Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ArcelorMittal en Shell bovenaan in vlakke AEX

ArcelorMittal en Shell bovenaan in vlakke AEX

AMSTERDAM (ANP) - Staalfabrikant ArcelorMittal en olie- en gasconcern Shell waren maandag de sterkste stijgers in een vrijwel vlakke AEX-index. De twee bedrijven profiteerden van de gestegen prijzen voor grondstoffen en olie. Beleggers deden het verder rustig aan in afwachting van het cijferseizoen, dat later deze week van start gaat. In de Verenigde Staten komen grote Amerikaanse banken als JPMorgan Chase, Goldman Sachs en Citigroup later in de week met resultaten.

De hoofdindex op het Damrak noteerde rond het middaguur 0,1 procent hoger op 772,49 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 1043,70 punten. Frankfurt en Parijs verloren 0,1 procent. Londen won 0,3 procent.

ArcelorMittal was de grote winnaar in de AEX met een winst van 3,9 procent. Shell volgde met een plus van 1,7 procent. Signify won 1 procent dankzij een koopadvies van Kepler Cheuvreux. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een min van 1,4 procent.

Fugro

In de MidKap steeg Fugro 3,5 procent. De oliedienstverlener heeft een contract gekregen van branchegenoot Saipem voor controlewerkzaamheden bij het transport van gas voor de kust van Senegal en Mauritanië. ABN AMRO won 1,4 procent. De bank vereenvoudigt zijn organisatiestructuur, waarbij de vier huidige divisies worden vervangen door drie nieuwe afdelingen.

De Britse banken HSBC en Barclays wonnen tot 2 procent door speculatie op een renteverhoging. Gouverneur Andrew Bailey van de Bank of England waarschuwde voor een "zeer schadelijke" periode van inflatie, die hoger zal uitvallen dan eerder werd gedacht. Dit voedde de verwachting dat de Britse centrale bank de rente moet verhogen om de inflatie in toom te houden.

ASOS

ASOS kelderde 11 procent. De Britse online kledingverkoper gaf een winstalarm vanwege hogere logistieke kosten en verstoringen in de toeleveringsketen, en kondigde het vertrek aan van topman Nick Beighton.

In Parijs zakte Carrefour 2 procent. Het Franse supermarktconcern is volgens persbureau Bloomberg onlangs benaderd door zijn concurrent Auchan voor een overname. Auchan was bereid zo'n 16,6 miljard euro te betalen voor Carrefour. De overnamegesprekken zijn echter vastgelopen op de hoogte van het bod en de voorwaarden van de deal.

De euro was 1,1553 dollar waard, tegen 1,1572 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 2,4 procent duurder op 81,28 dollar. Vrijdag brak de prijs van Amerikaanse olie al voor het eerst sinds 2014 door de 80 dollar. Brentolie kostte 1,9 procent meer op 83,98 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Onderzoek: mkb'ers terughoudend met investeringen

UTRECHT (ANP) - Mkb-ondernemers in Nederland zijn terughoudend met het doen van investeringen. Dat komt naar voren uit onderzoek naar meer dan 7000 jaarrekeningen van bedrijven door SRA, de grootste vereniging van accountantskantoren werkzaam voor het mkb.

12 uur geleden
Tientallen reizigers Transavia missen vlucht door rijen Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol was in de nacht van zaterdag op zondag sprake van lange rijen voor de incheckbalies van Transavia. Tientallen mensen hebben daardoor hun vlucht gemist, bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.

13 uur geleden
Iraakse premier naar VS voor olie- en gasdeals

BAGDAD (ANP/RTR) - De Iraakse premier Ali al-Zaidi brengt maandag een bezoek aan Washington om de banden met de Verenigde Staten aan te halen. Naar verwachting gaan de landen ook olie- en gasdeals tekenen als onderdeel van een breder streven naar samenwerking op het gebied van economie, handel en investeringen.

15 uur geleden
Baas Volkswagen denkt fabriekssluitingen te kunnen voorkomen

BERLIJN (ANP/DPA) - Topman Oliver Blume van autoconcern Volkswagen stelt dat de autofabrikant fabriekssluitingen kan voorkomen bij de uitvoering van de geplande kostenbesparingen. "Er zijn slimmere oplossingen dan het sluiten van fabrieken", heeft Blume zondag gezegd in een interview met de Duitse krant Bild am Sonntag.

17 uur geleden
Grote Indiase bank schrapt duizenden banen

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - De HDFC Bank, een van de grootste banken van India, heeft duizenden banen geschrapt. Uit het dit weekend verschenen jaarverslag van de bank kwam naar buiten dat het personeelsbestand in het boekjaar tot en met maart met ruim 3300 is gekrompen. Vooral administratief en ondersteunend personeel moest vertrekken. Hun totaal nam met meer dan 8000 af. Op andere plekken binnen het concern werden ook weer mensen aangenomen.

19 uur geleden
Topvrouw Daimler: vrachtwagenindustrie in gevaar door CO2-regels

STUTTGART (ANP) - De Europese vrachtwagenindustrie wordt in haar voortbestaan bedreigd. Daarvoor waarschuwt Karin Rådström, topvrouw van truckbouwer Daimler, zondag in een interview met het Duitse persbureau dpa. "Als de CO2-regelgeving niet wordt aangepast, zet Europa het concurrentievermogen van zijn vrachtwagenindustrie op het spel."

20 uur geleden
Bloomberg: EU wil bedrijven helpen bij beperken banden met China

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan een 'solidariteitsinstrument' om bedrijven te ondersteunen die hun toeleveringsketens voor kritieke grondstoffen verleggen, zodat ze minder afhankelijk worden van China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

1 dag geleden