ArcelorMittal klaagt over goedkoop Chinees staal in Europa
LUXEMBURG (ANP) - Staalconcern ArcelorMittal heeft in het derde kwartaal veel minder winst geboekt dan een jaar eerder. Het bedrijf met een beursnotering in Amsterdam beklaagt zich vooral over de Chinese staalindustrie. Die produceert veel meer dan nodig voor de eigen markt, wat leidt tot "onhoudbare marktomstandigheden" door de dumping van goedkoop staal op de Europese markt.
De omzet daalde tot 15,2 miljard dollar, tegenover 16,6 miljard dollar in dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst kwam uit op 287 miljoen dollar, 69 procent minder dan een jaar eerder.
"De toegenomen import in Europa is een zorg en sterkere handelsmaatregelen zijn dringend nodig om dit aan te pakken", zegt topman Aditya Mittal. Hij pleit ook voor een strengere 'CO2-correctie' aan de Europese buitengrenzen. De Europese Unie heft een extra importheffing op staal dat buiten het landenblok op een vervuilendere manier is gemaakt, zodat Europese fabrikanten niet op achterstand komen te staan door dure verduurzamingsmaatregelen. Maar volgens Mittal moet dat mechanisme worden versterkt.
Lagere winst
Door de afgezwakte wereldeconomie is de vraag naar staal nu nog laag, onder andere in China. Toch produceren staalfabrikanten daar nog veel, wat leidt tot goedkope export naar het buitenland waar amper aan verdiend wordt. Maar ArcelorMittal stelt dat de vooruitzichten voor de wereldwijde staalmarkt op de middellange en lange termijn positief zijn.
Eerder deze week meldde het Indiase Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek bij IJmuiden, een lagere winst door de gedaalde vraag naar staal in combinatie met een overaanbod.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiële reactie gekomen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afwachtend gereageerd op de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van president Donald Trump. Een groot deel van de invoertarieven die Trump heeft opgelegd op buitenlandse goederen, is volgens rechters onwettelijk. De EU "analyseert de uitspraak zorgvuldig", zegt een woordvoerder.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft een groot deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettelijk verklaard. Trump gebruikte daarvoor een noodwet. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door deze wet uit 1977 toe te passen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen verder omlaag na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers reageerden op een belangrijk inflatiecijfer, de zogeheten prijsindex voor persoonlijke consumptieve bestedingen. Dat cijfer meet de veranderingen in de prijzen van goederen en diensten die door consumenten worden gekocht en heeft de voorkeur van de Amerikaanse centrale bank boven de gewone inflatie. Volgens het cijfer stegen de consumentenprijzen in december met 0,4 procent op maandbasis, wat iets sterker is dan verwacht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De economie van de Verenigde Staten is in 2025 met 2,2 procent gegroeid. Dat meldde de Amerikaanse overheid op basis van voorlopige schattingen. De groei van 's werelds grootste economie in 2024 bedroeg 2,8 procent.
3 uur geleden