Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arensman stunt met winst in zware bergrit Vuelta

Arensman stunt met winst in zware bergrit Vuelta

SIERRA NEVADA (ANP) - De jonge Nederlander Thymen Arensman heeft de vijftiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Het was een zware bergrit met een finish op 2510 meter hoogte in skioord Sierra Nevada. De 22-jarige renner van Team DSM bleef voorop over uit een aanvankelijk omvangrijke kopgroep.

Het was zijn tweede zege als wielerprof. Eerder deze zomer won Arensman een tijdrit in de Ronde van Polen. Achter hem slaagde de Sloveen Primoz Roglic erin 15 seconden terug te winnen op klassementsleider Remco Evenepoel. De Belg van Quick-Step - Alpha Vinyl heeft de rode leiderstrui nog steeds stevig in handen, al kwam ook de Spanjaard Enric Mas - tweede in de rit - dichterbij.

Evenepoel heeft een voorsprong van 1 minuut en 34 seconden op Roglic. Mas volgt op 2.01. Arensman klom naar de achtste plaats op 7.05 van de Belg. Maandag volgt een rustdag. Daarna zijn er twee relatief vlakke ritten. De Vuelta eindigt zondag in Madrid.

De vroeg ontstane kopgroep telde een kleine dertig renners, onder wie de Australiër Rohan Dennis en Sam Oomen van Jumbo-Visma. Evenepoel had eveneens twee ploeggenoten voorin zitten: de Italiaan Fausto Masnada en de Belg Louis Vervaeke. Arensman was de best geklasseerde renner in de kopgroep: elfde op ruim 9 minuten van Evenepoel.

Terwijl in het peloton Wilco Kelderman onderuit was gegaan - hij kon verder - mocht de Australiër Jay Vine op de eerste col, van de derde categorie, als eerste de top passeren. De drager van de bergtrui lukte dat ook op de Alto del Purche, van de eerste categorie.

Oomen en Dennis lieten zich terugzakken uit de kopgroep om Roglic nog even te ondersteunen. Richting slotklim bleven vooraan twaalf renners over. Op de enige berg van de buitencategorie deze Vuelta was de Spanjaard Marc Soler uit die groep de eerste aanvaller. In de groep er achter zette Jumbo Evenepoel meteen onder druk. De Belg gaf geen krimp, tot eerst Mas en daarna Roglic dan toch bij hem wegreden. Mas haalde uiteindelijk 42 seconden van zijn achterstand af.

Voor de strijd tussen de klassementsmannen reed echter Arensman, die na een tweede plaats in de zwaarste rit van de Giro d'Italia nu de koninginnenrit van de Vuelta uitkoos voor zijn definitieve doorbraak.

Meer uit Sport

Kogelstootster Schilder tweede bij Diamond League in Eugene

EUGENE (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder is bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene als tweede geëindigd. De Sportvrouw van het Jaar noteerde een afstand van 20,11 meter. Voormalig wereldkampioene Chase Jackson uit de Verenigde Staten werd eerste met een afstand van 20,56 meter.

4 uur geleden
Vingegaard pakt eerste gele trui Tour na winst ploegentijdrit

BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft in Barcelona met de zege in de ploegentijdrit de eerste gele trui veroverd van de 113e Tour de France. De 29-jarige Deen werd onder grote belangstelling tijdens de beklimming van de Montjuïc afgezet door zijn laatste overgebleven ploeggenoten van Visma - Lease a Bike en finishte na een kleine 20 kilometer bij het Olympisch Stadion in 21.47,87. Daarna kwam UAE Team Emirates van titelverdediger Tadej Pogačar niet meer aan zijn tijd.

6 uur geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar vierde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde op Wimbledon. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Amerikaan Marcos Giron met 6-2 7-6 (4) 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Tsjech Jiří Lehečka.

6 uur geleden
Verstappen start als zevende in GP van Groot-Brittannië

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen start als zevende in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De viervoudig wereldkampioen moest in de kwalificatie op het circuit van Silverstone veel tijd toegeven op de Mercedessen en Ferrari's. De poleposition ging naar de Italiaan Kimi Antonelli met een beste ronde van 1.28,111 in de Mercedes. De Monegask Charles Leclerc reed in de Ferrari de tweede tijd en zijn Britse teamgenoot Lewis Hamilton de derde tijd.

10 uur geleden
113e Tour de France gestart met ploegentijdrit in Barcelona

BARCELONA (ANP) - De Spaanse ploeg Caja Rural heeft met debutant Alex Molenaar de 113e editie van de Tour de France in gang getrapt in Barcelona. De 23 teams rijden met tussenpozen van vijf minuten een etappe van bijna 20 kilometer vanaf het Parc del Fòrum naar het Olympisch Stadion op de fameuze berg Montjuïc, waar zich uren van tevoren al veel wielerfans hadden gemeld.

10 uur geleden
Titelverdedigster Świątek onderuit in derde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek is er niet in geslaagd de vierde ronde op Wimbledon te bereiken. De 25-jarige titelverdedigster uit Polen ging verrassend met 6-7 (9) 2-6 onderuit tegen de Filipijnse Alexandra Eala.

10 uur geleden
Verstappen zesde bij sprintrace op Silverstone, Antonelli wint

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur moest de zege in de korte race op het circuit van Silverstone laten aan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. De Brit Lewis Hamilton in de Ferrari werd tweede en de Britse wereldkampioen Lando Norris in de McLaren derde.

14 uur geleden