Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentijn Maxi Rodríguez (40) stopt met voetballen

Argentijn Maxi Rodríguez (40) stopt met voetballen

ROSARIO (ANP) - De Argentijnse oud-international Maxi Rodríguez stopt op 40-jarige leeftijd met voetballen. De oud-speler van onder meer Espanyol, Atlético Madrid en Liverpool kondigde in een video op Instagram zijn afscheid aan. Rodríguez schoot Argentinië in 2014 naar de finale van het WK, door de beslissende strafschop te benutten in de halve finale tegen het Nederlands elftal. In de eindstrijd verloren de Argentijnen na verlenging van Duitsland (0-1).

"Het moment waarvan ik nooit had gedacht dat zou komen, is toch aangebroken", aldus Rodríguez. "Ik stop als profvoetballer. Het was een heel moeilijke beslissing, maar ik heb er vrede mee. Ik heb alles gegeven en nu ben ik helemaal leeg, ik heb niets meer in me."

De Argentijn sluit zijn carrière af in dienst van Newell's Old Boys, de club uit Rosario waar hij in drie periodes voor speelde. "Aanvoerder. Leider. Legende. Icoon", schreef Newell's Old Boys op Twitter bij enkele foto's van de 40-jarige vleugelspits.

Rodríguez deed met Argentinië mee aan de WK's van 2006, 2010 en 2014. Zijn doelpunt in 2006 tegen Mexico werd gekozen tot mooiste goal van het WK.

Meer uit Voetbal

Oud-international Janssen vervolgt voetbalcarrière in Amerika

PORTLAND (ANP) - Aanvaller Vincent Janssen vervolgt zijn voetbalcarrière bij het Amerikaanse Portland Timbers in de Major League Soccer. De 32-jarige oud-international komt transfervrij over van Royal Antwerp FC en tekent een contract voor twee jaar bij de club uit de staat Oregon.

11 uur geleden
Fenerbahçe met Aké door naar derde voorronde Champions League

ZABRZE (ANP) - Fenerbahçe heeft zich ten koste van Górnik Zabrze geplaatst voor de derde voorronde van de Champions League. De Turkse club van de Nederlanders Nathan Aké en Jayden Oosterwolde speelde in de returnwedstrijd in Polen met 1-1 gelijk. Fenerbahçe had de eerste wedstrijd in Istanbul met 1-0 gewonnen.

11 uur geleden
FIFA-baas noemt investeringsplan 'kans, maar geen verplichting'

ZÜRICH (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino noemt de plannen om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen "een kans, maar geen verplichting". Dat zei de Zwitser in een video die woensdagavond werd vrijgegeven door de wereldvoetbalbond.

12 uur geleden
FC Twente ondanks thuisnederlaag met vertrouwen naar Ferencváros

BOEDAPEST (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft ondanks de thuisnederlaag tegen Ferencváros in de tweede voorronde van de Europa League "alle vertrouwen" in de returnwedstrijd in Hongarije van donderdag. De ploeg uit Enschede verloor vorige week met 2-1 in de eigen Grolsch Veste.

14 uur geleden
Tuchtprocedures FIFA tegen Argentijnse spelers en bond om WK

ZÜRICH (ANP) - De tuchtcommissie van de FIFA is procedures gestart tegen de Argentijnse voetbalbond en onder anderen de spelers Leandro Paredes, Nahuel Molina en Thiago Almada vanwege mogelijke misdragingen tijdens het afgelopen WK. Dat meldde de wereldvoetbalbond woensdag.

15 uur geleden
Ajax nog zonder Šutalo en Itakura in thuisduel met Vojvodina

AMSTERDAM (ANP) - Ajax mist donderdag in de returnwedstrijd tegen FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League nog verdedigers Josip Šutalo, Ko Itakura en Dies Janse. Dat zei trainer Míchel een dag voor de wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. De Amsterdammers wonnen het eerste duel in Servië met 4-1.

16 uur geleden
Feyenoord verkoopt Slowaakse buitenspeler Sauer aan VfB Stuttgart

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer vertrekt bij Feyenoord. De Rotterdammers verkopen de 20-jarige Slowaakse buitenspeler aan VfB Stuttgart, de nummer 4 van vorig seizoen uit de Bundesliga. Feyenoord ontvangt naar verluidt zeker 15 miljoen euro voor Sauer, die nog een contract voor twee jaar had in De Kuip.

17 uur geleden