Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentijn Pochettino nieuwe trainer Chelsea

Argentijn Pochettino nieuwe trainer Chelsea

LONDEN (ANP) - Mauricio Pochettino gaat aan de slag als trainer van Chelsea. Over zijn aanstelling werd al weken gespeculeerd. Maandag bevestigde de Londense club de komst van de 51-jarige Argentijn, die eerder onder meer coach van Tottenham Hotspur en Paris Saint-Germain was.

Pochettino tekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor nog een jaar bij de club waarvoor onder anderen oud-Ajacied Hakim Ziyech uitkomt. Hij neemt in Londen de plaats in van Frank Lampard, die begin april de ontslagen Graham Potter op interimbasis verving. Die was op zijn beurt in september vorig jaar Thomas Tuchel opgevolgd. Chelsea beleefde een moeilijk seizoen en eindigde slechts op de twaalfde plaats in de Premier League.

In de strijd om de FA Cup en de League Cup strandde de ploeg snel. In de Champions League werd Chelsea in de kwartfinales uitgeschakeld door Real Madrid. Volgend seizoen komt de ploeg met Pochettino niet uit in een van de Europese toernooien.

Premier League

Pochettino was in de Premier League al coach van Southampton (2013-2014) en Tottenham (2014-2019) en zat zonder club sinds zijn ontslag bij Paris Saint-Germain in de zomer van 2022. Met Tottenham bereikte hij in 2019 ten koste van Ajax de finale van de Champions League waarin Liverpool te sterk was.

Op de clubwebsite leggen de directeurs Laurence Stewart en Paul Winstanley uit waarom ze voor Pochettino gekozen hebben. "Zijn werklust, tactische benadering en vastberadenheid maakten van hem een buitengewone kandidaat. We zijn in de wolken dat hij naar onze club komt. Mauricio is een trainer van wereldklasse met een schitterende erelijst."

Andere kandidaten

Onder anderen de voormalige Spaanse bondscoach Luis Enrique en de eerder bij Bayern München ontslagen Julian Nagelsmann waren ook in beeld bij Chelsea.

Meer uit Voetbal

Ajax-trainer Grim verwacht open duel met 'gevaarlijk' Villarreal

VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.

1 uur geleden
Marokko klimt naar achtste plek FIFA-ranglijst, Senegal twaalfde

ZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.

2 uur geleden
PEC Zwolle verlengt contract Mbayo en verhuurt hem aan Lavallois

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.

3 uur geleden
Marokkaan Díaz diepbedroefd na missen strafschop in finale

RABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.

3 uur geleden
Manchester City neemt verdediger Guéhi over van Crystal Palace

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.

4 uur geleden
Marokkaanse voetbalbond klaagt Senegal aan bij CAF en FIFA

RABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.

4 uur geleden
Verdediger Baas terug bij Ajax voor uitwedstrijd tegen Villarreal

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.

6 uur geleden