Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ArcelorMittal en Shell koplopers in licht hogere AEX-index

ArcelorMittal en Shell koplopers in licht hogere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - Staalproducent ArcelorMittal en olie- en gasconcern Shell waren maandag de koplopers in de AEX-index. De hoofdgraadmeter van de Amsterdamse aandelenbeurs sloot licht hoger. Beleggers waren wat voorzichtig door tegenvallende macro-economische cijfers uit China en een verlaging van de groeiprognose voor de eurozone door de Europese Commissie vanwege de oorlog in Oekraïne en de hoge inflatie.

De AEX eindigde met een plusje van 0,1 procent op 694,62 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 1020,34 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt leverden tot 0,5 procent in. Londen boekte een koerswinst van 0,6 procent.

ArcelorMittal ging 2,7 procent omhoog en Shell won 1,7 procent na publicatie van de resultaten van Saudi Aramco. Het Saudische staatsolieconcern, het grootste beursgenoteerde bedrijf ter wereld, maakte onder andere bekend de investeringen in olie- en gasproductie op te willen voeren.

ASML

De grootste daler in de AEX was chipmachinefabrikant ASML, met een verlies van 2,4 procent. In de MidKap was maritiem oliedienstverlener SBM Offshore de grootste winnaar met een plus van 3,3 procent. InPost, aanbieder van postkluisjes, was hekkensluiter bij de middelgrote fondsen met een min van 4,2 procent.

Bij de kleinere bedrijven op het Beursplein daalde B&S Group 0,9 procent. De distributeur en groothandelsonderneming profiteerde de laatste maanden van de versoepeling van de reisbeperkingen en zag vooral de verkoop van likeuren toenemen. Wel hadden de verstoringen in de toeleveringsketen en tekorten aan producten effect op de omzet en marges.

Renault

Renault verloor een fractie in Parijs. De Franse automaker maakte bekend een koper te hebben gevonden voor zijn belang in de Russische automaker AvtoVAZ, producent van het merk Lada. De Fransen hebben daarbij ook een terugkoopoptie bedongen.

In Dublin zakte Ryanair 0,4 procent. De Ierse luchtvaartmaatschappij hoopt in het nieuwe boekjaar weer winst te maken, maar durft wat betreft het resultaat geen concrete voorspellingen af te geven. Daarvoor is de situatie nog te onzeker.

De euro was maandag 1,0417 dollar waard, tegen 1,0410 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie (WTI) steeg 1,7 procent in prijs, tot 112,40 dollar. Brent-olie kostte 1 procent meer op 112,71 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Veel meer goud en zilver ingewisseld door hoge prijzen

DEN HAAG (ANP) - Goud- en zilverwisselaars hebben het veel drukker dan anders nu de prijzen van edelmetalen in rap tempo stijgen. In de winkels van OudGoud.nl is het aantal afspraken verdubbeld ten opzichte van begin dit jaar. Goudwisselkantoor spreekt van een kwart meer inkopen dan een jaar geleden.

2 uur geleden
Datingapp Grindr fors hoger op positief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Homodatingapp Grindr schoot maandag omhoog op Wall Street na een bericht dat grootaandeelhouders het bedrijf van de beurs willen halen. Volgens nieuwssite Semafor zijn Raymond Zage en James Lu, die samen meer dan 60 procent van Grindr in handen hebben, in gesprek om de financiering rond te krijgen voor een volledige overname van het bedrijf. Het aandeel Grindr eindigde bijna 11 procent hoger, de grootste koerssprong van het bedrijf in meer dan een jaar.

4 uur geleden
Staking treft 48.000 reizigers op Brussels Airport

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In totaal worden bijna 48.000 passagiers gedupeerd door de stakingsactie op Brussels Airport dinsdag, zegt een woordvoerder van de Belgische luchthaven. Volgens hem is ongeveer de helft van de aankomende vluchten geannuleerd.

6 uur geleden
AEX-index onder aanvoering van ASML opgeveerd na verliesbeurt

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is onder aanvoering van chipmachinemaker ASML opgeveerd na de forse verliesbeurt van vrijdag. Wereldwijd gingen de aandelenbeurzen toen achteruit door het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om de importheffingen op Chinese producten fors te verhogen. Trump stelde beleggers in het weekend gerust met de boodschap "maak je geen zorgen over China, het komt allemaal goed". Daarop trad maandag herstel op.

8 uur geleden
Wall Street toont herstel na zware koersdreun

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York toonden maandag herstel na de zware koersdreun op vrijdag. Beleggers schoven de zorgen over de handelsstrijd tussen de VS en China weer aan de kant. Die handelsstrijd laaide vrijdag op nadat president Donald Trump had gedreigd met fors hogere importheffingen op Chinese producten. Ook zei Trump de geplande ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping te willen afzeggen. De dreigementen volgden op de aankondiging van strengere exportcontroles voor zeldzame aardmetalen door China.

10 uur geleden
Europese Commissie in contact met Nederland over Nexperia

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft "nauw contact met de Nederlandse autoriteiten" over Nexperia, laat een woordvoerder van de commissie weten. Volgens de commissie heeft Nederland "een potentieel risico voor de Nederlandse en bredere Europese economische veiligheid" aangepakt door in te grijpen bij de Nijmeegse chipmaker. Naar eventuele vervolgstappen wordt "nog gekeken", aldus de zegsman.

12 uur geleden
Illegale onlinegokmarkt passeert legale markt door nieuwe regels

DEN HAAG (ANP) - De illegale onlinegokmarkt groeit door nieuwe regels om de hoeveelheid vergokt geld op de legale markt terug te brengen. In de eerste helft van dit jaar werd meer geld illegaal vergokt dan legaal, voor het eerst sinds de start van legaal onlinegokken in Nederland in 2021. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) op basis van een halfjaarlijkse monitor.

13 uur geleden