Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ArcelorMittal en Shell koplopers in licht hogere AEX-index

ArcelorMittal en Shell koplopers in licht hogere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - Staalproducent ArcelorMittal en olie- en gasconcern Shell waren maandag de koplopers in de AEX-index. De hoofdgraadmeter van de Amsterdamse aandelenbeurs sloot licht hoger. Beleggers waren wat voorzichtig door tegenvallende macro-economische cijfers uit China en een verlaging van de groeiprognose voor de eurozone door de Europese Commissie vanwege de oorlog in Oekraïne en de hoge inflatie.

De AEX eindigde met een plusje van 0,1 procent op 694,62 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 1020,34 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt leverden tot 0,5 procent in. Londen boekte een koerswinst van 0,6 procent.

ArcelorMittal ging 2,7 procent omhoog en Shell won 1,7 procent na publicatie van de resultaten van Saudi Aramco. Het Saudische staatsolieconcern, het grootste beursgenoteerde bedrijf ter wereld, maakte onder andere bekend de investeringen in olie- en gasproductie op te willen voeren.

ASML

De grootste daler in de AEX was chipmachinefabrikant ASML, met een verlies van 2,4 procent. In de MidKap was maritiem oliedienstverlener SBM Offshore de grootste winnaar met een plus van 3,3 procent. InPost, aanbieder van postkluisjes, was hekkensluiter bij de middelgrote fondsen met een min van 4,2 procent.

Bij de kleinere bedrijven op het Beursplein daalde B&S Group 0,9 procent. De distributeur en groothandelsonderneming profiteerde de laatste maanden van de versoepeling van de reisbeperkingen en zag vooral de verkoop van likeuren toenemen. Wel hadden de verstoringen in de toeleveringsketen en tekorten aan producten effect op de omzet en marges.

Renault

Renault verloor een fractie in Parijs. De Franse automaker maakte bekend een koper te hebben gevonden voor zijn belang in de Russische automaker AvtoVAZ, producent van het merk Lada. De Fransen hebben daarbij ook een terugkoopoptie bedongen.

In Dublin zakte Ryanair 0,4 procent. De Ierse luchtvaartmaatschappij hoopt in het nieuwe boekjaar weer winst te maken, maar durft wat betreft het resultaat geen concrete voorspellingen af te geven. Daarvoor is de situatie nog te onzeker.

De euro was maandag 1,0417 dollar waard, tegen 1,0410 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie (WTI) steeg 1,7 procent in prijs, tot 112,40 dollar. Brent-olie kostte 1 procent meer op 112,71 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Benzineprijs bereikt record en is nu even hoog als diesel

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.

2 uur geleden
Justitie in Brazilië klaagt Shell aan na overstromingen in 2024

BRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.

2 uur geleden
Meer loodgietersbedrijven, toch nog tekort aan vakmensen

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.

4 uur geleden
Beurzen New York sluiten met winst, blik op cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.

12 uur geleden
Trump: Rusland gaat diesel leveren aan VS en wereldmarkt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.

13 uur geleden
Meeste olieproductie in Golf van Mexico stilgelegd om orkaan

NEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.

15 uur geleden
AEX sluit op nieuw record, ArcelorMittal uitblinker na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.

17 uur geleden