Argentijn Pochettino nieuwe trainer Chelsea
LONDEN (ANP) - Mauricio Pochettino gaat aan de slag als trainer van Chelsea. Over zijn aanstelling werd al weken gespeculeerd. Maandag bevestigde de Londense club de komst van de 51-jarige Argentijn, die eerder onder meer coach van Tottenham Hotspur en Paris Saint-Germain was.
Pochettino tekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor nog een jaar bij de club waarvoor onder anderen oud-Ajacied Hakim Ziyech uitkomt. Hij neemt in Londen de plaats in van Frank Lampard, die begin april de ontslagen Graham Potter op interimbasis verving. Die was op zijn beurt in september vorig jaar Thomas Tuchel opgevolgd. Chelsea beleefde een moeilijk seizoen en eindigde slechts op de twaalfde plaats in de Premier League.
In de strijd om de FA Cup en de League Cup strandde de ploeg snel. In de Champions League werd Chelsea in de kwartfinales uitgeschakeld door Real Madrid. Volgend seizoen komt de ploeg met Pochettino niet uit in een van de Europese toernooien.
Premier League
Pochettino was in de Premier League al coach van Southampton (2013-2014) en Tottenham (2014-2019) en zat zonder club sinds zijn ontslag bij Paris Saint-Germain in de zomer van 2022. Met Tottenham bereikte hij in 2019 ten koste van Ajax de finale van de Champions League waarin Liverpool te sterk was.
Op de clubwebsite leggen de directeurs Laurence Stewart en Paul Winstanley uit waarom ze voor Pochettino gekozen hebben. "Zijn werklust, tactische benadering en vastberadenheid maakten van hem een buitengewone kandidaat. We zijn in de wolken dat hij naar onze club komt. Mauricio is een trainer van wereldklasse met een schitterende erelijst."
Andere kandidaten
Onder anderen de voormalige Spaanse bondscoach Luis Enrique en de eerder bij Bayern München ontslagen Julian Nagelsmann waren ook in beeld bij Chelsea.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
8 uur geleden