ArenA Boulevard heet vanaf nu Johan Cruijff Boulevard
AMSTERDAM (ANP) - Na de vernoeming van de Johan Cruijff ArenA is nu ook een straat in Amsterdam vernoemd naar de legendarische voetballer. De ArenA Boulevard, de voetgangerspromenade bij het stadion, heet vanaf nu Johan Cruijff Boulevard.
De naamswijziging werd in gang gezet door de vorige burgemeester Eberhard van der Laan en in februari afgerond door zijn opvolger, Femke Halsema, waarna in maart ook de gemeenteraad instemde. Eigenlijk had de bekendmaking iets feestelijker moeten verlopen, maar dat viel door de coronacrisis in het water, vertelt een woordvoerster van de gemeente. Daarom is in overleg met de familie van de vier jaar geleden overleden 'Nummer 14' gekozen voor de willekeurige datum van 24 juni.
In 2018 mislukte een poging om het Stadionplein voor het Olympisch Stadion naar Cruijff te vernoemen. Verzet in de buurt en een rommelige aanvraagprocedure waren daar de oorzaak van.
Meer uit Binnenland
VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
1 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
15 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.
16 uur geleden