ArenA Boulevard heet vanaf nu Johan Cruijff Boulevard
AMSTERDAM (ANP) - Na de vernoeming van de Johan Cruijff ArenA is nu ook een straat in Amsterdam vernoemd naar de legendarische voetballer. De ArenA Boulevard, de voetgangerspromenade bij het stadion, heet vanaf nu Johan Cruijff Boulevard.
De naamswijziging werd in gang gezet door de vorige burgemeester Eberhard van der Laan en in februari afgerond door zijn opvolger, Femke Halsema, waarna in maart ook de gemeenteraad instemde. Eigenlijk had de bekendmaking iets feestelijker moeten verlopen, maar dat viel door de coronacrisis in het water, vertelt een woordvoerster van de gemeente. Daarom is in overleg met de familie van de vier jaar geleden overleden 'Nummer 14' gekozen voor de willekeurige datum van 24 juni.
In 2018 mislukte een poging om het Stadionplein voor het Olympisch Stadion naar Cruijff te vernoemen. Verzet in de buurt en een rommelige aanvraagprocedure waren daar de oorzaak van.
Meer uit Binnenland
KATWIJK (ANP) - De komst van een grote fabriek van de Amerikaanse farmaceut Eli Lilly naar Katwijk is weer een stap dichterbij gekomen. De gemeenteraad heeft een voorlopig positief advies gegeven over de bouwplannen. In het najaar, nadat alle onderzoeken die Eli Lilly voor de vergunningaanvraag heeft gedaan zijn voorzien van een 'second opinion', valt een definitief besluit.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De strafrechtelijke vervolging van schoolverzuim moet stoppen. Er moet zo snel mogelijk een passend en effectief alternatief komen voor de aanpak van leerlingen die spijbelen. Dat adviseert de Raad voor Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ) in een rapport.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gezondheidsminister Sophie Hermans (VVD) wil de behandeling van het wetsvoorstel om het eigen risico te verhogen uitstellen tot na de zomer. Dat werd donderdagavond duidelijk, toen Ingrid Coenradie (JA21) en Diederik van Dijk (SGP) voorstelden de behandeling uit te stellen en Hermans zich daar in kon vinden. Dit zorgde voor woede bij oppositiepartijen PRO, PVV en SP.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft in 2024 ruim 10.000 aangiften van ernstige misdrijven niet in behandeling genomen. Dat komt neer op een kwart van de aangiften van ernstige misdrijven, meldt de Algemene Rekenkamer op basis van eigen onderzoek.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Corné H. is opgenomen in de Mesdagkliniek in Groningen voor een tbs-behandeling. Dat bevestigt zijn advocaat Jan-Jesse Lieftink aan het ANP na berichtgeving door De Gelderlander. H. was verantwoordelijk voor een urenlange gijzeling in café Petticoat in Ede in maart 2024. Afgelopen december gijzelde hij werknemers van de gevangenis in Vught.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de hitte zijn meer sportevenementen de komende dagen aangepast of afgelast. Sinds donderdagochtend is in het hele land het Nationaal Hitteplan en daarmee ook code geel van kracht.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een recordaantal van 10.000 mensen loopt komend weekend mee in de Nacht van de Vluchteling, meldt de organisatie. Dat is bijna een kwart meer dan vorig jaar, toen 8100 lopers meededen. In de nacht van zaterdag (Wereldvluchtelingendag) op zondag lopen deelnemers in verschillende plaatsen routes variërend van 10 tot 50 kilometer.
11 uur geleden