Argentijn Maxi Rodríguez (40) stopt met voetballen
ROSARIO (ANP) - De Argentijnse oud-international Maxi Rodríguez stopt op 40-jarige leeftijd met voetballen. De oud-speler van onder meer Espanyol, Atlético Madrid en Liverpool kondigde in een video op Instagram zijn afscheid aan. Rodríguez schoot Argentinië in 2014 naar de finale van het WK, door de beslissende strafschop te benutten in de halve finale tegen het Nederlands elftal. In de eindstrijd verloren de Argentijnen na verlenging van Duitsland (0-1).
"Het moment waarvan ik nooit had gedacht dat zou komen, is toch aangebroken", aldus Rodríguez. "Ik stop als profvoetballer. Het was een heel moeilijke beslissing, maar ik heb er vrede mee. Ik heb alles gegeven en nu ben ik helemaal leeg, ik heb niets meer in me."
De Argentijn sluit zijn carrière af in dienst van Newell's Old Boys, de club uit Rosario waar hij in drie periodes voor speelde. "Aanvoerder. Leider. Legende. Icoon", schreef Newell's Old Boys op Twitter bij enkele foto's van de 40-jarige vleugelspits.
Rodríguez deed met Argentinië mee aan de WK's van 2006, 2010 en 2014. Zijn doelpunt in 2006 tegen Mexico werd gekozen tot mooiste goal van het WK.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi traint weer mee met de selectie van PSV. Dat vertelde trainer Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar het Eredivisieduel met Willem II. De 23-jarige spits is op de weg terug van een blessure. De training later op vrijdag moet uitwijzen of hij zaterdag tegen de hekkensluiter zijn rentree kan maken.
36 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Thomas van den Belt begint zondag met FC Twente aan de uitwedstrijd tegen Excelsior. De middenvelder vervangt Daouda Weidmann, die een schorsing moet uitzitten voor de rode kaart die hij afgelopen zondag kreeg in het uitduel met AZ.
45 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Etienne Vaessen ontbreekt de komende vier interlands bij Suriname. De doelman van FC Groningen is geschorst voor zijn aandeel in ongeregeldheden na een duel met Guatemala in de Nations League.
2 uur geledenCAIRO (ANP/AFP) - Het toernooi om de Afrika Cup blijft toch om de twee jaar plaatsvinden. Daartoe heeft het uitvoerend comité van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) unaniem besloten, zo werd vrijdag bekendgemaakt. Vorig jaar zei de CAF nog er vanaf 2028 een vierjaarlijks evenement van te maken.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jack Cooper-Love heeft FC Emmen met twee doelpunten aan een overwinning op FC Groningen geholpen in de eerste ronde van de KNVB-beker. In de Euroborg werd het 2-0 voor de bezoekers uit Drenthe.
15 uur geledenKØGE (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben, niet voor het eerst dit seizoen, met ruime cijfers gewonnen in de Champions League. Mede dankzij een doelpunt van Oranje-international Esmee Brugts won de titelverdediger in Denemarken met 8-0 van HB Køge.
15 uur geledenWERKENDAM (ANP) - FC Utrecht heeft zich in de eerste ronde van de KNVB-beker niet laten verrassen door de amateurs van Kozakken Boys. Op bezoek in Werkendam op Sportpark De Zwaaier boekte de ploeg van trainer Anthony Correia een magere 1-0-overwinning.
18 uur geleden