Argentijn Maxi Rodríguez (40) stopt met voetballen
ROSARIO (ANP) - De Argentijnse oud-international Maxi Rodríguez stopt op 40-jarige leeftijd met voetballen. De oud-speler van onder meer Espanyol, Atlético Madrid en Liverpool kondigde in een video op Instagram zijn afscheid aan. Rodríguez schoot Argentinië in 2014 naar de finale van het WK, door de beslissende strafschop te benutten in de halve finale tegen het Nederlands elftal. In de eindstrijd verloren de Argentijnen na verlenging van Duitsland (0-1).
"Het moment waarvan ik nooit had gedacht dat zou komen, is toch aangebroken", aldus Rodríguez. "Ik stop als profvoetballer. Het was een heel moeilijke beslissing, maar ik heb er vrede mee. Ik heb alles gegeven en nu ben ik helemaal leeg, ik heb niets meer in me."
De Argentijn sluit zijn carrière af in dienst van Newell's Old Boys, de club uit Rosario waar hij in drie periodes voor speelde. "Aanvoerder. Leider. Legende. Icoon", schreef Newell's Old Boys op Twitter bij enkele foto's van de 40-jarige vleugelspits.
Rodríguez deed met Argentinië mee aan de WK's van 2006, 2010 en 2014. Zijn doelpunt in 2006 tegen Mexico werd gekozen tot mooiste goal van het WK.
Meer uit Voetbal
FREIBURG (ANP) - Bayern München heeft dankzij een zege bij SC Freiburg de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De Duitse landskampioen, die het in Freiburg moest doen zonder trainer Vincent Kompany, won met 3-1.
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."
2 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz baalde van het gelijkspel van PSV tegen Feyenoord (1-1). "We hadden verdiend om deze wedstrijd te winnen", zei hij.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft voor de achtste wedstrijd op rij niet gewonnen. Op het eigen Old Trafford verloor de ploeg van trainer Michael Carrick met 3-0 van Bournemouth. Justin Kluivert was met een assist belangrijk voor zijn club.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zondag met 2-0 gewonnen van de nummer 3 van de Premier League, Brighton & Hove Albion. Door de overwinning is Liverpool opgeklommen naar de vierde plaats met 15 punten en is het Brighton tot op 1 punt genaderd. Koplopers Manchester City en Arsenal hebben 21 punten. In de volgende speelronde speelt Liverpool tegen Arsenal, en Brighton tegen Manchester City.
3 uur geleden