
ArcelorMittal aan kop op positief Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Staalconcern ArcelorMittal was dinsdag een opvallende stijger bij de hoofdfondsen op het Damrak, met een koerswinst van 4,8 procent. Mogelijk profiteerde het concern van de omvangrijke steunmaatregelen van de Chinese centrale bank om de kwakkelende economie van China te stimuleren. IJzererts ging in prijs omhoog door de verwachting dat de vraag naar staal in China toeneemt. Ook andere staalbedrijven waren hierdoor gewild.
Mede door de koerssprong van ArcelorMittal eindigde de AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, 0,4 procent hoger op 907,16 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 888,56 punten. In Londen, Parijs en Frankfurt waren winsten tot 1,2 procent op de koersenborden te zien.
Verfproducent AkzoNobel eindigde de handelssessie met een winst van 0,5 procent. Het concern gaat ongeveer 2000 banen schrappen om kosten te besparen. De fabrikant van verfmerken als Sikkens en Flexa wil met de ingreep de eigen bedrijfsvoering vereenvoudigen en de besluitvorming binnen het bedrijf versnellen.
TUI in de plus
De sterkere dalers in de AEX waren verdeeld over verschillende sectoren. Zo verloren dataleverancier RELX, uitzender Randstad en betalingsverwerker Adyen tussen de 0,8 en 0,9 procent. In de MidKap prijkte Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway bovenaan met een stijging van 6,3 procent.
In Frankfurt ging de Duitse reisaanbieder TUI 1 procent omhoog. In een handelsbericht maakte TUI bekend een sterke start te zien van het winterseizoen, met meer boekingen dan vorig jaar.
Euro- en oliekoersen
De euro was 1,1149 dollar waard, vergeleken met 1,1133 dollar bij het Europese slot op maandag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 71,32 dollar. Brentolie kostte 1,4 procent meer op 74,91 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HETHEL (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Lotus heeft geen plannen om zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen. Daarmee reageert de onderneming op mediaberichten van onder meer de BBC dat het bedrijf zou overwegen zijn Britse productie te staken om een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten.
4 uur geledenMIDDENMEER (ANP) - Bij tomatenbedrijf Agro Care in het Noord-Hollandse Middenmeer is vrijdagmiddag een grote kas ingestort. Op beelden van een beveiligingscamera, die verschillende media tonen, is te zien hoe de enorme kas van 9 hectare om 16.38 uur van het ene op het andere moment tegen de vlakte gaat. Volgens de onderneming zelf waren er rond dat tijdstip geen mensen meer in de kas aanwezig. De schade lijkt in de miljoenen euro's te lopen.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ besluit volgende maand waarschijnlijk opnieuw tot een forse verhoging van de olieproductie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Zo'n stap zou de prijzen aan de Nederlandse pomp wat kunnen drukken.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV gaat namens het grondpersoneel niet in op de uitnodiging van KLM om woensdag weer naar de cao-onderhandelingstafel te komen. FNV-bestuurder John van Dorland blijft "in de actiestand" en wil een nieuwe staking aankondigen zodra voor hem duidelijk is hoe op verantwoorde wijze actie gevoerd mag worden.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Lotus overweegt zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen en een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten, meldt de Britse omroep BBC op basis van ingewijden. Hierdoor dreigen 1300 Britse banen verloren te gaan.
9 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Duitse supermarkt Aldi Süd mag zijn populaire "Dubai chocolade" niet langer verkopen omdat deze in Turkije wordt gemaakt. Dat heeft een rechtbank in Keulen vrijdag bepaald.
10 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Een Tesla Model Y SUV is vrijdag zelfstandig, dus zonder chauffeur, van de fabriek nabij Austin naar het huis van een klant gereden. Dit is de nieuwste zet van de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's om zijn vooruitgang op het gebied van autonoom rijden te tonen.
10 uur geleden