Architect Carel Weeber op 87-jarige leeftijd overleden
WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose architect Carel Weeber is zondag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn broer Frans Pacho Weeber bekendgemaakt op Facebook.
"Pacho verliest zijn oudste broer. Vandaag is Carel Weeber, bekend en succesvol architect met Curaçaose wortels, overleden", schrijft de broer van Weeber.
Weeber (1937) stond bekend om zijn soms omstreden bouwwerken, zoals de Zwarte Madonna in het centrum van Den Haag. Dit wooncomplex werd in 1985 opgeleverd. In 2007 werd het gebouw gesloopt om plaats te maken voor kantoortorens en een woonflat. Ook het appartementencomplex De Peperklip en gevangenis De Schie in Rotterdam werden door Weeber ontworpen.
Nieuwe truttigheid
Naast zijn bouwwerken waren ook zijn uitspraken soms provocerend. Zo bedacht hij de term Nieuwe truttigheid, waarmee hij kritiek uitte op de Nederlandse architectuur.
De architect werd geboren in Nijmegen en groeide op in Curaçao. Naast architect was Weeber emeritus hoogleraar van de Faculteit Bouwkunde aan de TU Delft. In 2005 keerde hij terug naar Curaçao.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na een oproep eerder deze week heeft "een recordaantal" mensen zich aangemeld als burgerhulpverlener, meldt de Hartstichting. Burgerhulpverleners zijn mensen met een reanimatiecertificaat die na een oproep in een landelijk netwerk direct naar een slachtoffer kunnen voor de eerste hulp.
49 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een van de verdachten in de Friese soevereinenzaak is op vrije voeten. De 39-jarige Harm S. mag de inhoudelijke behandeling van de strafzaak onder voorwaarden in vrijheid afwachten.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gratis rechtshulp via het Juridisch Loket (JL) voor mensen met een laag inkomen levert de samenleving per geïnvesteerde euro 3 tot 5 euro aan maatschappelijke baten op. Dat blijkt uit een analyse van SEO Economisch Onderzoek in opdracht van het JL die donderdag is gepubliceerd.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Wegens mogelijke gladheid door sneeuwval is ook voor de provincies Flevoland en Noord-Holland code geel afgegeven door het KNMI. De sneeuwbuien trekken van het zuiden van het land richting het noorden. Code geel was al gegeven voor Utrecht, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zuid-Holland en geldt vanaf de nacht tot het begin van de donderdagmiddag.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.
17 uur geleden