Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ArcelorMittal, Just Eat en ING helpen AEX verder vooruit

ArcelorMittal, Just Eat en ING helpen AEX verder vooruit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak zette maandag de opmars voort onder aanvoering van staalmaker ArcelorMittal, maaltijdbezorger Just Eat Takeaway en ING. Beleggers lijken weer aandelen te durven kopen nu de renteverhoging van de Europese Centrale Bank achter de rug is. Vorige week werd de rente in het eurogebied flink opgeschroefd om de hoge inflatie te bestrijden. In aanloop naar het besluit van de ECB waren beleggers juist nog zeer terughoudend.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,9 procent hoger op 692,17 punten. Vrijdag won de AEX al 1,7 procent. De MidKap klom 1,4 procent tot 952,94 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1,4 procent.

ArcelorMittal steeg ruim 4 procent. Ook ING (plus 3,9 procent) ging verder omhoog na de stevige renteverhoging van de Europese Centrale Bank van afgelopen week. Thuisbezorgd-moeder Just Eat volgde op de voet met een plus van 3,7 procent. De chipbedrijven ASMI en ASML waren de enige dalers in de AEX, met minnen tot 0,9 procent. Persbureau Reuters meldde dat de Amerikaanse overheid nog strenger wil optreden tegen de export van geavanceerde chips naar China.

Philips klom 1,7 procent. Investeerders lijken niet onder de indruk van het nieuws dat beleggersvereniging VEB miljarden wil zien van het zorgtechnologieconcern vanwege de schade die beleggers zouden hebben geleden door de slaapapneuaffaire. Volgens de VEB heeft Philips patiënten en aandeelhouders verkeerd geïnformeerd over de kwestie. De belangenorganisatie raamt de schade die beleggers hebben geleden door de koersverliezen van het aandeel op 16 miljard euro.

In de MidKap won advies- en ingenieursbureau Arcadis 2,6 procent na de aankondiging van een kleine overname in Duitsland. Laadpalenmaker Alfen sloot de rij met een verlies van 6,7 procent.

Accsys kelderde 14 procent bij de kleinere bedrijven na een handelsupdate. De houtveredelaar waarschuwde dat de Tricoya-fabriek in het Engelse Hull naar verwachting dit jaar niet operationeel zal zijn en dat de kosten hoger zullen uitvallen dan eerder gedacht. Eind juni liet Accsys al weten dat de bouw van de nieuwe fabriek kampt met vertragingen.

De euro liet de sterkste stijging zien in vijf maanden en was 1,0170 dollar waard, tegen 1,0038 dollar op vrijdag. De eenheidsmunt zit in de lift sinds de renteverhoging in de eurozone. Een vat Amerikaanse olie steeg 1,1 procent in prijs tot 87,70 dollar per vat. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 93,95 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Irak heropent luchtruim na staakt-het-vuren VS en Iran

BAGDAD (ANP/AFP) - Irak gaat zijn luchtruim heropenen voor verkeersvliegtuigen nu de Verenigde Staten en Iran een tijdelijke wapenstilstand van twee weken hebben afgesproken. Eerder was het Iraakse luchtruim afgesloten voor passagiersverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.

54 minuten geleden
Shell: aanzienlijk hoger resultaat met oliehandel ondanks oorlog

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk hogere resultaten geboekt met zijn oliehandel. Dit gebeurde ondanks dat de activiteiten van het concern in het Midden-Oosten zwaar zijn getroffen door de oorlog. Shell meldde in een tussentijdse handelsupdate dat de raffinagemarges in het afgelopen kwartaal stegen tot 17 dollar per vat. In het vierde kwartaal lagen deze nog op 14 dollar.

1 uur geleden
AEX opent flink hoger na wapenstilstand, Shell hard onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met flinke winst geopend. Beleggers op het Damrak reageerden positief op de wapenstilstand in het Midden-Oosten van twee weken, waardoor de Straat van Hormuz heropend moet worden. De olieprijzen gingen juist hard omlaag. Shell kelderde daardoor bijna 7 procent.

1 uur geleden
UMG: overnamebod Pershing Square Holdings wordt bekeken

HILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG) heeft een overnamebod van Pershing Square Holdings ontvangen en zegt dit te beoordelen. Het bedrijf zal geen verder commentaar geven op het voorstel "totdat de Raad van Bestuur zijn beoordeling heeft afgerond".

2 uur geleden
Europese gasprijs zakt fors na staakt-het-vuren Iran en VS

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs zakte woensdagochtend tot wel 20 procent bij opening van de handel. Handelaren lijken opgelucht te reageren op het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten in het Midden-Oosten. Nu is de hoop dat de Straat van Hormuz snel weer wordt opengesteld, waardoor gasleveringen uit de Golfstaten kunnen worden hervat.

3 uur geleden
DNB: minder hypotheken, meer autoleningen verpakt

AMSTERDAM (ANP) - De markt voor verpakte leningen in Nederland bestaat steeds meer uit autoleningen en consumentenkredieten. Er worden juist minder woninghypotheken verpakt en verkocht, concludeert De Nederlandsche Bank na onderzoek. Volgens DNB daalde de totale markt van het verkopen en verpakken van leningen in de afgelopen vijf jaar, van 38 miljard euro naar 29,6 miljard.

3 uur geleden
Reders bestuderen wapenstilstand, hervatten scheepvaart kost tijd

NEW YORK (ANP) - Rederijen proberen zo snel mogelijk de details te begrijpen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran dat de Straat van Hormuz tijdelijk zou kunnen openen voor scheepvaart. Meer dan achthonderd schepen zitten nu vast in de Perzische Golf. Volgens persbureau Bloomberg bestudeert onder meer de Japanse rederijvereniging, een belangrijke brancheorganisatie, het akkoord om leden te kunnen adviseren.

3 uur geleden