ArcelorMittal en Shell bovenaan in vlakke AEX
AMSTERDAM (ANP) - Staalfabrikant ArcelorMittal en olie- en gasconcern Shell waren maandag de sterkste stijgers in een vrijwel vlakke AEX-index. De twee bedrijven profiteerden van de gestegen prijzen voor grondstoffen en olie. Beleggers deden het verder rustig aan in afwachting van het cijferseizoen, dat later deze week van start gaat. In de Verenigde Staten komen grote Amerikaanse banken als JPMorgan Chase, Goldman Sachs en Citigroup later in de week met resultaten.
De hoofdindex op het Damrak noteerde rond het middaguur 0,1 procent hoger op 772,49 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 1043,70 punten. Frankfurt en Parijs verloren 0,1 procent. Londen won 0,3 procent.
ArcelorMittal was de grote winnaar in de AEX met een winst van 3,9 procent. Shell volgde met een plus van 1,7 procent. Signify won 1 procent dankzij een koopadvies van Kepler Cheuvreux. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een min van 1,4 procent.
Fugro
In de MidKap steeg Fugro 3,5 procent. De oliedienstverlener heeft een contract gekregen van branchegenoot Saipem voor controlewerkzaamheden bij het transport van gas voor de kust van Senegal en Mauritanië. ABN AMRO won 1,4 procent. De bank vereenvoudigt zijn organisatiestructuur, waarbij de vier huidige divisies worden vervangen door drie nieuwe afdelingen.
De Britse banken HSBC en Barclays wonnen tot 2 procent door speculatie op een renteverhoging. Gouverneur Andrew Bailey van de Bank of England waarschuwde voor een "zeer schadelijke" periode van inflatie, die hoger zal uitvallen dan eerder werd gedacht. Dit voedde de verwachting dat de Britse centrale bank de rente moet verhogen om de inflatie in toom te houden.
ASOS
ASOS kelderde 11 procent. De Britse online kledingverkoper gaf een winstalarm vanwege hogere logistieke kosten en verstoringen in de toeleveringsketen, en kondigde het vertrek aan van topman Nick Beighton.
In Parijs zakte Carrefour 2 procent. Het Franse supermarktconcern is volgens persbureau Bloomberg onlangs benaderd door zijn concurrent Auchan voor een overname. Auchan was bereid zo'n 16,6 miljard euro te betalen voor Carrefour. De overnamegesprekken zijn echter vastgelopen op de hoogte van het bod en de voorwaarden van de deal.
De euro was 1,1553 dollar waard, tegen 1,1572 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 2,4 procent duurder op 81,28 dollar. Vrijdag brak de prijs van Amerikaanse olie al voor het eerst sinds 2014 door de 80 dollar. Brentolie kostte 1,9 procent meer op 83,98 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Makelaars merken dat steeds meer woningbouwprojecten vertraging oplopen door het volle stroomnet, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). "Netcongestie werd eerder als een toekomstig scenario genoemd, maar inmiddels zien makelaars dat bij ongeveer een kwart van de projecten vertraging ontstaat door netcongestie", aldus Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van de vakgroep NVM Wonen. Ze zei dat donderdag tijdens de presentatie over de ontwikkelingen op de woningmarkt in het afgelopen kwartaal.
30 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis maakt zich zorgen over de gevolgen van de tijdsafhankelijke nettarieven voor de energierekening van huishoudens. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) publiceerde donderdag een voorstel voor nieuwe tarieven waarin huishoudens meer naar gebruik betalen en worden gestimuleerd om bijvoorbeeld elektrische auto's op een rustig moment op te laden.
59 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk stelt renteloze leningen ter waarde van 2 miljard euro beschikbaar aan boeren. Dat meldt het Franse ministerie van Landbouw. Franse boeren zagen gewassen en weilanden afgelopen zomer verwoest worden door hittegolven, droogte en branden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven begrijpen het voorstel van toezichthouder ACM voor tijdsafhankelijke nettarieven voor huishoudens en kleine bedrijven. "Cruciale voorwaarde is wel dat de invoering begrijpelijk en betaalbaar blijft", reageert koepelorganisatie Energie-Nederland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag een voorstel gepresenteerd voor tijdafhankelijke nettarieven voor huishoudens en bedrijven met een kleine aansluiting. Dat betekent dat huishoudens meer naar gebruik gaan betalen en worden gestimuleerd om bijvoorbeeld elektrische auto's op een rustig moment op te laden. Dit moet de ruimte op het volle stroomnet vergroten. Sommige huishoudens zijn hierdoor straks wel honderden euro's per jaar extra kwijt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal bestellingen bij Just Eat Takeaway, waaronder Thuisbezorgd.nl valt, is afgelopen maand toegenomen ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst na 55 maanden, ruim 4,5 jaar, dat er groei is in het aantal bestellingen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het aanbod van bestaande woningen op de krappe huizenmarkt is in het afgelopen kwartaal verder gestegen, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Daardoor kregen woningzoekers iets meer keuze en in sommige gevallen meer ruimte om te onderhandelen. De gemiddelde verkoopprijs is wat gezakt, na de recordhoogte in het tweede kwartaal.
2 uur geleden