ArcelorMittal wil tijdelijk van deel personeel in Spanje af
MADRID (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal voert gesprekken met vakbonden omdat het staalconcern een deel van zijn werknemers in Spanje tijdelijk wil ontslaan. Door de gascrisis in Europa is er minder vraag naar staal. Daarmee is er ook niet genoeg werk om al het personeel bezig te houden.
De energiecrisis in Europa dwingt de metaalproducenten om hun productie terug te schroeven. Vooral ook omdat de kosten stijgen en de vraag van de belangrijkste kopers minder is geworden. Hoewel staalproducenten minder getroffen worden dan producenten van energie-intensievere metalen zoals aluminium en zink, zijn ze volgens kenners al gedwongen om ongeveer een tiende van hun capaciteit stil te leggen.
De grootste staalproducent van Europa, die een beursnotering heeft in Amsterdam, voert in Spanje gesprekken met de vakbonden over het indienen van een tijdelijk ontslagplan bij de regering, aldus een woordvoerder in een verklaring. Dit alles is een gevolg van de zwakke vraag en de invoer van staal uit landen buiten de Europese Unie, zo klinkt het. ArcelorMittal heeft al een hoogoven in het zuiden van het land stilgelegd.
Staalmarkt
De mindere prestaties in de staalmarkt worden veelal als een voorbode gezien voor de economie. Vooral ook omdat staal nodig is in sectoren zoals de verwerkende industrie en de bouw.
ArcelorMittal verwacht dat de ruwstaalproductie in Europa in het slotkwartaal van dit jaar met 1,5 miljoen ton daalt ten opzichte van een jaar eerder, zo meldde het bedrijf eerder. Dat is een daling van ongeveer 17 procent op jaarbasis. Dit alles is het gevolg van het stilleggen van ongeveer een vijfde van de capaciteit.
Andere landen
Ook in Frankrijk, Duitsland en Polen heeft ArcelorMittal al hoogovens uitgezet. Dit betekent waarschijnlijk ook het einde van een periode met grote winsten voor het staalbedrijf. ArcelorMittal beleefde vorig jaar nog zijn beste jaar sinds de financiële crisis.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi zijn donderdag in de uitverkoop gegaan op de Amsterdamse beurs. Ook andere Europese chipbedrijven verloren flink aan beurswaarde, waardoor de chipsector zijn slechtste beursdag kende sinds de coronacrash van maart 2020.
50 minuten geledenKYOTO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse gamesconcerns Nintendo en Sony verwachten dat de nieuwe spellen Zelda: Ocarina of Time en Grand Theft Auto 6 de verkopen van hun spelcomputers in de feestdagenperiode een boost kunnen geven. De nieuwe Zelda-remake werd donderdag uitgebracht, tegelijk met de presentatie van de kwartaalcijfers van Nintendo. GTA 6 verschijnt later deze maand voor Sony's PlayStation 5 en de Xbox Series van Microsoft.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rabobank hoeft een klant geen 3500 euro te vergoeden, ondanks dat de klant zegt dat dit bedrag met Apple Pay zonder haar toestemming van de rekening is afgeschreven. Dat stelt de geschillencommissie van het klachteninstituut Kifid. Volgens de commissie heeft de klant namelijk 'grof nalatig' gehandeld.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag verdeeld van start gegaan, na de aandelenrally een dag eerder. De stemming werd ook gedrukt door een tegenvallend kwartaalrapport van chipbedrijf Qualcomm, dat woensdag na het slot werd gepubliceerd. Hoewel de resultaten boven verwachting waren, viel de verkoop van chips voor smartphones volgens marktkenners tegen. Qualcomm werd kort na de opening zo'n 9 procent lager gezet.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.
5 uur geleden