Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Architect dreigt gemeente en Boijmans met rechter om sloop vleugel

Architect dreigt gemeente en Boijmans met rechter om sloop vleugel

ROTTERDAM (ANP) - Het Belgische architectenbureau Robbrecht & Daem overweegt een rechtszaak aan te spannen tegen de gemeente Rotterdam en museum Boijmans Van Beuningen. Dit als de Rotterdamse gemeenteraad besluit de plannen voor de sloop van de door het bureau ontworpen vleugel van het museum goed te keuren.

Dat staat in een brief die Robbrecht & Daem aan de gemeenteraad heeft gestuurd. De renovatie en eventuele sloop van de vleugel komen deze en volgende week aan bod in een commissie- en gemeenteraadsvergadering in het Rotterdamse gemeentehuis.

Het bureau is verbijsterd over de sloopplannen in het renovatieplan en is niet van plan zich daarbij neer te leggen. "Het gaat om een 5000 m² hoogwaardig museaal gebouw dat pas in 2003 werd geopend. Met de bouw was destijds 17 miljoen euro gemeenschapsgeld gemoeid. Op uitdrukkelijke wens van Museum Boijmans Van Beuningen. De Robbrecht & Daem-vleugel is het enige deel van het Museum Boijmans Van Beuningen waar niets mis mee was, zoals geen asbest, bij sluiting van het museum in 2018", staat in de brief.

Asbestsanering en renovatie

In de eerste renovatieplannen was er al de suggestie om de vleugel te slopen. "Dat was verbazingwekkend", stelt de architect. "Voordien vernamen Robbrecht & Daem nooit enige wanklank over het bouwdeel dat naar hun ontwerp was gebouwd. Dit bouwdeel maakt een belangrijk onderdeel van hun oeuvre uit."

Het museum is sinds 2019 gesloten voor een grote asbestsanering en renovatie. Onlangs is een geüpdatet renovatieplan gepresenteerd waarover de gemeenteraad moet beslissen. Daarin is sloop van de vleugel voorzien. Met het project is een bedrag van 359 miljoen euro gemoeid. Boijmans Van Beuningen moet in 2029 worden opgeleverd en in 2030 weer opengaan voor het publiek.

In gesprek

Verantwoordelijk wethouder Maarten Struijvenberg (grote projecten) wil niet inhoudelijk ingaan op de brief. "Wij zijn nog in gesprek met Robbrecht & Daem. Het staat Robbrecht & Daem uiteraard vrij om hun blik op het geheel te delen met de gemeenteraad", aldus Struijvenberg. De gemeenteraad heeft nog niet gereageerd op de brief.

Meer uit Binnenland

Voor tweede keer ruit van nieuwe moskee in Assen ingegooid

ASSEN (ANP) - Voor de tweede keer in korte tijd is een ruit van de As-Soennah Moskee in aanbouw in Assen ingegooid. Dat bevestigt voorzitter Mohamed El Mourabit na berichtgeving van RTV Drenthe. Hij weet niet wie erachter zit. "Laten we hopen dat het niet erger wordt dan het kapot maken van een raam."

2 uur geleden
Dode bij brand in woning Leidschendam, politie doet onderzoek

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bij een brand in een woning in Leidschendam is in de nacht van maandag op dinsdag een dode gevonden, meldt de politie. De brand woedde op de derde verdieping van een flat aan de Gravin Juliana van Stolberglaan.

5 uur geleden
Advocaat kroongetuige: waanzin dat veiligheid niet geregeld is

BREDA (ANP) - Het is "waanzin" dat de veiligheid rond Marengo-kroongetuige Nabil B. "nog steeds niet" goed geregeld is. Dat zegt zijn advocaat Peter Schouten in reactie op berichtgeving van Het Parool. De krant schrijft dat er grote zorgen zijn in de familie van B. nu hij binnenkort vrijkomt. Er is vrees dat vanuit de onderwereld via die naasten pogingen zullen worden ondernomen om B.'s verblijfplaats te achterhalen, hoewel zij niet zullen weten waar hij is.

6 uur geleden
Commissie: Nederland moet alles doen om genocide te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet actie ondernemen om een dreigende genocide te voorkomen, waar ook ter wereld. Dat onderstreept de Commissie van advies inzake volkenrechtelijke vraagstukken (CAVV) in een ongevraagd advies aan de politiek. Hoewel de commissie het Israëlische geweld in Gaza niet noemt, heeft het advies daar duidelijk betrekking op.

17 uur geleden
Steeds meer boetes door foutjes met elektronisch slot OV-fiets

UTRECHT (ANP) - Vergissingen met de elektronische sloten die op steeds meer OV-fietsen zitten, leveren reizigers soms hoge onterechte boetes op. Zowel het aantal boetes als het aantal kwijtscheldingen achteraf is fors toegenomen, bevestigt de NS na berichtgeving door RTL Nieuws.

18 uur geleden
Zelensky: Oekraïne beter beschermd door Nederlandse bijdrage

KYIV (ANP) - Met de Nederlandse bijdrage aan de versterking van het Oekraïense luchtschild zal Oekraïne, en daarmee heel Europa, beter zijn beschermd tegen Russische terreur. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het platform X. Kort daarvoor werd bekend dat Nederland voor 500 miljoen euro wapens, onder meer voor de Patriot-luchtafweer, koopt en aan Oekraïne geeft.

20 uur geleden
Nederland koopt wapens in VS voor Oekraïne, als eerste NAVO-land

DEN HAAG (ANP) - Nederland koopt voor 500 miljoen euro aan wapens in de VS, om die aan Oekraïne te geven. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het gaat onder meer om munitie en onderdelen voor luchtafweersystemen. Nederland is het eerste NAVO-land dat op deze manier, via de VS, middelen aan Oekraïne doneert, aldus het departement.

20 uur geleden