Ardern: film over bloedbad Christchurch erg snel en bruut
WELLINGTON (ANP/AFP) - De Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern heeft maandag de plannen voor een film over het bloedbad in Christchurch bekritiseerd. Tijdens de schietpartijen in verschillende moskeeën vielen in 2019 51 doden. Nog eens veertig mensen raakten gewond.
De geplande film zou gaan over de reactie van Ardern op de aanslagen, maar volgens de premier is het project slecht getimed en richt het zich op het verkeerde onderwerp. De aanvallen blijven volgens haar "erg bruut" voor veel inwoners van Nieuw-Zeeland. Het kantoor van de premier liet al eerder weten dat Ardern niet betrokken is bij de film.
"Zoals ik het persoonlijk zie, voelt het als erg snel en erg gevoelloos voor Nieuw-Zeeland", zei Ardern maandag op de televisiezender TVNZ. "En hoewel er zo veel verhalen zijn die op een gegeven moment zouden moeten worden verteld, beschouw ik dat van mij daar niet een van - het zijn de verhalen van de gemeenschap, de families", aldus de premier.
Moslimgemeenschap
Nieuw-Zeelandse moslims reageerden vorige week al geschrokken op de plannen. De woordvoerder van een moslimorganisatie in de regio Canterbury, waar Christchurch ligt, zette vraagtekens bij de timing. De terreuraanslag ligt bij de moslimgemeenschap nog steeds vers in het geheugen. Een petitie om de productie stil te leggen is inmiddels meer dan 58.000 keer ondertekend.
Ardern kreeg veel lof voor haar reactie op het bloedbad. De rol van de Nieuw-Zeelandse premier moet worden gespeeld door de Australische actrice Rose Byrne. De film, die volgens vakblad The Hollywood Reporter de naam "They Are Us" krijgt, is ontleend aan een toespraak van Ardern na de aanslagen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
1 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
8 uur geleden