
PSV wacht na nederlaag bij Newcastle beslissend duel met Bayern

NEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.

9 uur geleden
Ajax verhuurt Van den Boomen aan het Franse Angers

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.

10 uur geleden
Atlético en Galatasaray spelen gelijk, Qarabag verslaat Frankfurt

ISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.

11 uur geleden
AZ verspeelt drie dagen na ontslag Martens punten tegen Excelsior

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.

11 uur geleden
Salah-Eddine keert na finale Afrika Cup direct terug in basis PSV

NEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.

12 uur geleden
Go Ahead en Stoke City akkoord over recordtransfer spits Smit

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles en Stoke City FC hebben op hoofdlijnen een akkoord bereikt over de transfer van spits Milan Smit. Dat zegt Marc van Hintum, technisch manager van Go Ahead, tegen ESPN. Go Ahead Eagles ontving volgens Van Hintum nog niet eerder zoveel geld voor een vertrekkende speler. Het gaat naar verluidt om 5,5 miljoen euro, maar dat wil Van Hintum niet bevestigen.

12 uur geleden