Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ArcelorMittal en Just Eat Takeaway winnaars op Amsterdamse beurs

ArcelorMittal en Just Eat Takeaway winnaars op Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Staalconcern ArcelorMittal en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway waren dinsdag de sterkste stijgers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Ook de koers van ING zat duidelijk in de lift, terwijl de belangrijkste beursgraadmeters licht hoger sloten. De snelle opmars van de Delta-variant van het coronavirus in veel landen zorgde voor enige terughoudendheid op de Europese aandelenmarkten.

ArcelorMittal was de op een na sterkste stijger in de AEX met een winst van 3,5 procent. Analisten van Deutsche Bank schroefden het koersdoel voor de staalproducent op. Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, kreeg er 3,6 procent bij. Daarmee liet het aandeel enig herstel zien, want in de afgelopen maanden ging de koers van het bedrijf juist omlaag.

ING dikte ruim 2 procent aan. De bank profiteerde van het nieuws dat grote Amerikaanse sectorgenoten weer eigen aandelen mogen inkopen en meer dividend kunnen uitkeren. Bijvoorbeeld Wells Fargo, Morgan Stanley en Bank of America gaan voor miljarden dollars aan eigen aandelen inkopen en meer dividend uitkeren om hun aandeelhouders te belonen. De stap volgt op een geslaagde stresstest van de banken, waardoor de crisisbeperkingen werden opgeheven. De Amerikaanse centrale bank legde de banken in 2020 beperkingen op om voldoende kapitaal aan te houden om grote schokken aan te kunnen.

Vivoryon

De AEX-index op Beursplein 5 ging op 734,19 punten de handel uit, goed voor een plus van 0,5 procent. Eerder op de dag werd nog een nieuw tussentijds record bereikt, van 736,33 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 1043,72 punten. Londen, Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,9 procent.

Een opvallende winnaar was verder Vivoryon, dat ongeveer 10 procent steeg. De biotechnoloog verwacht door een licentieovereenkomst met Simcere Pharmaceutical Group drie kwartalen langer vooruit te kunnen met zijn huidige kaspositie. De deal met Simcere richt zich op de ontwikkeling en verkoop van medicijnen tegen alzheimer in China. Onder de deal ontvangt Vivoryon een vooruitbetaling en mogelijke mijlpaalbetalingen, die in totaal kunnen oplopen tot 565 miljoen dollar. Ook ontvangt Vivoryon royalty's op toekomstige verkopen.

Knorr-Bremse

In Frankfurt verloor de Duitse remmenfabrikant Knorr-Bremse daarnaast meer dan een tiende aan beurswaarde. Het bedrijf meldde in gesprek te zijn over het nemen van een meerderheidsbelang in Hella, een andere toeleverancier van de auto-industrie. Beleggers leken daarvan te schrikken.

De euro was 1,1906 dollar waard, tegen 1,1930 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 73,36 dollar. Brentolie steeg ook 0,6 procent in prijs, tot 75,10 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

2 minuten geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

2 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

3 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

3 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

4 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

4 uur geleden
KLM schrapt vluchten naar Oeganda om maatregelen ebola-uitbraak

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft verschillende vluchten naar de Oegandese stad Entebbe geschrapt in verband met maatregelen die andere landen treffen na een ebola-uitbraak in Centraal-Afrika. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door NH Nieuws.

4 uur geleden