Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentijn Milei noemt mislukte staatsgreep Bolivia nep

Argentijn Milei noemt mislukte staatsgreep Bolivia nep

BUENOS AIRES (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse president Javier Milei denkt dat de militaire staatsgreep in buurland Bolivia vooropgezet was. In een verklaring op X noemt hij die couppoging "nep" en "frauduleus".

"Het vertelde verhaal is niet erg geloofwaardig", aldus het kantoor van de president. Volgens Milei heeft de Boliviaanse regeringspartij in feite alle macht in handen en dus weinig te vrezen. De Argentijn ziet meer gevaar in het socialisme in Bolivia, omdat dat in andere landen geleid zou hebben tot dictaturen.

Afgelopen woensdag bezetten militairen en tanks het plein voor het presidentiële paleis in de Boliviaanse hoofdstad La Paz. Toen de legerleider Juan José Zúñiga werd opgepakt en afgezet, gaven zijn opvolgers de aanwezige militairen het bevel om te vertrekken. Dat deden ze vrijwel meteen en de staatsgreep bloedde dood.

Dat Milei nu suggereert dat de hele situatie in scène is gezet, is in Bolivia niet goed gevallen. De regering heeft de Argentijnse ambassadeur ontboden en ontkent de beschuldigingen.

Meer uit Buitenland

Starmer weigert op te stappen, ondanks druk van partijgenoten

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks de oplopende druk niet van plan om op te stappen. "Ik zal nooit weglopen van het mandaat dat ik heb gekregen om dit land te veranderen", reageerde de premier op een oproep van partijgenoten om af te treden. "Ik zal nooit weglopen van de mensen voor wie ik moet opkomen en ik zal nooit weglopen van het land waar ik van houd."

56 minuten geleden
Høiby ontkent dat hij seks had met slapende vrouw

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby heeft in de rechtbank van Oslo opnieuw verklaard dat hij niet aan seks doet met slapende vrouwen. De zoon van kroonprinses Mette-Marit reageerde daarmee op de verklaring van zijn tweede vermeende slachtoffer, melden Noorse media.

1 uur geleden
Eurocommissaris: EU moet Oekraïne helpen met extra luchtafweer

STRAATSBURG (ANP) - Om het Oekraïense energienetwerk echt te beschermen, moet de EU zorgen voor meer luchtafweer en raketten. Dat zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding van de EU) dinsdag in het Europees Parlement. Lidstaten moeten volgens haar desnoods uit eigen voorraad aan Oekraïne leveren.

3 uur geleden
Rusland arresteert derde verdachte voor aanslag op topmilitair

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een derde verdachte gearresteerd voor de aanslag op generaal Vladimir Aleksejev, afgelopen vrijdag in Moskou. Dat meldt inlichtingendienst FSB. Het zou gaan om Pavel Vasin, de zoon van de eerder in Moskou opgepakte Viktor Vasin.

3 uur geleden
Duitsland wil voor ruim half miljard aanvalsdrones kopen

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland wil voor meer dan een half miljard euro aanvalsdrones aanschaffen. De eerste kamikazedrones, die in de lucht rondhangen tot ze een doelwit zien om zich erop te storten, moeten binnen een jaar worden geleverd. De Duitse troepen in Litouwen zouden ze als eersten krijgen.

3 uur geleden
Definitieve instemming EU-parlement met klimaatdoel voor 2040

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ingestemd met enkele aanpassingen van het klimaatdoel van 2040. Daarmee heeft het parlement definitief goedkeuring gegeven dat de EU in 2040 90 procent minder CO2 uitstoot vergeleken met 1990. 413 Europarlementariërs stemden voor, 226 tegen.

3 uur geleden
Europees Parlement stemt voor strengere asielregels

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met strengere regels voor asielzoekers. Het gaat om twee wetten waarmee lidstaten makkelijker en sneller aanvragen van asielzoekers kunnen afwijzen. De meerderheid werd behaald met de steun van de centrumrechtse EVP en radicaalrechtse partijen. De sociaaldemocraten en linkse partijen stemden tegen.

3 uur geleden