Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Architect Carel Weeber op 87-jarige leeftijd overleden

Architect Carel Weeber op 87-jarige leeftijd overleden

WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose architect Carel Weeber is zondag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn broer Frans Pacho Weeber bekendgemaakt op Facebook.

"Pacho verliest zijn oudste broer. Vandaag is Carel Weeber, bekend en succesvol architect met Curaçaose wortels, overleden", schrijft de broer van Weeber.

Weeber (1937) stond bekend om zijn soms omstreden bouwwerken, zoals de Zwarte Madonna in het centrum van Den Haag. Dit wooncomplex werd in 1985 opgeleverd. In 2007 werd het gebouw gesloopt om plaats te maken voor kantoortorens en een woonflat. Ook het appartementencomplex De Peperklip en gevangenis De Schie in Rotterdam werden door Weeber ontworpen.

Nieuwe truttigheid

Naast zijn bouwwerken waren ook zijn uitspraken soms provocerend. Zo bedacht hij de term Nieuwe truttigheid, waarmee hij kritiek uitte op de Nederlandse architectuur.

De architect werd geboren in Nijmegen en groeide op in Curaçao. Naast architect was Weeber emeritus hoogleraar van de Faculteit Bouwkunde aan de TU Delft. In 2005 keerde hij terug naar Curaçao.

Meer uit Binnenland

Vrouw opgepakt voor bestellen huurmoordenaar

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft afgelopen vrijdag een 45-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. Ze heeft mogelijk iets te maken met het bestellen van een huurmoord op het darkweb. Ze zit daarom vast op verdenking van betrokkenheid bij de zaak en wordt maandag voorgeleid, meldt de politie zondag.

2 minuten geleden
Politie op zoek naar bestuurder na aanrijding kind in Haarlem

HAARLEM (ANP) - De politie is op zoek naar de bestuurder die zondagavond in Haarlem betrokken was bij een ernstige aanrijding. De bestuurder heeft daarbij een kind aangereden en is vervolgens doorgereden. Het kind is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.

47 minuten geleden
Tientallen betogers XR aangehouden na blokkade A12 Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 38 mensen aangehouden die zondag deelnamen aan een betoging van actiegroep Extinction Rebellion (XR). Daarbij blokkeerde een deel van de demonstranten opnieuw de A12 in Den Haag.

1 uur geleden
Overleden persoon met steekwond gevonden in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - In een woning aan de Oude Stadsgracht in Eindhoven is zondag aan het eind van de middag een overleden persoon gevonden. Het slachtoffer had een steekwond, meldt de politie op X. Een man is meegenomen naar buiten, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door Omroep Brabant. Deze persoon is niet aangehouden. Over een eventuele relatie tussen de twee is nog niets bekend.

3 uur geleden
A12 bij Den Haag weer toegankelijk na XR-blokkade

DEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.

7 uur geleden
Klimaatactiegroep XR blokkeert opnieuw A12 bij Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft zondagmiddag opnieuw de A12 in Den Haag geblokkeerd. Activisten betraden rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld, vanaf een zebrapad op de kruising met de Zuid-Hollandlaan.

8 uur geleden
Man (19) aangehouden na schieten op festival in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagochtend in Zwijndrecht een 19-jarige man uit die plaats aangehouden na een schietincident op een Amsterdams festival zaterdagavond. Daarbij raakten een man en een vrouw gewond.

9 uur geleden