Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentijn Milei noemt mislukte staatsgreep Bolivia nep

Argentijn Milei noemt mislukte staatsgreep Bolivia nep

BUENOS AIRES (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse president Javier Milei denkt dat de militaire staatsgreep in buurland Bolivia vooropgezet was. In een verklaring op X noemt hij die couppoging "nep" en "frauduleus".

"Het vertelde verhaal is niet erg geloofwaardig", aldus het kantoor van de president. Volgens Milei heeft de Boliviaanse regeringspartij in feite alle macht in handen en dus weinig te vrezen. De Argentijn ziet meer gevaar in het socialisme in Bolivia, omdat dat in andere landen geleid zou hebben tot dictaturen.

Afgelopen woensdag bezetten militairen en tanks het plein voor het presidentiële paleis in de Boliviaanse hoofdstad La Paz. Toen de legerleider Juan José Zúñiga werd opgepakt en afgezet, gaven zijn opvolgers de aanwezige militairen het bevel om te vertrekken. Dat deden ze vrijwel meteen en de staatsgreep bloedde dood.

Dat Milei nu suggereert dat de hele situatie in scène is gezet, is in Bolivia niet goed gevallen. De regering heeft de Argentijnse ambassadeur ontboden en ontkent de beschuldigingen.

Meer uit Buitenland

Iran waarschuwt VS voor Israëlische druk bij nucleaire gesprekken

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran waarschuwt voor "destructieve" invloed op de onderhandelingen met de Verenigde Staten over het Iraanse nucleaire programma, meldt woordvoerder Esmaeil Baqaei. De VS moeten "onafhankelijk van buitenlandse druk" handelen, is de boodschap. "Met name van Israëlische druk, die de belangen van de regio en zelfs van de VS negeert."

9 minuten geleden
Kremlin: nog geen datum voor nieuw vredesoverleg

MOSKOU (ANP/RTR) - Er is nog geen datum gekozen voor de volgende ronde van het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne. Dat meldde het Kremlin, dat daarbij aangaf dat nieuwe onderhandelingen waarschijnlijk spoedig plaatsvinden.

18 minuten geleden
Indonesië bereidt troepeninzet in Gaza voor

JAKARTA (ANP) - Indonesië bereidt zich voor op de inzet van duizenden militairen in Gaza ter ondersteuning van het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat volgens de Indonesische legerchef Maruli Simanjuntak waarschijnlijk om tussen de 5000 en 8000 militairen. "Maar er wordt nog steeds onderhandeld, het is nog niet zeker." The Financial Times meldt dat dit het eerste land is dat publiekelijk soldaten toezegt voor de missie.

1 uur geleden
Macron waarschuwt dat spanningen met VS niet voorbij zijn

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse dreigementen over de handel en de intimidatie vanuit Washington zijn niet voorbij, volgens de Franse president Emmanuel Macron. Hij waarschuwt in interviews in Europese kranten dat Europa lang uitgestelde economische hervormingen moet doorvoeren en de kracht van de EU wereldwijd moet verstevigen. "Het Groenlandmoment" is volgens Macron een wake-upcall geweest om tot actie over te gaan.

2 uur geleden
Hongkong verdedigt 'terechte' veroordeling mediamagnaat Lai

HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder in Hongkong heeft de veroordeling verdedigd van mediamagnaat Jimmy Lai. Leider John Lee noemde het bewijs tegen Lai volgens de krant South China Morning Post overweldigend. "En hij verdient zeker zijn straf na al het kwaad dat hij heeft aangericht." Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verweet Lai achter anti-Chinese activiteiten te zitten.

3 uur geleden
Partij Japanse premier wint uitzonderlijke tweederdemeerderheid

TOKIO (ANP/AFP) - De officiële verkiezingsresultaten in Japan laten dinsdag zien dat de partij van de Japanse premier Sanae Takaichi inderdaad een tweederdemeerderheid in het parlement heeft weten te bemachtigen. De conservatieve Liberaal-Democratische Partij (LDP) won 315 van de 465 zetels tijdens de parlementsverkiezingen afgelopen weekend.

5 uur geleden
Australische politie staat achter ingrijpen tijdens protest

SYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft dinsdag laten weten dat zij de politieagenten steunt die maandagavond ingrepen tijdens een groot protest in de Australische stad Sydney. Agenten toonden volgens politiecommissaris Mal Lanyon in deelstaat New South Wales "opvallend veel terughoudendheid" en "deden wat ze moesten doen", schrijft de BBC.

5 uur geleden