Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arensman blijft in Giro dienende rol benadrukken

Arensman blijft in Giro dienende rol benadrukken

BLOCKHAUS (ANP) - Thymen Arensman werd na de zware bergrit naar de Blockhaus de best geklasseerde Nederlander in de Ronde van Italië. De renner van Team DSM staat inmiddels twaalfde op 1 minuut en 27 seconden van klassementsleider Juan Pedro López. Maar de renner uit Beesd blijft zijn rol als helper van de Fransman Romain Bardet benadrukken. "Ik hoop ook de komende twee weken nuttig te zijn voor hem, daarvoor ben ik hier", zei Arensman bij Eurosport.

Arensman (22) geldt als een groot talent, maar wordt door zijn ploeg bewust in de luwte gehouden. Kort voor de Giro eindigde hij nog als derde, achter zijn kopman Bardet, in de Ronde van de Alpen. Hij was er ook de beste jongere. In Tirreno-Adriatico moest hij in het jongerenklassement alleen de Sloveen Tadej Pogacar, de tweevoudig Tourwinnaar, voor zich laten. Vorig jaar werd hij al derde achter Primoz Roglic in de afsluitende tijdrit van de Vuelta.

In het openingsweekeinde in Hongarije maakte Arensman indruk, al was hij zelf over de tiende plaats in de individuele tijdrit niet heel tevreden. Maar steeds, ook zondag, volgt dan de opmerking dat het klassement er voor hem niet toe doet. "Het was een slopende rit, heel pittig. Ik ben blij dat Romain het zo goed doet. Ik moet alleen maar volgen en hem helpen. Al is het wel fijn als ik ook hoog in het klassement blijf, zodat we twee kaarten hebben om te spelen."

Bardet finishte zondag als tweede achter ritwinnaar Jai Hindley en staat derde in het klassement, op 14 tellen van leider López. "Je ziet dat Romain hard omhoog rijdt, hartstikke mooi. Dit was een mooie test voor wat ons de komende twee weken nog te wachten staat. Ik ben blij dat wij ook een beetje meedoen." Maandag volgt een rustdag. Dat had van Arensman niet eens gehoeven. "Ik voel me nog wel goed en redelijk fris. Van mij hadden we nog wel een weekje door mogen gaan."

Meer uit Sport

Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

2 uur geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

6 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

13 uur geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

23 uur geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

1 dag geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

1 dag geleden
Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

1 dag geleden