Argentijn Milei noemt mislukte staatsgreep Bolivia nep
BUENOS AIRES (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse president Javier Milei denkt dat de militaire staatsgreep in buurland Bolivia vooropgezet was. In een verklaring op X noemt hij die couppoging "nep" en "frauduleus".
"Het vertelde verhaal is niet erg geloofwaardig", aldus het kantoor van de president. Volgens Milei heeft de Boliviaanse regeringspartij in feite alle macht in handen en dus weinig te vrezen. De Argentijn ziet meer gevaar in het socialisme in Bolivia, omdat dat in andere landen geleid zou hebben tot dictaturen.
Afgelopen woensdag bezetten militairen en tanks het plein voor het presidentiële paleis in de Boliviaanse hoofdstad La Paz. Toen de legerleider Juan José Zúñiga werd opgepakt en afgezet, gaven zijn opvolgers de aanwezige militairen het bevel om te vertrekken. Dat deden ze vrijwel meteen en de staatsgreep bloedde dood.
Dat Milei nu suggereert dat de hele situatie in scène is gezet, is in Bolivia niet goed gevallen. De regering heeft de Argentijnse ambassadeur ontboden en ontkent de beschuldigingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - In de honderdduizenden stukken die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein wordt nauwelijks verwezen naar president Donald Trump. Oud-president Bill Clinton komt er veelvuldig in voor.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie gaat vrijdag alleen een deel van de documenten over zedendelinquent Jeffrey Epstein vrijgeven. Het Congres gaf vorige maand opdracht om alle documenten vrij te geven, met een deadline op 19 december.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties ingevoerd als maatregel tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote, waarmee de druk op Caracas verder wordt verhoogd. De sancties gelden voor zeven familieleden en medewerkers.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is mogelijk zaterdag bij een deel van het overleg tussen de VS en Oekraïne. De tweedaagse gesprekken over het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland vinden plaats in Miami.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering waarschuwt boeren tijdens de feestdagen geen wegen te blokkeren. Er zijn ruim een week geleden boerenprotesten met wegblokkades uitgebroken, vooral in het zuiden, naar aanleiding van het in opdracht van de autoriteiten slachten van runderen naar aanleiding van een besmettelijke veeziekte. Volgens de veehouders reageert de overheid overdreven wreed op de plaatselijke uitbraak van de knobbelziekte of nodulaire dermatose.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.
10 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR) - Bij een steekaanval in de Taiwanese hoofdstad Taipei zijn zeker drie doden gevallen, vijf mensen raakten gewond. Volgens premier Cho Jung-tai liet een man rookbommen afgaan bij het centrale treinstation van de stad, waarna hij naar een nabijgelegen metrostation in een druk winkelgebied rende. Onderweg viel hij mensen aan.
11 uur geleden