Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ArcelorMittal en Shell koplopers in licht hogere AEX-index

ArcelorMittal en Shell koplopers in licht hogere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - Staalproducent ArcelorMittal en olie- en gasconcern Shell waren maandag de koplopers in de AEX-index. De hoofdgraadmeter van de Amsterdamse aandelenbeurs sloot licht hoger. Beleggers waren wat voorzichtig door tegenvallende macro-economische cijfers uit China en een verlaging van de groeiprognose voor de eurozone door de Europese Commissie vanwege de oorlog in Oekraïne en de hoge inflatie.

De AEX eindigde met een plusje van 0,1 procent op 694,62 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 1020,34 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt leverden tot 0,5 procent in. Londen boekte een koerswinst van 0,6 procent.

ArcelorMittal ging 2,7 procent omhoog en Shell won 1,7 procent na publicatie van de resultaten van Saudi Aramco. Het Saudische staatsolieconcern, het grootste beursgenoteerde bedrijf ter wereld, maakte onder andere bekend de investeringen in olie- en gasproductie op te willen voeren.

ASML

De grootste daler in de AEX was chipmachinefabrikant ASML, met een verlies van 2,4 procent. In de MidKap was maritiem oliedienstverlener SBM Offshore de grootste winnaar met een plus van 3,3 procent. InPost, aanbieder van postkluisjes, was hekkensluiter bij de middelgrote fondsen met een min van 4,2 procent.

Bij de kleinere bedrijven op het Beursplein daalde B&S Group 0,9 procent. De distributeur en groothandelsonderneming profiteerde de laatste maanden van de versoepeling van de reisbeperkingen en zag vooral de verkoop van likeuren toenemen. Wel hadden de verstoringen in de toeleveringsketen en tekorten aan producten effect op de omzet en marges.

Renault

Renault verloor een fractie in Parijs. De Franse automaker maakte bekend een koper te hebben gevonden voor zijn belang in de Russische automaker AvtoVAZ, producent van het merk Lada. De Fransen hebben daarbij ook een terugkoopoptie bedongen.

In Dublin zakte Ryanair 0,4 procent. De Ierse luchtvaartmaatschappij hoopt in het nieuwe boekjaar weer winst te maken, maar durft wat betreft het resultaat geen concrete voorspellingen af te geven. Daarvoor is de situatie nog te onzeker.

De euro was maandag 1,0417 dollar waard, tegen 1,0410 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie (WTI) steeg 1,7 procent in prijs, tot 112,40 dollar. Brent-olie kostte 1 procent meer op 112,71 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Verkoopgolf techaandelen houdt aan op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De verkoopgolf in technologieaandelen hield dinsdag aan op Wall Street, gevoed door groeiende zorgen over de hoge waarderingen in de sector. Daarbij maken beleggers zich steeds meer zorgen of de enorme investeringen in AI wel terugverdiend kunnen worden. Ook zorgen over mogelijke renteverhogingen van de Amerikaanse centrale bank hangen boven de markten.

8 uur geleden
Sjoerdsma hekelt plannen VS voor nieuwe exportbeperkingen ASML

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) hekelt Amerikaanse voorstellen die ASML zouden dwingen zijn export naar China verder te beperken. "Exportcontrole werkt gewoon het beste als landen samenwerken uit overtuiging en niet als beleid over de grenzen wordt opgelegd", zei hij in een gesprek met media na overleg in Washington.

8 uur geleden
Oliebedrijf Petronas doet opnieuw grote vondst voor kust Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische staatsoliebedrijf Petronas heeft opnieuw een belangrijke olie- en gasvondst gedaan voor de kust van Suriname. Dat maakte de Surinaamse president Jennifer Simons dinsdag bekend tijdens een energieconferentie. De vondst werd gedaan in het zogeheten Blok 52 in het diepzeegebied, dat op ongeveer 125 kilometer van de kust ligt.

8 uur geleden
Groot evacuatieplan voor schepen in de Golf van start

LONDEN (ANP/RTR) - Een evacuatieplan is in gang gezet om honderden schepen met ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Golf veilig via de Straat van Hormuz te laten vertrekken. Dat gebeurde nadat Iran en de VS een staakt-het-vuren hadden bereikt, maakte een scheepvaartagentschap van de Verenigde Naties dinsdag bekend.

11 uur geleden
Europese stroomprijzen naar recordniveaus, ook in Nederland

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De stroomprijs in Nederland stijgt woensdagavond naar verwachting tot het hoogste niveau in jaren, blijkt uit gegevens van handelsplatform Epex Spot. Ook in andere Europese landen stijgt de stroomprijs door een recordvraag naar koeling vanwege de hoge temperaturen. Als gevolg daarvan gaat de dynamische stroomprijs naar het hoogste niveau ooit, volgens vergelijkingssite Keuze.nl.

12 uur geleden
Heineken wint in lagere AEX-index na bekendmaking nieuwe topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bierbrouwer heeft de Braziliaan Rafael Oliveira als nieuwe topman benoemd. Hij volgt Dolf van den Brink op, die in januari aankondigde te vertrekken. De AEX-index sloot dinsdag fors lager doordat de chipbedrijven eindigden met flinke minnen.

13 uur geleden
Na jaren onzekerheid is orderboek architecten weer goed gevuld

AMSTERDAM (ANP) - Voor het eerst sinds 2008 hebben architectenbureaus weer genoeg opdrachten voor ongeveer een halfjaar, maakte de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) bekend na onderzoek. Dat is opvallend omdat de sector de afgelopen jaren juist te maken had met vertragingen bij bouwprojecten en economische onzekerheid.

13 uur geleden