Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ArcelorMittal en Just Eat Takeaway winnaars op Amsterdamse beurs

ArcelorMittal en Just Eat Takeaway winnaars op Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Staalconcern ArcelorMittal en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway waren dinsdag de sterkste stijgers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Ook de koers van ING zat duidelijk in de lift, terwijl de belangrijkste beursgraadmeters licht hoger sloten. De snelle opmars van de Delta-variant van het coronavirus in veel landen zorgde voor enige terughoudendheid op de Europese aandelenmarkten.

ArcelorMittal was de op een na sterkste stijger in de AEX met een winst van 3,5 procent. Analisten van Deutsche Bank schroefden het koersdoel voor de staalproducent op. Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, kreeg er 3,6 procent bij. Daarmee liet het aandeel enig herstel zien, want in de afgelopen maanden ging de koers van het bedrijf juist omlaag.

ING dikte ruim 2 procent aan. De bank profiteerde van het nieuws dat grote Amerikaanse sectorgenoten weer eigen aandelen mogen inkopen en meer dividend kunnen uitkeren. Bijvoorbeeld Wells Fargo, Morgan Stanley en Bank of America gaan voor miljarden dollars aan eigen aandelen inkopen en meer dividend uitkeren om hun aandeelhouders te belonen. De stap volgt op een geslaagde stresstest van de banken, waardoor de crisisbeperkingen werden opgeheven. De Amerikaanse centrale bank legde de banken in 2020 beperkingen op om voldoende kapitaal aan te houden om grote schokken aan te kunnen.

Vivoryon

De AEX-index op Beursplein 5 ging op 734,19 punten de handel uit, goed voor een plus van 0,5 procent. Eerder op de dag werd nog een nieuw tussentijds record bereikt, van 736,33 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 1043,72 punten. Londen, Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,9 procent.

Een opvallende winnaar was verder Vivoryon, dat ongeveer 10 procent steeg. De biotechnoloog verwacht door een licentieovereenkomst met Simcere Pharmaceutical Group drie kwartalen langer vooruit te kunnen met zijn huidige kaspositie. De deal met Simcere richt zich op de ontwikkeling en verkoop van medicijnen tegen alzheimer in China. Onder de deal ontvangt Vivoryon een vooruitbetaling en mogelijke mijlpaalbetalingen, die in totaal kunnen oplopen tot 565 miljoen dollar. Ook ontvangt Vivoryon royalty's op toekomstige verkopen.

Knorr-Bremse

In Frankfurt verloor de Duitse remmenfabrikant Knorr-Bremse daarnaast meer dan een tiende aan beurswaarde. Het bedrijf meldde in gesprek te zijn over het nemen van een meerderheidsbelang in Hella, een andere toeleverancier van de auto-industrie. Beleggers leken daarvan te schrikken.

De euro was 1,1906 dollar waard, tegen 1,1930 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 73,36 dollar. Brentolie steeg ook 0,6 procent in prijs, tot 75,10 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Handelsdeal EU-VS is 'cruciaal' voor Nederland, vindt Sjoerdsma

BRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.

5 minuten geleden
Schoonmakers krijgen hogere reiskostenvergoeding in nieuwe cao

UTRECHT (ANP) - Schoonmakers krijgen vanaf volgend jaar de maximale fiscale reiskosten voor woon-werkverkeer vergoed. CNV meldt dat dit is afgesproken in de nieuwe cao, die volgens de vakbond voor 120.000 schoonmakers in Nederland geldt.

26 minuten geleden
Wachtrijen voor security op Schiphol groeien

SCHIPHOL (ANP) - De rijen bij Schiphol voor de security blijven maandag verder toenemen. Dat gebeurt op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Bij meerdere vertrekhallen staan mensen tot ver achter de incheckbalies te wachten.

50 minuten geleden
Regionaal meer geluidshinder om aanpassing vertrekroute Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) voert volgende maand twee veiligheidsmaatregelen door voor vertrekkende vliegtuigen vanaf Schiphol. Zo vliegen toestellen die tussen 23.00 uur en 06.00 uur opstijgen vanaf de Polderbaan en naar het zuiden gaan, een andere route. Dit leidt op sommige plekken in Nederland tot meer geluidsoverlast, erkent LVNL.

1 uur geleden
Wall Street begint lager na nieuwe waarschuwing Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn met verliezen begonnen aan de nieuwe week. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. President Donald Trump waarschuwde dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt. Hij lichtte niet toe welke stappen hij van Iran verwachtte of welke gevolgen dat zou kunnen hebben.

1 uur geleden
Elektrische stepjes met kenteken slaan nog niet aan

AMSTERDAM (ANP) - Elektrische steps lijken vooralsnog geen groot succes in Nederland. Sinds juli vorig jaar is een kenteken verplicht om met een e-step de openbare weg op te mogen, maar tot nu toe zijn in heel Nederland slechts 456 van deze voertuigen geregistreerd. Dat maakte RDC, het databedrijf dat de voertuigregistraties bijhoudt, bekend.

1 uur geleden
Bloomberg: EU kijkt naar maatregelen tegen Chinese producten

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie kijkt of nieuwe maatregelen nodig zijn om de economie te beschermen tegen Chinese producten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Brussel is in toenemende mate bezorgd over het groeiende handelstekort met China en de gevolgen daarvan voor Europese bedrijven.

2 uur geleden