Ardern kritiseert Australië na arrestatie vrouw in Turkije
WELLINGTON (ANP) - De Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern verwijt Australië dat het zijn verantwoordelijk ontloopt door "eenzijdig" het burgerschap op te zeggen van een vrouw die in Turkije is gearresteerd vanwege vermeende banden met Islamitische Staat (IS). De 26-jarige vrouw heeft ook de Nieuw-Zeelandse nationaliteit.
De Turkse autoriteiten maakten maandag bekend drie Nieuw-Zeelanders, onder wie een vrouw die lid zou zijn van IS, te hebben betrapt bij een poging het land illegaal binnen te komen via Syrië. De vrouw had zowel het Nieuw-Zeelandse als het Australische staatsburgerschap, maar de Australische regering heeft haar staatsburgerschap eenzijdig ingetrokken, zei Ardern in haar verklaring. "We geloven dat Australië afstand heeft gedaan van zijn verantwoordelijkheden met betrekking tot deze persoon en ik heb dat premier Morrison ook persoonlijk laten weten", aldus de minister-president die verwees naar het regeringshoofd van Australië.
Ardern zegt dat de vrouw op 6-jarige leeftijd naar Australië vertrok en sindsdien niet meer in Nieuw-Zeeland heeft gewoond. Van daaruit reisde ze naar Syrië op een Australisch paspoort. "Elke eerlijke persoon zou deze persoon als een Australiër beschouwen, en dat is ook mijn mening", benadrukt de Nieuw-Zeelandse premier.
De Turkse autoriteiten zeiden dat de vrouw werd geïdentificeerd als een terrorist van IS. Ardern zei dat ze op reis was met twee kinderen. "Het welzijn van de kinderen moet ook in deze situatie voorop staan. Deze kinderen zijn buiten hun schuld in een conflictgebied geboren. We zullen overleg plegen met de Turkse autoriteiten. Aangezien er kinderen bij betrokken zijn, zal hun welzijn topprioriteit zijn in onze reactie."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
11 uur geleden