ArcelorMittal onderaan in rode AEX na adviesverlaging
AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal was dinsdag de grootste daler in de AEX-index op het Damrak, die ook een stevig verlies liet zien. Het staalconcern werd door de kenners van Deutsche Bank van de kooplijst gehaald en zakte dik 5 procent. De algehele stemming op de beursvloeren was eveneens negatief. Maandag leek de Europese beurshandel nog weinig last te hebben van de Iraanse aanval op Israël afgelopen weekend, maar de zorgen bij beleggers over hoe Israël gaat reageren op die aanval lijken nu toe te nemen.
Ondanks de druk van de Verenigde Staten op Israël om niet terug te slaan, heeft de Israëlische regering laten weten dat Iran "op een gepast moment" een prijs zal betalen voor de aanval. De vrees voor een escalatie van het conflict blijft daarmee boven de financiële markten hangen. Die vrees zorgde maandag al voor koersverliezen op Wall Street. Ook de Aziatische beurzen gingen dinsdag opnieuw omlaag.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 1,2 procent lager op 873,23 punten. Alle 25 hoofdfondsen stonden in het rood. De MidKap zakte 1,4 procent tot 917,84 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs leverden tot 1,3 procent in. De beurs in Kopenhagen verloor 1,1 procent. In het historische beursgebouw van de Deense hoofdstad is een grote brand uitgebroken. Het gebouw huisvest niet langer de Deense beurs, maar het hoofdkantoor van de Kamer van Koophandel.
Koersdaling Randstad
Naast ArcelorMittal behoorden de chipbedrijven ASMI en Besi tot de grootste verliezers in de AEX, met minnen tot 2,7 procent. Chipmachinemaker ASML verloor 1,2 procent ondanks een koopadvies van investeringsbank Evercore. Uitzender Randstad zakte dik 2 procent, na tegenvallende resultaten van de Britse branchegenoot Hays die 2,9 procent verloor in Londen.
In de MidKap won Alfen 0,7 procent. De laadpalenmaker kelderde maandag nog 12 procent door een combinatie van negatief nieuws over het bedrijf. Zo werd vorige week bekend dat Boudewijn Tans toch niet aan de slag gaat als financieel directeur en ook spelen er problemen met transformatorstations van het bedrijf.
Fastned
Snellaadbedrijf Fastned daalde 0,6 procent, na publicatie van de kwartaalcijfers. B&S klom 2,5 procent, na goed ontvangen jaarresultaten van de bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens die de omzet en winst vorig jaar zagen stijgen.
De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 85,79 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent meer, op 90,48 dollar per vat. De euro was 1,0616 dollar waard, tegen 1,0637 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze week beginnen met het houden van sollicitatiegesprekken voor de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat meldt The Financial Times. "Ik heb een behoorlijk goed idee van wie ik wil", zei Trump daarover tegen journalisten in de Air Force One.
35 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs heeft een nieuw recordniveau bereikt. De prijs van het edelmetaal steeg dinsdag voor het eerst ooit tot boven de 60 dollar per troy ounce (31,1 gram). De waarde van zilver wordt onder meer aangejaagd doordat handelaren speculeren op verdere versoepeling van het monetaire beleid door de Federal Reserve.
6 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vakbond De Unie vindt dat de aangekondigde banenreductie bij pensioenuitvoerder APG op een ongelukkig moment komt. "Er is nooit een goed moment om slecht nieuws te brengen, maar zo kort voor kerst is bijzonder zuur", reageert bestuurder Joop Voesten van De Unie. APG kondigde dinsdag aan tot 1200 voltijdsbanen te willen schrappen tot 2030, als onderdeel van een nieuwe strategie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de aanleg van het landelijk waterstofnetwerk, dat vanaf 2030 de grote industriële regio's in Nederland met elkaar moet verbinden, zijn miljarden euro's extra nodig. Volgens de Algemene Rekenkamer zijn de verwachte opstartverliezen meer dan drie keer zo hoog als het beschikbare subsidiebedrag van 750 miljoen euro.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerder APG gaat tot 2030 ruim duizend voltijdsbanen schrappen, waarvan het grootste deel in Nederland. Het bedrijf doet dat om "sneller, efficiënter en slagvaardiger" te worden en wil inspelen op grote veranderingen in de pensioensector.
9 uur geleden