Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Architect Carel Weeber op 87-jarige leeftijd overleden

Architect Carel Weeber op 87-jarige leeftijd overleden

WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose architect Carel Weeber is zondag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn broer Frans Pacho Weeber bekendgemaakt op Facebook.

"Pacho verliest zijn oudste broer. Vandaag is Carel Weeber, bekend en succesvol architect met Curaçaose wortels, overleden", schrijft de broer van Weeber.

Weeber (1937) stond bekend om zijn soms omstreden bouwwerken, zoals de Zwarte Madonna in het centrum van Den Haag. Dit wooncomplex werd in 1985 opgeleverd. In 2007 werd het gebouw gesloopt om plaats te maken voor kantoortorens en een woonflat. Ook het appartementencomplex De Peperklip en gevangenis De Schie in Rotterdam werden door Weeber ontworpen.

Nieuwe truttigheid

Naast zijn bouwwerken waren ook zijn uitspraken soms provocerend. Zo bedacht hij de term Nieuwe truttigheid, waarmee hij kritiek uitte op de Nederlandse architectuur.

De architect werd geboren in Nijmegen en groeide op in Curaçao. Naast architect was Weeber emeritus hoogleraar van de Faculteit Bouwkunde aan de TU Delft. In 2005 keerde hij terug naar Curaçao.

Meer uit Binnenland

Ajax en BENU-apotheken genomineerd voor kwakzalverijprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.

1 uur geleden
Nederlandse defensiechef voelt ongemak bij ontslagen in Pentagon

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."

3 uur geleden
Drie meldingen bij PersVeilig na demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.

3 uur geleden
Houd vertrekkende Amerikanen wel in reserve, oppert Eichelsheim

KOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.

3 uur geleden
Drie XR-demonstranten verhoord na nacht op politiebureau

ZEVENAAR (ANP) - De drie demonstranten van Extinction Rebellion die zaterdagmiddag met de auto het verkeer op de A12 bij Zevenaar blokkeerden, hebben een nacht op het politiebureau doorgebracht. Ze worden zondagmiddag verhoord, zegt een woordvoerder van de politie.

3 uur geleden
Paul Haenen stopt na 50 jaar met rol van Bert uit Sesamstraat

HILVERSUM (ANP) - Paul Haenen stopt na ruim vijftig jaar met de nasynchronisatie van de stem van Sesamstraatpop Bert. Dat maakte de acteur zondagochtend bekend in zijn tv-programma Margreet Dolman Begrijpt 'T op RTL 4.

6 uur geleden
Alle 24 verdachten rellen Malieveld Den Haag vrijgelaten

DEN HAAG (ANP) - De 24 verdachten van de rellen op het Malieveld zaterdagmiddag zijn vrijgelaten, meldt de politie. Het grootste deel van de verdachten heeft de politie zaterdag al laten gaan, laat een woordvoerder weten.

7 uur geleden