Architect Carel Weeber op 87-jarige leeftijd overleden
WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose architect Carel Weeber is zondag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn broer Frans Pacho Weeber bekendgemaakt op Facebook.
"Pacho verliest zijn oudste broer. Vandaag is Carel Weeber, bekend en succesvol architect met Curaçaose wortels, overleden", schrijft de broer van Weeber.
Weeber (1937) stond bekend om zijn soms omstreden bouwwerken, zoals de Zwarte Madonna in het centrum van Den Haag. Dit wooncomplex werd in 1985 opgeleverd. In 2007 werd het gebouw gesloopt om plaats te maken voor kantoortorens en een woonflat. Ook het appartementencomplex De Peperklip en gevangenis De Schie in Rotterdam werden door Weeber ontworpen.
Nieuwe truttigheid
Naast zijn bouwwerken waren ook zijn uitspraken soms provocerend. Zo bedacht hij de term Nieuwe truttigheid, waarmee hij kritiek uitte op de Nederlandse architectuur.
De architect werd geboren in Nijmegen en groeide op in Curaçao. Naast architect was Weeber emeritus hoogleraar van de Faculteit Bouwkunde aan de TU Delft. In 2005 keerde hij terug naar Curaçao.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De musical Moulin Rouge! kan niet meer worden opgevoerd doordat water het decor en de apparatuur van de voorstelling onherstelbaar heeft beschadigd. De musical kan de komende twee weken niet meer worden gespeeld, maakte producent Stage Entertainment zaterdag bekend.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Vrachtverkeer mag vanaf zaterdag einde van de middag niet meer over de Merwedebrug bij Gorinchem. Volgens Rijkswaterstaat blijkt uit onderzoek dat de boogconstructie van de brug, waar de snelweg A27 over loopt, op meerdere locaties minder sterk is dan eerder werd aangenomen. Vanaf 17.30 uur geldt daarom een verbod voor vrachtverkeer op de brug.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het podium van het Utrechtse Beatrix Theater is vrijdagavond onder water komen te staan doordat de sprinklerinstallatie onbedoeld geactiveerd werd. Dat gebeurde door een technisch defect, zei een woordvoerder van Stage Entertainment na berichtgeving hierover van RTV Utrecht. De sprinklerinstallatie heeft "gedurende lange tijd staan sproeien".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een petitie van de Seniorencoalitie voor behoud van de 65-pluskorting in bus, tram en metro is sinds het begin op 10 juli 40.000 keer ondertekend. Het samenwerkingsverband van een aantal ouderenorganisaties en de partij 50PLUS wil dat de korting niet verdwijnt zonder dat er een goed alternatief is.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag noemt het grote drugslab dat is aangetroffen in de Haagse Meidoornstraat "niet alleen absoluut illegaal, maar ook volstrekt onverantwoord in een drukke woonwijk". Van Zanen is vrijdagavond langs de locatie gefietst "om iedereen die daar aan het werk was een hart onder de riem te steken", laat hij via een woordvoerder weten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft vier verdachten aangehouden nadat vrijdag een drugslab werd aangetroffen in de Meidoornstraat in Den Haag. Vrijdagmiddag werd in de woning al een 39-jarige man uit Den Haag aangehouden. Hij zat "onder de vloeistoffen" en werd naar het ziekenhuis gebracht. Later werden nog drie andere verdachten aangehouden, meldt de politie zaterdag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen naar Zuid-Europese vakantiebestemmingen is het erg druk met vakantieverkeer. Het loopt vast op de gebruikelijke punten waar het elke zomer filerijden is, zegt een woordvoerder van de ANWB.
11 uur geleden