Arensman stunt met winst in zware bergrit Vuelta
SIERRA NEVADA (ANP) - De jonge Nederlander Thymen Arensman heeft de vijftiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Het was een zware bergrit met een finish op 2510 meter hoogte in skioord Sierra Nevada. De 22-jarige renner van Team DSM bleef voorop over uit een aanvankelijk omvangrijke kopgroep.
Het was zijn tweede zege als wielerprof. Eerder deze zomer won Arensman een tijdrit in de Ronde van Polen. Achter hem slaagde de Sloveen Primoz Roglic erin 15 seconden terug te winnen op klassementsleider Remco Evenepoel. De Belg van Quick-Step - Alpha Vinyl heeft de rode leiderstrui nog steeds stevig in handen, al kwam ook de Spanjaard Enric Mas - tweede in de rit - dichterbij.
Evenepoel heeft een voorsprong van 1 minuut en 34 seconden op Roglic. Mas volgt op 2.01. Arensman klom naar de achtste plaats op 7.05 van de Belg. Maandag volgt een rustdag. Daarna zijn er twee relatief vlakke ritten. De Vuelta eindigt zondag in Madrid.
De vroeg ontstane kopgroep telde een kleine dertig renners, onder wie de Australiër Rohan Dennis en Sam Oomen van Jumbo-Visma. Evenepoel had eveneens twee ploeggenoten voorin zitten: de Italiaan Fausto Masnada en de Belg Louis Vervaeke. Arensman was de best geklasseerde renner in de kopgroep: elfde op ruim 9 minuten van Evenepoel.
Terwijl in het peloton Wilco Kelderman onderuit was gegaan - hij kon verder - mocht de Australiër Jay Vine op de eerste col, van de derde categorie, als eerste de top passeren. De drager van de bergtrui lukte dat ook op de Alto del Purche, van de eerste categorie.
Oomen en Dennis lieten zich terugzakken uit de kopgroep om Roglic nog even te ondersteunen. Richting slotklim bleven vooraan twaalf renners over. Op de enige berg van de buitencategorie deze Vuelta was de Spanjaard Marc Soler uit die groep de eerste aanvaller. In de groep er achter zette Jumbo Evenepoel meteen onder druk. De Belg gaf geen krimp, tot eerst Mas en daarna Roglic dan toch bij hem wegreden. Mas haalde uiteindelijk 42 seconden van zijn achterstand af.
Voor de strijd tussen de klassementsmannen reed echter Arensman, die na een tweede plaats in de zwaarste rit van de Giro d'Italia nu de koninginnenrit van de Vuelta uitkoos voor zijn definitieve doorbraak.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
2 dagen geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
2 dagen geleden