Argentijn Buendía duurste aankoop ooit van Aston Villa
BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft de duurste aankoop uit de clubgeschiedenis gedaan. De club uit de Engelse Premier League heeft voor 33 miljoen pond, omgerekend 38 miljoen euro, de Argentijn Emiliano Buendía overgenomen van Norwich City.
De club uit Birmingham bevestigde zijn komst, ook al moet Buendía nog wel de medische keuring ondergaan. De 24-jarige vleugelspeler verblijft momenteel bij het Argentijnse elftal, dat dinsdag een WK-kwalificatiewedstrijd speelt tegen Colombia. Na die interland zal de transfer worden afgerond.
Buendía had afgelopen seizoen een belangrijk aandeel in het kampioenschap van Norwich City in het Championship. Hij scoorde vijftien keer en gaf zestien assists. Norwich City, met doelman Tim Krul, komt volgend seizoen uit in de Premier League.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Willem II haalt Hidde ter Avest terug naar Nederland. De 29-jarige verdediger komt transfervrij over van Oxford United en tekent een contract voor één seizoen bij de gepromoveerde club uit Tilburg, met een optie voor nog een jaar.
1 uur geledenNYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA heeft zeer negatief gereageerd op de plannen van wereldvoetbalbond FIFA om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen. FIFA wil een nieuwe dochteronderneming FIFA Forward Enterprise (FFE) oprichten en daarvan zo'n 20 procent van de aandelen verkopen aan investeerders.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Voetballers in de Bundesliga die vanaf nu hun mond bedekken bij een verbale confrontatie met een tegenstander krijgen een gele kaart. Dat heeft de scheidsrechterscommissie van de Duitse bond (DFB) bevestigd aan persbureau dpa. Op het afgelopen WK werd de handeling nog bestraft met rood.
3 uur geledenROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini keert na drie jaar terug als bondscoach van de Italiaanse voetballers. Dat heeft de voorzitter van de Italiaanse voetbalbond, Giovanni Malagò, in Rome bekendgemaakt.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Doelman Timon Wellenreuther kan de komende weken niet in actie komen voor zijn nieuwe club VfL Wolfsburg. De van Feyenoord overgekomen keeper heeft vrijdag een knieblessure opgelopen tijdens het vriendschappelijke duel met Olympique Lyon. Dat meldt de Duitse club dinsdag.
5 uur geledenROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini staat op het punt om opnieuw bondscoach van Italië te worden. Dat melden verschillende media. De 61-jarige trainer moet de opvolger worden van de in april vertrokken bondscoach Gennaro Gattuso. Onder zijn leiding wist Italië zich niet te plaatsen voor het afgelopen WK. Het land ontbrak zo voor de derde keer op rij op het mondiale toernooi.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri mist de start van het seizoen met Manchester City. De 30-jarige Spaanse middenvelder heeft een kleine rugoperatie ondergaan, meldt de Engelse club.
6 uur geleden