Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arensman blijft in Giro dienende rol benadrukken

Arensman blijft in Giro dienende rol benadrukken

BLOCKHAUS (ANP) - Thymen Arensman werd na de zware bergrit naar de Blockhaus de best geklasseerde Nederlander in de Ronde van Italië. De renner van Team DSM staat inmiddels twaalfde op 1 minuut en 27 seconden van klassementsleider Juan Pedro López. Maar de renner uit Beesd blijft zijn rol als helper van de Fransman Romain Bardet benadrukken. "Ik hoop ook de komende twee weken nuttig te zijn voor hem, daarvoor ben ik hier", zei Arensman bij Eurosport.

Arensman (22) geldt als een groot talent, maar wordt door zijn ploeg bewust in de luwte gehouden. Kort voor de Giro eindigde hij nog als derde, achter zijn kopman Bardet, in de Ronde van de Alpen. Hij was er ook de beste jongere. In Tirreno-Adriatico moest hij in het jongerenklassement alleen de Sloveen Tadej Pogacar, de tweevoudig Tourwinnaar, voor zich laten. Vorig jaar werd hij al derde achter Primoz Roglic in de afsluitende tijdrit van de Vuelta.

In het openingsweekeinde in Hongarije maakte Arensman indruk, al was hij zelf over de tiende plaats in de individuele tijdrit niet heel tevreden. Maar steeds, ook zondag, volgt dan de opmerking dat het klassement er voor hem niet toe doet. "Het was een slopende rit, heel pittig. Ik ben blij dat Romain het zo goed doet. Ik moet alleen maar volgen en hem helpen. Al is het wel fijn als ik ook hoog in het klassement blijf, zodat we twee kaarten hebben om te spelen."

Bardet finishte zondag als tweede achter ritwinnaar Jai Hindley en staat derde in het klassement, op 14 tellen van leider López. "Je ziet dat Romain hard omhoog rijdt, hartstikke mooi. Dit was een mooie test voor wat ons de komende twee weken nog te wachten staat. Ik ben blij dat wij ook een beetje meedoen." Maandag volgt een rustdag. Dat had van Arensman niet eens gehoeven. "Ik voel me nog wel goed en redelijk fris. Van mij hadden we nog wel een weekje door mogen gaan."

Meer uit Sport

Judoka Catharina verliest EK-finale van Pirelli

TBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.

28 minuten geleden
Tennisster Rybakina pakt tweede titel in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.

45 minuten geleden
Spaanse Blasi verrast Nederlandse favorieten in Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse wielrenster Paula Blasi heeft verrassend de Amstel Gold Race gewonnen. Alle topfavorieten waren Nederlands, maar de 23-jarige renster van UAE Team ADQ liet iedereen achter zich met een versnelling op de voorlaatste beklimming van de Cauberg. In de laatste 23 van 158 kilometer vanuit Maastricht reed ze solo naar de finish in het Zuid-Limburgse Berg en Terblijt. Oud-winnaressen Katarzyna Niewiadoma en Demi Vollering werden respectievelijk tweede en derde.

1 uur geleden
Judoka Catharina bereikt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.

3 uur geleden
Afzwaaiende koersdirecteur Van Vliet vlagt 60e Gold Race in gang

MAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.

3 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen strandt in kwartfinales sprint Hongkong

HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.

5 uur geleden
WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

20 uur geleden