ArcelorMittal en Just Eat Takeaway winnaars op Amsterdamse beurs
AMSTERDAM (ANP) - Staalconcern ArcelorMittal en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway waren dinsdag de sterkste stijgers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Ook de koers van ING zat duidelijk in de lift, terwijl de belangrijkste beursgraadmeters licht hoger sloten. De snelle opmars van de Delta-variant van het coronavirus in veel landen zorgde voor enige terughoudendheid op de Europese aandelenmarkten.
ArcelorMittal was de op een na sterkste stijger in de AEX met een winst van 3,5 procent. Analisten van Deutsche Bank schroefden het koersdoel voor de staalproducent op. Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, kreeg er 3,6 procent bij. Daarmee liet het aandeel enig herstel zien, want in de afgelopen maanden ging de koers van het bedrijf juist omlaag.
ING dikte ruim 2 procent aan. De bank profiteerde van het nieuws dat grote Amerikaanse sectorgenoten weer eigen aandelen mogen inkopen en meer dividend kunnen uitkeren. Bijvoorbeeld Wells Fargo, Morgan Stanley en Bank of America gaan voor miljarden dollars aan eigen aandelen inkopen en meer dividend uitkeren om hun aandeelhouders te belonen. De stap volgt op een geslaagde stresstest van de banken, waardoor de crisisbeperkingen werden opgeheven. De Amerikaanse centrale bank legde de banken in 2020 beperkingen op om voldoende kapitaal aan te houden om grote schokken aan te kunnen.
Vivoryon
De AEX-index op Beursplein 5 ging op 734,19 punten de handel uit, goed voor een plus van 0,5 procent. Eerder op de dag werd nog een nieuw tussentijds record bereikt, van 736,33 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 1043,72 punten. Londen, Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,9 procent.
Een opvallende winnaar was verder Vivoryon, dat ongeveer 10 procent steeg. De biotechnoloog verwacht door een licentieovereenkomst met Simcere Pharmaceutical Group drie kwartalen langer vooruit te kunnen met zijn huidige kaspositie. De deal met Simcere richt zich op de ontwikkeling en verkoop van medicijnen tegen alzheimer in China. Onder de deal ontvangt Vivoryon een vooruitbetaling en mogelijke mijlpaalbetalingen, die in totaal kunnen oplopen tot 565 miljoen dollar. Ook ontvangt Vivoryon royalty's op toekomstige verkopen.
Knorr-Bremse
In Frankfurt verloor de Duitse remmenfabrikant Knorr-Bremse daarnaast meer dan een tiende aan beurswaarde. Het bedrijf meldde in gesprek te zijn over het nemen van een meerderheidsbelang in Hella, een andere toeleverancier van de auto-industrie. Beleggers leken daarvan te schrikken.
De euro was 1,1906 dollar waard, tegen 1,1930 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 73,36 dollar. Brentolie steeg ook 0,6 procent in prijs, tot 75,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
15 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
15 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
18 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
19 uur geleden