Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ArcelorMittal wil tijdelijk van deel personeel in Spanje af

ArcelorMittal wil tijdelijk van deel personeel in Spanje af

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal voert gesprekken met vakbonden omdat het staalconcern een deel van zijn werknemers in Spanje tijdelijk wil ontslaan. Door de gascrisis in Europa is er minder vraag naar staal. Daarmee is er ook niet genoeg werk om al het personeel bezig te houden.

De energiecrisis in Europa dwingt de metaalproducenten om hun productie terug te schroeven. Vooral ook omdat de kosten stijgen en de vraag van de belangrijkste kopers minder is geworden. Hoewel staalproducenten minder getroffen worden dan producenten van energie-intensievere metalen zoals aluminium en zink, zijn ze volgens kenners al gedwongen om ongeveer een tiende van hun capaciteit stil te leggen.

De grootste staalproducent van Europa, die een beursnotering heeft in Amsterdam, voert in Spanje gesprekken met de vakbonden over het indienen van een tijdelijk ontslagplan bij de regering, aldus een woordvoerder in een verklaring. Dit alles is een gevolg van de zwakke vraag en de invoer van staal uit landen buiten de Europese Unie, zo klinkt het. ArcelorMittal heeft al een hoogoven in het zuiden van het land stilgelegd.

Staalmarkt

De mindere prestaties in de staalmarkt worden veelal als een voorbode gezien voor de economie. Vooral ook omdat staal nodig is in sectoren zoals de verwerkende industrie en de bouw.

ArcelorMittal verwacht dat de ruwstaalproductie in Europa in het slotkwartaal van dit jaar met 1,5 miljoen ton daalt ten opzichte van een jaar eerder, zo meldde het bedrijf eerder. Dat is een daling van ongeveer 17 procent op jaarbasis. Dit alles is het gevolg van het stilleggen van ongeveer een vijfde van de capaciteit.

Andere landen

Ook in Frankrijk, Duitsland en Polen heeft ArcelorMittal al hoogovens uitgezet. Dit betekent waarschijnlijk ook het einde van een periode met grote winsten voor het staalbedrijf. ArcelorMittal beleefde vorig jaar nog zijn beste jaar sinds de financiële crisis.

Meer uit Financieel

S&P 500 op Wall Street sluit voor het eerst boven de 7800 punten

NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.

3 uur geleden
Kledingsite ASOS bevestigt 'ongeautoriseerde' melding aan klanten

LONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.

5 uur geleden
Onderzoek legt kwetsbaarheid wind- en zonneparken Nederland bloot

DEN HAAG (ANP/RTR) - Duizenden besturingssystemen van Europese wind- en zonneparken zijn via het internet toegankelijk en zijn zodoende kwetsbaar voor hackpogingen. In Nederland zijn ruim 140 van dergelijke toegankelijke systemen gevonden, hebben onderzoekers van cybersecuritybedrijf Modat dinsdag bekendgemaakt tijdens een cybertop in Den Haag.

5 uur geleden
Teksten van ChatGPT krijgen onzichtbaar watermerk in EU

SAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.

5 uur geleden
AEX-index scherpt record verder aan, olieprijzen lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.

8 uur geleden
FrieslandCampina krijgt merkrecht op kleur geel voor Chocomel

DEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.

8 uur geleden
Brussel wil EU-normen ook buiten Europa kunnen laten vaststellen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.

9 uur geleden