ArcelorMittal aan kop in rode AEX, Aegon zakt na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal was donderdag de sterkste stijger in de Amsterdamse AEX-index. Beleggers reageerden enthousiast op de resultaten van het staalconcern, dat afgelopen kwartaal de hoogste winst sinds 2008 boekte. Het kwartaalbericht van verzekeraar Aegon viel daarentegen in minder goede aarde. Ook de handelsupdates van laadpalenmaker Alfen en oliedienstverlener SBM Offshore konden beleggers niet bekoren.
ArcelorMittal (plus 4 procent) zag de omzet en winst stijgen in het derde kwartaal. Volgens topman Aditya Mittal werden de resultaten gesteund door de aanhoudende sterke stijging van de staalprijzen. Ook zijn de vooruitzichten volgens de topman positief. Het concern schroefde tevens zijn aandeleninkoopprogramma met 1 miljard dollar op.
Verzekeraar Aegon (min 1,4 procent) kampte afgelopen kwartaal met ongunstige sterftecijfers in de Verenigde Staten, die voor een deel het gevolg zijn van de coronapandemie. Volgens topman Lard Friese werd de verbetering van het resultaat in vrijwel alle bedrijfsonderdelen daardoor teniet gedaan.
SBM Offshore
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent lager op 811,18 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 1083,34 punten. Frankfurt bleef vrijwel vlak. Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent.
In de MidKap zakte SBM Offshore dik 3 procent na een verlaging van de omzetverwachting. De maritiem dienstverlener blijft last houden van de coronapandemie, waardoor zakenreizen van het personeel nog altijd moeilijker zijn. Ook kampt het bedrijf met verstoringen in de toeleveringsketen, hogere grondstofkosten en sluiting van scheepswerven door corona-uitbraken.
Alfen
Alfen verloor 1,7 procent. De energiespecialist boekte afgelopen kwartaal meer omzet dankzij de sterke vraag naar laadpalen voor elektrische auto's. Wel waarschuwde het bedrijf voor aanhoudende uitdagingen in de toeleveringsketen.
In Frankfurt klom Delivery Hero 1 procent. De Duitse maaltijdbezorger zag de kwartaalomzet flink stijgen en werd positiever over de verwachtingen voor heel 2021. Tesla, dat ook een notering heeft op de Duitse beurs, steeg 4 procent. Topman Elon Musk heeft voor ongeveer 5 miljard dollar aan aandelen in zijn bedrijf verkocht. Dat deed hij nadat hij zijn volgers op Twitter had gevraagd of hij 10 procent van zijn aandelen in de fabrikant moest verkopen.
De euro was 1,1458 dollar waard, tegen 1,1523 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie bleef ongewijzigd op 81,34 dollar. Brentolie kostte een fractie meer op 82,66 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal hoge winsten geboekt dankzij de sterk gestegen prijzen van olie en brandstoffen door de oorlog in het Midden-Oosten. De kwartaalwinsten van de twee maatschappijen stegen naar het hoogste niveau sinds 2022.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de Chinese webshop Temu een aanklacht gestuurd omdat het bedrijf niet meewerkte tijdens een inval. Begin december deed de Commissie een inval in het Europese hoofdkantoor van Temu in Dublin tijdens een onderzoek naar oneerlijke concurrentie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Het AI-muziekplatform Suno schendt copyrightregels van artiesten en moet daarom schadevergoedingen gaan betalen. Dat heeft een rechtbank in München vrijdag bepaald. Gebruikers van Suno kunnen op het AI-platform instructies invullen voor liedjes en krijgen dan een volledig uitgewerkt nummer terug.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanaf zondag gaan er nieuwe AI-regels gelden in de EU, waarbij AI-bedrijven verplicht zijn om expliciet te melden aan gebruikers dat ze gebruikmaken van AI. Zo moet bij afbeeldingen, video's of audio verplicht vermeld worden als ze zijn bewerkt of gegenereerd met AI. Die content moet een soort label krijgen, zodat het makkelijker wordt voor de autoriteiten om in kaart te brengen waar AI in het spel is geweest.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in juli gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Branchevereniging OV-NL noemt het "heel vervelend" dat reizigers op 9 september worden geraakt door de aangekondigde 24-uursstaking in het openbaar vervoer. Wat de precieze gevolgen zijn voor de dienstregeling is volgens een woordvoerder nog niet duidelijk.
2 uur geledenNOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker en oliedienstverlener Fugro is 15 miljoen euro aan winst misgelopen door de Iranoorlog. De beursgenoteerde onderneming uit Nootdorp miste zo'n 10 miljoen aan inkomsten doordat werkzaamheden aan energieprojecten op zee en aan infrastructuur in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten stil kwamen te liggen door het geweld. De overige misgelopen 5 miljoen euro kwam door gestegen kosten van onder meer brandstof, meldt topman Mark Heine in een toelichting op de kwartaalresultaten.
2 uur geleden