ArcelorMittal in kopgroep AEX na einde staalruzie VS en EU
AMSTERDAM (ANP) - Staalconcern ArcelorMittal behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden positief op het nieuws dat de Verenigde Staten en de Europese Unie hun conflict over importheffingen op staal en aluminium hebben bijgelegd. Daarnaast werd vooral uitgekeken naar het rentebesluit van de Federal Reserve (Fed) en het Amerikaanse banenrapport, die later in de week op het programma staan.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 814,69 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 1061,92 punten. Parijs en Londen wonnen tot 0,9 procent. De DAX in Frankfurt steeg 0,8 procent, ondanks een onverwachte daling van de Duitse winkelverkopen in september.
Beleggers hielden ook de ontwikkelingen over de klimaatafspraken in de gaten. De leiders van de G20-landen spraken afgelopen weekeinde in Rome af dat er alles aan gedaan moet worden om de temperatuurstijging te beperken tot 1,5 graad Celsius. Zondag is in Glasgow de klimaatconferentie COP26 begonnen, waar de klimaatdoelen mogelijk verder worden aangescherpt.
ArcelorMittal
ArcelorMittal won 1,7 procent in de AEX. Nu de staalruzie tussen de VS en de EU is opgelost, willen de twee mogendheden de rest van de wereld aansporen om schoner staal te produceren. Signify toonde herstel en was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen, met een plus van dik 2 procent. Het verlichtingsbedrijf verloor vrijdag ruim 5 procent na een waarschuwing voor aanhoudende problemen in de distributieketen. Olie- en gasconcern Shell was de enige daler met een min van 0,4 procent.
Barclays zakte 1,7 procent in Londen. Topman Jes Staley stapt op bij de Britse bank. De bankier wordt genoemd in de onderzoeken naar wijlen zedendelinquent Jeffrey Epstein. Staley spreekt alle beschuldigingen tegen, maar legt zijn functie in overleg met de bank neer.
Ryanair
In Dublin verloor Ryanair 2 procent. De Ierse prijsvechter boekte afgelopen kwartaal voor het eerst sinds de coronacrisis weer winst, dankzij de aantrekkende vraag naar zomervakantievluchten. Voor het hele boekjaar rekent het bedrijf nog wel op een verlies tot 200 miljoen euro. Ook overweegt Ryanair de beursnotering in Londen te beëindigen. Volgens het concern heeft het Britse vertrek uit de EU ervoor gezorgd dat de handel in aandelen minder is geworden.
De euro was 1,1565 dollar waard, tegen 1,1555 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent tot 83,13 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 83,48 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar zijn ruim 19 procent minder nieuwbouwwoningen verkocht dan in dezelfde periode een jaar eerder, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), het Kadaster en Eurostat. Het aantal verkochte nieuwbouwwoningen daalde daarmee voor het derde kwartaal op rij. In totaal gingen meer dan 5100 nieuwbouwwoningen van de hand
11 minuten geledenTILBURG (ANP) - Netbeheerder Enexis heeft zondag tegen het einde van de ochtend de stroom voor zo'n 18.000 klanten in en rond Tilburg kort afgeschakeld om te voorkomen dat het elektriciteitsnet daar overbelast zou raken. Dat bevestigt een woordvoerster van Enexis na berichtgeving door onder meer Omroep Brabant. Door de noodmaatregel zaten mensen zonder stroom.
15 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Zeven landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in augustus verder verhogen. De landen hebben zondag besloten opnieuw de productiequota met 188.000 vaten olie per dag te verhogen. Voor juni en juli werden even grote verhogingen afgesproken.
17 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse geschillencommissie voor reizen en vervoer heeft in de eerste helft van dit jaar een recordaantal klachten ontvangen. Dat is grotendeels te wijten aan het slechte weer in het voorjaar en de Iranoorlog.
17 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - Wie nog een ticket wil kopen om België te zien spelen tegen de Verenigde Staten tijdens het WK voetbal hoeft daar nu veel minder geld voor neer te leggen dan enkele dagen eerder. De ticketprijzen zijn de afgelopen dagen flink gedaald volgens TicketData.com, een dienst die deze prijzen bijhoudt.
19 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber heeft het grootste deel van zijn geplande uitbreiding voor maaltijdbezorging in Europa gepauzeerd. Ingewijden melden aan de Financial Times dat het Amerikaanse bedrijf niet meer van plan is later dit jaar uit te breiden naar vijf van de zeven landen, onder meer Oostenrijk, Noorwegen en Griekenland. Volgens een bron uit de sector heeft het besluit te maken met het plan om de Duitse concurrent Delivery Hero over te nemen.
21 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.
1 dag geleden