Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentijn Pochettino nieuwe trainer Chelsea

Argentijn Pochettino nieuwe trainer Chelsea

LONDEN (ANP) - Mauricio Pochettino gaat aan de slag als trainer van Chelsea. Over zijn aanstelling werd al weken gespeculeerd. Maandag bevestigde de Londense club de komst van de 51-jarige Argentijn, die eerder onder meer coach van Tottenham Hotspur en Paris Saint-Germain was.

Pochettino tekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor nog een jaar bij de club waarvoor onder anderen oud-Ajacied Hakim Ziyech uitkomt. Hij neemt in Londen de plaats in van Frank Lampard, die begin april de ontslagen Graham Potter op interimbasis verving. Die was op zijn beurt in september vorig jaar Thomas Tuchel opgevolgd. Chelsea beleefde een moeilijk seizoen en eindigde slechts op de twaalfde plaats in de Premier League.

In de strijd om de FA Cup en de League Cup strandde de ploeg snel. In de Champions League werd Chelsea in de kwartfinales uitgeschakeld door Real Madrid. Volgend seizoen komt de ploeg met Pochettino niet uit in een van de Europese toernooien.

Premier League

Pochettino was in de Premier League al coach van Southampton (2013-2014) en Tottenham (2014-2019) en zat zonder club sinds zijn ontslag bij Paris Saint-Germain in de zomer van 2022. Met Tottenham bereikte hij in 2019 ten koste van Ajax de finale van de Champions League waarin Liverpool te sterk was.

Op de clubwebsite leggen de directeurs Laurence Stewart en Paul Winstanley uit waarom ze voor Pochettino gekozen hebben. "Zijn werklust, tactische benadering en vastberadenheid maakten van hem een buitengewone kandidaat. We zijn in de wolken dat hij naar onze club komt. Mauricio is een trainer van wereldklasse met een schitterende erelijst."

Andere kandidaten

Onder anderen de voormalige Spaanse bondscoach Luis Enrique en de eerder bij Bayern München ontslagen Julian Nagelsmann waren ook in beeld bij Chelsea.

Meer uit Voetbal

Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

5 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

5 uur geleden
Paris Saint-Germain Frans kampioen na zege op RC Lens

LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.

5 uur geleden
Manchester City blijft na zege in het spoor van Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.

5 uur geleden
Willem II wint eerste halve finale in play-offs van Almere City

ALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.

6 uur geleden
Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

14 uur geleden
Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

1 dag geleden