Argentijn Maxi Rodríguez (40) stopt met voetballen
ROSARIO (ANP) - De Argentijnse oud-international Maxi Rodríguez stopt op 40-jarige leeftijd met voetballen. De oud-speler van onder meer Espanyol, Atlético Madrid en Liverpool kondigde in een video op Instagram zijn afscheid aan. Rodríguez schoot Argentinië in 2014 naar de finale van het WK, door de beslissende strafschop te benutten in de halve finale tegen het Nederlands elftal. In de eindstrijd verloren de Argentijnen na verlenging van Duitsland (0-1).
"Het moment waarvan ik nooit had gedacht dat zou komen, is toch aangebroken", aldus Rodríguez. "Ik stop als profvoetballer. Het was een heel moeilijke beslissing, maar ik heb er vrede mee. Ik heb alles gegeven en nu ben ik helemaal leeg, ik heb niets meer in me."
De Argentijn sluit zijn carrière af in dienst van Newell's Old Boys, de club uit Rosario waar hij in drie periodes voor speelde. "Aanvoerder. Leider. Legende. Icoon", schreef Newell's Old Boys op Twitter bij enkele foto's van de 40-jarige vleugelspits.
Rodríguez deed met Argentinië mee aan de WK's van 2006, 2010 en 2014. Zijn doelpunt in 2006 tegen Mexico werd gekozen tot mooiste goal van het WK.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández wil nog niet veel kwijt over de manier waarop hij met het Nederlands elftal wil gaan voetballen. "We zullen het initiatief proberen te nemen. Ik kan beloven dat we met passie en intensiteit zullen spelen. Ik kan geen resultaten beloven", aldus Xavi, die vorige maand werd aangesteld als opvolger van Ronald Koeman.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De blessure die aanvaller Donyell Malen van AS Roma afgelopen weekend opliep, lijkt mee te vallen. Dat maakte bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal maandag duidelijk op een persconferentie.
8 uur geleden