ArcelorMittal wil 600.000 ton 'groen staal' produceren
GENT (ANP/BELGA) - Staalconcern ArcelorMittal wil eind volgend jaar 600.000 ton staal voorzien van een 'groenstaalcertificaat' als onderdeel van zijn duurzaamheidsstrategie. De internationale staalreus, die een notering heeft aan de beurs in Amsterdam, wil tegen 2050 CO2-neutraal zijn.
Voor de productie van staal zijn extreem hoge temperaturen nodig, wat gepaard gaat met zware luchtvervuiling. ArcelorMittal wil wereldwijd zijn CO2-uitstoot met 30 procent verminderen tegen 2030. Maar het bedrijf wil klanten in de tussentijd ook de mogelijkheid bieden om te kiezen voor 'groen staal' dat door de onderneming onder het initiatief 'XCarb' op de markt wordt gebracht.
De XCarb-certificaten helpen klanten om bepaalde uitstoot te verminderen, al kan ArcelorMittal met het huidige productieapparaat nog geen grote hoeveelheden leveren. Een gemiddelde hoogoven heeft een levensduur van circa 20 jaar en technologie om staal met alternatieve warmtebronnen te verhitten staan nog in de kinderschoenen.
Investeringen
Wel wordt, bijvoorbeeld in Gent, bekeken hoe bepaalde uitstoot kunnen worden opgevangen en opgeslagen of omgezet in andere producten. In Gent wordt door het staalconcern circa 215 miljoen euro geïnvesteerd in een aantal proefprojecten. Daarbij wordt onder andere houtafval gebruikt in plaats van kolen en worden gassen die vrijkomen bij de uitstoot afgevangen en hergebruikt bij de productie van chemische producten. Deze twee projecten betekenen volgens ArcelorMittal op zich al een reductie van 350.000 ton CO2 per jaar.
Er komt ook een 'XCarb-innovatiefonds' dat jaarlijks tot 100 miljoen euro zal investeren in bedrijven die baanbrekende technologieën ontwikkelen.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
3 uur geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.
5 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".
6 uur geleden