Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arensman stunt met winst in zware bergrit Vuelta

Arensman stunt met winst in zware bergrit Vuelta

SIERRA NEVADA (ANP) - De jonge Nederlander Thymen Arensman heeft de vijftiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Het was een zware bergrit met een finish op 2510 meter hoogte in skioord Sierra Nevada. De 22-jarige renner van Team DSM bleef voorop over uit een aanvankelijk omvangrijke kopgroep.

Het was zijn tweede zege als wielerprof. Eerder deze zomer won Arensman een tijdrit in de Ronde van Polen. Achter hem slaagde de Sloveen Primoz Roglic erin 15 seconden terug te winnen op klassementsleider Remco Evenepoel. De Belg van Quick-Step - Alpha Vinyl heeft de rode leiderstrui nog steeds stevig in handen, al kwam ook de Spanjaard Enric Mas - tweede in de rit - dichterbij.

Evenepoel heeft een voorsprong van 1 minuut en 34 seconden op Roglic. Mas volgt op 2.01. Arensman klom naar de achtste plaats op 7.05 van de Belg. Maandag volgt een rustdag. Daarna zijn er twee relatief vlakke ritten. De Vuelta eindigt zondag in Madrid.

De vroeg ontstane kopgroep telde een kleine dertig renners, onder wie de Australiër Rohan Dennis en Sam Oomen van Jumbo-Visma. Evenepoel had eveneens twee ploeggenoten voorin zitten: de Italiaan Fausto Masnada en de Belg Louis Vervaeke. Arensman was de best geklasseerde renner in de kopgroep: elfde op ruim 9 minuten van Evenepoel.

Terwijl in het peloton Wilco Kelderman onderuit was gegaan - hij kon verder - mocht de Australiër Jay Vine op de eerste col, van de derde categorie, als eerste de top passeren. De drager van de bergtrui lukte dat ook op de Alto del Purche, van de eerste categorie.

Oomen en Dennis lieten zich terugzakken uit de kopgroep om Roglic nog even te ondersteunen. Richting slotklim bleven vooraan twaalf renners over. Op de enige berg van de buitencategorie deze Vuelta was de Spanjaard Marc Soler uit die groep de eerste aanvaller. In de groep er achter zette Jumbo Evenepoel meteen onder druk. De Belg gaf geen krimp, tot eerst Mas en daarna Roglic dan toch bij hem wegreden. Mas haalde uiteindelijk 42 seconden van zijn achterstand af.

Voor de strijd tussen de klassementsmannen reed echter Arensman, die na een tweede plaats in de zwaarste rit van de Giro d'Italia nu de koninginnenrit van de Vuelta uitkoos voor zijn definitieve doorbraak.

Meer uit Sport

EK wielrennen op de weg in 2028 naar Noord-Brabant

DEN BOSCH (ANP) - De Europese kampioenschappen wielrennen op de weg vinden in 2028 plaats in de provincie Noord-Brabant. Het evenement maakt deel uit van de festiviteiten ter ere van het honderdjarig bestaan van de wielrenunie KNWU, melden de provincie en organisator Golazo in een persbericht.

35 minuten geleden
Mark Boumans nieuwe voorzitter gymnastiekbond

ARNHEM (ANP) - Mark Boumans is benoemd tot voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie (KNGU). Hij treedt op 1 november aan, meldt de bond in een persbericht. Boumans stopt binnenkort als burgemeester van Doetinchem.

59 minuten geleden
Tennisster Navarro worstelt al drie jaar met energiesyndroom

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisster Emma Navarro heeft haar seizoen vroegtijdig beëindigd. De 25-jarige speelster, die op de US Open nog tot de kwartfinales reikte, heeft in een open brief op Instagram onthuld al drie jaar te worstelen met fysieke en mentale problemen.

1 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Beijing

BEIJING (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi in Beijing. De 30-jarige Nederlander, de nummer 41 van de wereldranglijst, boog in drie sets voor de Argentijn Francisco Cerúndolo: 7-5 4-6 3-6.

1 uur geleden
Verstappen wil dit seizoen minstens één keer winnen

SEPANG (ANP) - Max Verstappen wil dit seizoen minstens één race winnen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de uitgestelde Grote Prijs van Bahrein, die dit weekeinde in Maleisië wordt verreden. "Ik heb nu regelmatig op het podium gestaan, maar ik wil winnen. Daarvoor ben ik in deze sport", zei de woensdag 29 jaar geworden coureur van Red Bull.

3 uur geleden
Oud-voetbaldirecteur Nijland adviseur bij schaatsploeg Team X2O

HEERENVEEN (ANP) - Hans Nijland, voormalig directeur van FC Groningen, gaat aan de slag in de schaatswereld. De 66-jarige voetbalbestuurder wordt commercieel adviseur bij Team X2O Badkamers, dat vorig seizoen nog Team IKO-X2O heette. Hij moet de ploeg onder meer gaan helpen met het aantrekken van nieuwe sponsoren.

20 uur geleden
Franse Formule 1-coureur Ocon vertrekt na dit seizoen bij Haas

DEN HAAG (ANP) - Formule 1-coureur Esteban Ocon raakt na dit seizoen zijn plek bij team Haas kwijt. Dat maakten beide partijen woensdag bekend. Het is nog niet duidelijk wie de 30-jarige Fransman opvolgt.

22 uur geleden